Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 18 Web Sitesi

Yurtdışı İş İlanları İçin En İyi 18 Web Sitesi

Sizler için yurtdışı iş ilanları sitelerini listeledik. Bu dönem yurtdışında yaşamak ve çalışmak isteyen gençlerin sayısı giderek artıyor.

Nedir 17555 Güncelleme: 8 ay önce 1 yıl önce

Ülkemizin şartları göz önünde bulundurulduğunda ve Türkiye’deki iş ilanlarına bakıldığında maalesef pek iç açıcı bir tablo göremiyoruz. Türkiye’deki gelecek vaat eden birkaç meslek örneğin doktorluk ve avukatlık dışındaki işler pek rehavet görmüyor. Bunun birden fazla sebebi var tabii ki Türkiye’de son zamanlarda artış gösteren kurlar, enflasyon ve düşen alım gücü sebebi ile yurt dışında çalışmak iş arayanlardan oluşan büyük bir grubun hayallerini süslemekte.

1. Indeed.com

Listemizin ilk sırasında yer alan Indeed.com’un öne çıkan özellikleri arasında iş ilanı arama, CV ekleme ve şirketler hakkında araştırma yapma araçlarına ücretsiz erişim sağlıyor. Ayrıca aylık 250 milyon farklı kullanıcı girişi ile listemizin en büyük sitesi oluyor. Indeed, Yurtdışı iş başvuruları yapabileceğiniz en iyi sitelerden birisidir.

2. Linkedin.com

Listemizin ikinci sırasında Linkedin.com bulunuyor. Linkedin.com’un listemizin ilk sırasındaki site ile olan en büyük farkı Linkedin.com’un bir iş bulma sitesinden ziyade bir sosyal medya platformu olmasıdır. Linkedin.com’da sahip olduğunuz belgeleri,ödülleri ve tecrübelerinizi profilinizde yayınlayabilir yurt dışında bir iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

3. Dice.com

Listemizin üçüncü sırasında Dice.com yerini almış bulunmakta. Dice.com tam anlamıyla bir arama motoru mantığında çalışıyor neler yapabildiğinizi nerede iş istediğinizi aklınızdaki maaş miktarını girip aynı bir arama motoru kullanıyormuşçasına rahatlıkla hayalinizdeki işi bulabilirsiniz.

4. Job.com

Listemizin dördüncü sırasına Job.com yerleşiyor listemizin üçüncü sırasında yer alan sitemizle benzer bir çalışma modelinde olan Job.com sadece aramakla yetinmiyor size uygun olabilecek başka iş olanaklarınıda anında karşınıza çıkarıyor.

5. Joblift.com

Listemizin beşinci sırasında Joblift.com bulunuyor. Joblift.com sade ve şık site tasarımı ile kullanıcılarına temiz bir deneyim sunuyor. Yarı zamanlı veya tam zamanlı iş aramanızı seçebildiğiniz bu siteye bakmakta bir fayda var.

6. WayUp.com

Listemizin altıncı sırasında WayUp.com yerini almış durumda. Yurtdışı iş arama siteleri arasındaki favorimiz WayUp.com, aradığınız işe sizi bir adım daha yaklaştıracak bir site. İşe girmeden önce detayları görüntülü olarak görüşebileceğiniz bu site ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

7. Idealist.com

Listemizin yedinci sırasında yer alan Idealist.com gerçekten güzel bir deneyim sunuyor. Bu sitemizde büyük şirketlerde iş bulabileceğimiz gibi gönüllü olarak yapabileceğiniz işleride bulabilirsiniz. Mottosu dünyayı barış ve huzur içinde görmek isteyen bu sitemize de bir bakmak isteyebilirsiniz.

İncele Yurtdışı Eğitimin Ücretsiz Hali; Fulbright Bursu Nedir?

8. Glassdoor.com

Listemizin sekizinci sırasında bulunan Glassdoor.com son derece sade ve hedefe odaklı bir mantığa sahip diyebiliriz. Aradığınız işi çalışmak istediğiniz bölgeyi girip sonrasında maaşları karşılaştırıp hayallerinize direkt ulaşmanızı sağlayan bir site.

9. Monster.com

Bu sitemiz özellikle ABD’de iş bulmak isteyenleri sevindirecek bir site. Özellikle ABD’de faaliyet gösteren Monster.com sizi Amerika hayalinize bir adım daha yaklaştırabilir.

İncele Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

10. RobertHalf.com

RobertHalf.com sadece iş arayanlar için değil yeteneği olup yeteneğini değerlendirmek isteyenler içinde oldukça uygun bir site.

Part Time İşler

Üniversite Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

İçeriğe Git

11. Mediabistro.com

İnternette içerik yazmak isteyenler üzerinde yoğunlaşan bu site size internet üzerinden yapabileceğiniz bir çok iş sunmakta.

12. Simplyhired.com

Bu site ise size CV’niz hazır değil ise sizin için ücretsiz CV oluşturabileceğiniz oldukça geniş bir kütüphane sunmakta ve CV oluşturmanız için gereken tüm yardımı yapmakta.

13. Collegerecruiter.com

Adından da anlaşılacağı üzere bu site halen daha eğitim görüp bir işte çalışmak isteyen kişiler için oldukça uygun. Yurtdışı iş bulma siteleri arasındaki en popüler sitelerden birisidir.

İncele ESC Gönüllülük Programı İle Macaristan’da Yaşamak

14. Linkup.com

Bu sitenin öne çıkan özelliği ise iş ilanlarını direkt birinci elden alıyor olması. Günümüz teknolojisini kullanarak ilanları güncel olarak yerel ilanlardan ya da ilan veren kişilerin sitelerinden anında alıyor. Yurtdışı uzaktan iş ilanlarına başvurarak dolar kazanabilirsiniz.

İncele Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Malum küreselleşen bir internet çağındayız bu yüzden Linkedin yurtdışı iş ilanları gibi küreselleşmiş ve pek çok iş verenin günümüz dünyasında birinci tercihi olan sosyal platformlarda şansınızı deneyip kendinize uygun bir iş bakabilirsiniz. Böylece yurt dışında iş bulma şansınız daha yüksek olur çünkü Türk firmalarının yurt dışındaki bayilikleri ve hali hazırda yurt dışına kurulmuş olan büyük şirketlerde iş bulma şansınız daha yüksek olacaktır.

15. Careerbuilder.com

Sizi en kısa sürede iş sahibi yapmayı amaçlayan bu site sizi en hızlı hayallerinize ulaştırabilecek site olabilir.

Yurtdışına Nasıl Gidilir

Öğrenciler İçin "Yurtdışına Nasıl Gidilir" Rehberi

İçeriğe Git

16. Jooble

Jooble, dünya genelindeki iş ilanlarını toplayan ve iş arayanlarla işverenleri bir araya getiren bir iş arama platformudur. Jooble, farklı ülkelerdeki ve sektörlerdeki iş ilanlarını tek bir platformda sunarak, iş arayanların daha geniş bir yelpazede iş fırsatlarına ulaşmasına yardımcı olur.

17. GulfTalent

GulfTalent, Orta Doğu ve Körfez bölgesindeki iş arayanlar ile işverenleri bir araya getiren bir iş arama ve insan kaynakları platformudur. Bu platform, özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman ve diğer Körfez ülkelerindeki iş fırsatlarına odaklanır.

İncele Avrupa’da Eğitim Alabileceğiniz En İyi 9 Üniversite Şehri

18. Reed

Reed, Birleşik Krallık merkezli bir iş arama ve insan kaynakları platformudur. İş arayanlar ile işverenleri bir araya getirerek iş fırsatlarını bulmalarına ve işe alım süreçlerini yönetmelerine yardımcı olur. Reed, çeşitli sektörlerdeki iş ilanlarını içeren geniş bir veritabanına sahiptir ve kullanıcıların kariyerlerini geliştirmeleri için kaynaklar sunar.

Sizlere iş bulma konusunda yararlanabileceğiniz web sitelerinden bahsettik. Yapmanız gereken ilan sitelerini ziyaret etmek olacaktır. İş bulmak veya staj yapmak içinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yurtdışı iş başvuruları yapmak için Google For Jobs’ı da kullanmanız mümkün.

İçeriği Paylaş