Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

universitenitanit@gmail.com
Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi 9
Nedir 2461 0 5 ay önce 5 ay önce

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Sizler için yurtdışı iş ilanları sitelerini listeledik. Bu dönem yurtdışında yaşamak ve çalışmak isteyen gençlerin sayısı giderek artıyor.

Ülkemizin şartları göz önünde bulundurulduğunda ve Türkiye’deki iş ilanlarına bakıldığında maalesef pek iç açıcı bir tablo göremiyoruz. Türkiye’deki gelecek vaat eden birkaç meslek örneğin doktorluk ve avukatlık dışındaki işler pek rehavet görmüyor. Bunun birden fazla sebebi var tabii ki Türkiye’de son zamanlarda artış gösteren kurlar, enflasyon ve düşen alım gücü sebebi ile yurt dışında çalışmak iş arayanlardan oluşan büyük bir grubun hayallerini süslemekte.

1. Indeed.com

Listemizin ilk sırasında yer alan Indeed.com’un öne çıkan özellikleri arasında iş ilanı arama, CV ekleme ve şirketler hakkında araştırma yapma araçlarına ücretsiz erişim sağlıyor. Ayrıca aylık 250 milyon farklı kullanıcı girişi ile listemizin en büyük sitesi oluyor.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

2. Linkedin.com

Listemizin ikinci sırasında Linkedin.com bulunuyor. Linkedin.com’un listemizin ilk sırasındaki site ile olan en büyük farkı Linkedin.com’un bir iş bulma sitesinden ziyade bir sosyal medya platformu olmasıdır. Linkedin.com’da sahip olduğunuz belgeleri,ödülleri ve tecrübelerinizi profilinizde yayınlayabilir yurt dışında bir iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

3. Dice.com

Listemizin üçüncü sırasında Dice.com yerini almış bulunmakta. Dice.com tam anlamıyla bir arama motoru mantığında çalışıyor neler yapabildiğinizi nerede iş istediğinizi aklınızdaki maaş miktarını girip aynı bir arama motoru kullanıyormuşçasına rahatlıkla hayalinizdeki işi bulabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

4. Job.com

Listemizin dördüncü sırasına Job.com yerleşiyor listemizin üçüncü sırasında yer alan sitemizle benzer bir çalışma modelinde olan Job.com sadece aramakla yetinmiyor size uygun olabilecek başka iş olanaklarınıda anında karşınıza çıkarıyor.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

5. Joblift.com

Listemizin beşinci sırasında Joblift.com bulunuyor. Joblift.com sade ve şık site tasarımı ile kullanıcılarına temiz bir deneyim sunuyor. Yarı zamanlı veya tam zamanlı iş aramanızı seçebildiğiniz bu siteye bakmakta bir fayda var.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Eğer şansınızı daha da yükseltmek istiyorsanız Türkiye’deki birçok firma bu konuda faaliyet göstermektedir. Niteliklerinizi oraya bildirerek sizin için iş bulmalarını sağlayabilirsiniz. Şimdi isterseniz sizler için hazırladığımız Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi listemize geçelim.

6. WayUp.com

Listemizin altıncı sırasında WayUp.com yerini almış durumda. WayUp.com aradığınız işe sizi bir adım daha yaklaştıracak bir site. İşe girmeden önce detayları görüntülü olarak görüşebileceğiniz bu site ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Şimdi yurtdışı iş başvurusu yapmadan önce yurt dışına çıkmak için gerekli şartları karşılıyor musunuz bir inceleyelim. Öncelikle bir suç işlemiş olmamak kaydıyla, bir pasaporta ihtiyacınız var. Sonrasında gideceğiniz bölgeye hangi ulaşım aracı ile gideceğinize karar vermeli ve bir bilete sahip olmalısınız. Tabii ki bir vizeye de ihtiyacınız olacak.

7. Idealist.com

Listemizin yedinci sırasında yer alan Idealist.com gerçekten güzel bir deneyim sunuyor. Bu sitemizde büyük şirketlerde iş bulabileceğimiz gibi gönüllü olarak yapabileceğiniz işleride bulabilirsiniz. Mottosu dünyayı barış ve huzur içinde görmek isteyen bu sitemize de bir bakmak isteyebilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

8. Glassdoor.com

Listemizin sekizinci sırasında bulunan Glassdoor.com son derece sade ve hedefe odaklı bir mantığa sahip diyebiliriz. Aradığınız işi çalışmak istediğiniz bölgeyi girip sonrasında maaşları karşılaştırıp hayallerinize direkt ulaşmanızı sağlayan bir site.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

9. Monster.com

Bu sitemiz özellikle ABD’de iş bulmak isteyenleri sevindirecek bir site. Özellikle ABD’de faaliyet gösteren Monster.com sizi Amerika hayalinize bir adım daha yaklaştırabilir.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Gittiğiniz yerde sokakta kalmak istemezsiniz. Bütçenize göre bir otel için rezervasyon yaptırmak yararınıza olabilir. Gittiğiniz bölgede ne yapacağınızı şaşırırsanız büyük ihtimal ile yakın bölgede bir hizmet merkezi kurumuna başvurabilirsiniz. Bu durumda öncelikle hangi ülkeye gitmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor.

10. RobertHalf.com

RobertHalf.com sadece iş arayanlar için değil yeteneği olup yeteneğini değerlendirmek isteyenler içinde oldukça uygun bir site.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

11. Mediabistro.com

İnternette içerik yazmak isteyenler üzerinde yoğunlaşan bu site size internet üzerinden yapabileceğiniz bir çok iş sunmakta.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Eğer hali hazırda bir iş bulmadıysanız Türkiye İş Kurumu bünyesinde bulunan yabancı ülke ve göçmen işçi ilanlarına bakabilirsiniz. Ancak bunu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey var. Bu da 4904 sayılı kanuna uyumluluk sağlayıp sağlamadığınızdan emin olmak. Özel istihdam sağlamak isteyenleri denetlemek için çıkan bu kanuna internet üzerinden ulaşabilir ve şartlara uygun olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Böylece iş arama sitelerine de kolaylıkla bakabilirsiniz.

12. Simplyhired.com

Bu site ise size CV’niz hazır değil ise sizin için ücretsiz CV oluşturabileceğiniz oldukça geniş bir kütüphane sunmakta ve CV oluşturmanız için gereken tüm yardımı yapmakta.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

13. Collegerecruiter.com

Adından da anlaşılacağı üzere bu site halen daha eğitim görüp bir işte çalışmak isteyen kişiler için oldukça uygun.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Bir diğer seçenek ise yurt dışına çıkmak isteyen çoğu insan gibi Almanya iş ilanları arasından size uygun olanı seçmek olabilir. 80’lerde gerçekleşmiş olan büyük işçi göçünden sonra pek çok vatandaşımızın yurt dışından özellikle Almanya’da tanıdıkları var. Bu yüzden Türklerin Almanya üzerinde iş bulması daha kolay olabiliyor. Ancak biz kendinizi sadece Almanya ile sınırlı tutmamanız gerektiği kaanatindeyiz.

14. Linkup.com

Bu sitenin öne çıkan özelliği ise iş ilanlarını direkt birinci elden alıyor olması. Günümüz teknolojisini kullanarak ilanları güncel olarak yerel ilanlardan ya da ilan veren kişilerin sitelerinden anında alıyor.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Malum küreselleşen bir internet çağındayız bu yüzden Linkedin yurtdışı iş ilanları gibi küreselleşmiş ve pek çok iş verenin günümüz dünyasında birinci tercihi olan sosyal platformlarda şansınızı deneyip kendinize uygun bir iş bakabilirsiniz. Böylece yurt dışında iş bulma şansınız daha yüksek olur çünkü Türk firmalarının yurt dışındaki bayilikleri ve hali hazırda yurt dışına kurulmuş olan büyük şirketlerde iş bulma şansınız daha yüksek olacaktır.

15. Careerbuilder.com

Sizi en kısa sürede iş sahibi yapmayı amaçlayan bu site sizi en hızlı hayallerinize ulaştırabilecek site olabilir.

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 15 Web Sitesi

Sizlere iş bulma konusunda yararlanabileceğiniz web sitelerinden bahsettik. Yapmanız gereken ilan sitelerini ziyaret etmek olacaktır. İş bulmak veya staj yapmak içinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yurtdışında iş aramak için Google For Jobs’ı da kullanmanız mümkün.

İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
9 (2)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.