Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

Yurtdışı eğitim için çok tercih edilen ülkeler arasında Amerika geliyor. Peki, F1 Vizesi nedir? O zaman Rafet El Roman’dan Amerika şarkısını başlatalım.

Yurtdışı GOOGLE Abone Ol 2267 0 1 yıl önce 1 yıl önce

F1 vizesi nedir?

F1 öğrenci vizesi, üniversite veya lise öğrencilerinin başvurabildiği hem tam zamanlı eğitim hem de yabancı dil eğitimini kapsayan en çok talep görülen vize türüdür. F1 öğrenci vizesi başvurusu yapan adayların tam zamanlı ders programlarına devam etmesi gereken kredi tutarları eğitim programına göre değişkenlik göstermektedir.

Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

F1 Başvuruları Nasıl Yapılır?

F1 vizesi başvurusu yapmak için en önemli belge I-20 belgesidir. Amerika öğrenci vizesi başvurusu için önemli olan bu belge eğitim danışmanlığı aldığınız kurumdan Amerika’daki eğitim kuruma gönderilir. Belgede size ait olan “Sevis numarası” bulunur. Sonrasında ABD Konsolosluğunun web sitesinden vize randevusu alabilirsiniz. Buradaki D-160 Formunu ’da doldurmanız beklenmektedir.F1 vizesi nasıl alınır?

Başvuru sürecinde Sevis ücretini yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca vize ücretini de yatırmayı unutmayınız. Doldurduğunuz I-20 formunu ve Sevis ücret dekontunu da yanınızda götürmeniz beklenmektedir. Amerika Birleşik Devletleri F1 vizesi başvuru süreci minimum 6 ay sürmektedir. Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler vize başvurularına bu süreyi göz önüne alarak başvurmalıdırlar. Bu arada Konsolosluk sizden 2 ayrı kişinin iletişim bilgilerini ve referansını da istemektedir. Vize başvurusu için; konaklayacak ve yaşamınızı sürdürecek kadar finansal gücünüzün olmasının yanı sıra, eğitim ödemesinin de yapılması gerekmektedir.

Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

F1 vizesi için gerekli belgeler

I-20 Formu

DS-160 Vize Başvuru Formu

Pasaport

Biometrik Fotoğraf

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Vize Talep Dilekçesi

Muvafakatname

SEVIS Ödeme Dekontu

Mezuniyet (diploma) ya da Öğrenci belgesi

Transkript Dökümü

Sertifikalar

Dil Yeterliliğini Gösteren Belgeler

F1 vizesi çalışma izni

F1 öğrenci vizesine sahipseniz, kampüs içinde 20 saate kadar çalışma imkanına sahipsiniz demektir. Tatil zamanlarında bu süre 40 saate kadar çıkmaktadır. Ayrıca Amerika’da eğitim alan bir öğrenciyseniz mali durumunuzda bir sıkıntı varsa USCIS bürosuna başvurarak da kampüs dışı part-time işlerde çalışmak için izin alabilmeniz mümkündür.

Amerika Yolculuğuna Ne Dersin? F1 Vizesi Nedir?

F1 vizesi kaç yıllık?

F1 öğrenci vizesinin geçerlilik tarihi 5 yıldır. Ancak bazı kısıtlar mevcuttur. Eee Amerika’da öğrenci olmak bu kadar kolay olmamalıydı değil mi? Edindiğiniz Amerika öğrenci vizesi ile sürekli olarak yurtdışına çıkış yapamazsınız (Daha detaylı bilgi için ABD Konsolosluğunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz). Eğitim alacağınız tarihten 30 gün önce ülkeye giriş yapma hakkınız bulunmaktadır.
Üniversiteni Tanıt
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.