Üniversiteni Tanıt

Üniversite Yorumları


yTb6KJ7rs
@yTb6KJ7rs
3 hafta önce

Gidin özelde okuyun

hYi7rMxfx
@hYi7rMxfx
2 ay önce

ilk mezunlarını 2016 yılında veren bir teknik üniversitedir

ozan
@ozan
2 ay önce

Açık öğretim fakültesi öğrencisi olarak yazıyorum. Üniversite ve sistemi kaliteli bir okul. Ancak tam olarak bir yorum yapabilmem mümkün değil çünkü eskişehire bile daha gitmedim

koray
@koray
Üniversite Öğrencisi
2 ay önce

Kampüsü baya küçük

ozan
@ozan
2 ay önce

2013 yılı mezunu olarak göztepe kampüsünde eğitim aldım. kampüsün konum olarak en büyük avantajı konumunun mükemmel olması.. Üniversiteyi ilk kazandığımda Üniversite geçmişinin ve kültürünün çok derin ve kaliteli olduğunu hissettim ve burada okuyacağım için çok mutlu olmuştum. şu an bildiğim kadarıyla kaldırılsa da bahar şenliklerinin mükemmel geçtiği senelerdi. arkadaşlık ve kültürel ortam bambaşkaydı. o zamanlar marmara üniversitesinde öğrenci olmanın ayrıcalığını hissediyorduk. umarım hala öyledir. ve bu kültür devam ede

dYg5cKUlY
@dYg5cKUlY
2 ay önce

2011 - 2013 marmara üniversitesi göztepe kampüsünde eğitim almış biri olarak, kampüse ulaşım, çevresinde bulunan sosyal olanaklar, öğrenci kalitesi ve bahar şenlikleri açısından oldukça tatmin ediciydi. okulun tarih boyu gelen kültürünü beğeniyorum. ülkenin her yerine açılan binadan devşirme meslek yüksek okullarında eğitim almaktansa böyle bir kültürü olan yerleşke de bulunmak bana daha avantajlı geldi. marmara üniversitesi'nde öğrenci olmak paha biçilemez.

saltys
@saltys
2 ay önce

Gittiğime pişman olduğum bir üniversite keşke mezuna kalsaymışım

basaksudemirell
@basaksudemirell
Mezun
2 ay önce

Ondokuz Mayıs Üniversitesi oldukça büyük bir kampüse sahiptir. Tüm fakültelerin ortak kullanımı için tasarlanan Yaşam Merkezi kampüsün kalbini oluşturur. Farklı kahvecilerin ve yemek alanlarının yer aldığı merkezde bir adet eğlence merkezi, mini bovling, sinema gibi seçenekler de bulunmaktadır. Kampüsün bir diğer olanağı 24 saat açık kütüphanesinde geceleri kahve ve çorbanın ücretsiz olmasıdır. Öğrencilerin iki lira karşılığı kullanabileceği yüzme havuzları ve spor alanları bulunmaktadır. Kampüse ulaşım ise oldukça rahattır. Şehirde yer alan tüm ulaşım araçları ile kampüse gidilebilmektedir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde öğrenciler için önemli bir diğer olanak ise öğrenci klüpleridir.78 öğrenci topluluğu ile çok farklı alanlarda aktif çalışma ve kendinizi geliştirme olanağı bulabilirsiniz.

j1cjNnMk0
@j1cjNnMk0
2 ay önce

Bu yıl boğaziçi üni. 2213 türk vatandaşı 12 yanancı uyruklu öğrenci alacak. Dokuz eylül üni. İse 11333 türk vatandaşı 10115 yabancı öğrenci alacak. Kaynak: oksijen gazetesi sayı:34

JkC2AZgK5
@JkC2AZgK5
3 ay önce

Ankaradan bağımsızlığını ilan etmiş farklı bir şehir; ODTÜ. Akademik hayatın zorluğunu size sunduğu eşsiz kampüsüyle, sınırsız aktiviteleriyle ve eğlenceli gelenekleriyle unutturan, aşık olduğum okul.

CSnrC2UL2
@CSnrC2UL2
3 ay önce

Kampüsü iş görür içinde üç yurt var

eS9JGiAfi
@eS9JGiAfi
3 ay önce

Eğer fakülteniz Tınaztepe kampüsünde ise size pek çok kişi olumsuz yorumlar yapacaklar. Ege üniversitesine kıyasla kötü bir yerde ama tek basina değerlendirildiğinde o kadar da kötü değil. Girince alışıyorsunuz :D

kuralayveyselph
@kuralayveyselph
3 ay önce

Merhabalar ben Veysel ,Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim ve OBİTET(Otomotiv Bilim ve Teknoloji Topluluğu) Yönetim kadrosunda bulunmaktayım. Gazi üniversitesinin ve Ankara'nın olanakları otomotiv mühendisliği için bakıldığında olanak olarak çok fazla öncelikle üniversitemizin kampüsünde ve fakültede ki en büyük ve en çok sayıda binaya sahibiz. Bölümümüzde olanak olarak neredeyse her şey var. Bakıldığında Teknoloji Fakültesi olmamızın farkı burada ortaya çıkıyor .Sadece dersliklerden oluşan bir bölümümüz yok içerisinde kaporta boya atölye motor bölümü gibi gibi dersliklerimizin dışında bir çok alana sahibiz. Ayrıca bölümümüzün etkinlikleri her sene okulda ön plana çıkıyor Gazi otomobil festivali , ingilizce kurs çekilişlerimiz fabrika ve üretim tesisleri gezmek ve bunun gibi bir sürü etkinliğimiz her sene bulunmakta. Otomotiv mühendisliğinde kendini geliştirmek için tek yapman gereken Gazi Üniversitesi'ni yazmak ve etkinliklere katılmak olacaktır. Son olarak öğretmen kadromuzun çok iyi olduğundan ve çok donanımlı uluslarası iş yapan öğretmenlerimiz ,profesörlerimiz bulunmakta. " GAZİLİ OLMAK AYRICALIKTIR . GAZİ OTOMOTİV'li OLMAK EKSTRA AYRICALIKTIR"

T7y0KfYe9
@T7y0KfYe9
3 ay önce

Gaziantep üniversitesi sosyal aktiviteler olarak en iyi üniversite diyebilirim yerleşim yeri ve bulunduğu nokta çok iyi heryerde yakın sayılır özellikle üniversite içerisi ayrı bir il herkese tavsiye ederim

Drceremony
@Drceremony
universite
4 ay önce

Sağlık Bilimleri Üniversitesi diğer üniversitelere kıyasla sağlık alanında çok daha gelişmiştir. Örneğin ülkemizdeki çoğu üniversitede kadavra sayısı yetersiz olmasına rağmen Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde fazlasıyla vardır. Güzel bir sağlık eğitimi almak istiyorsanız kesinlikle tercih etmenizi öneririm.

w1DZttgXP
@w1DZttgXP
4 ay önce

Klupleri cok aktif sosyallesme icin olanak sagliyor. Ben radyo klubundeydim bana cok sey kattigini dusunuyorum. Radyo yayini tecrubem olmus oldu.

Zumucu
@Zumucu
universite
4 ay önce

Sabancı’nın en avantajlı olduğu kısım kesinlikle ilk başta bölümünü tercih etmek zorunda olmamak. Ben okula ilk girdiğimde işletme okumak isterken, 1 yıl herkesle aldığım ortak dersler sonucu psikoloji bölümünü tercih ettim. 1.yılın sonunda bölümü yine tercih etmek zorunda değilsiniz. Dersler alarak istediğiniz alanı daha net görebiliyorsunuz.

sAODOjqWL
@sAODOjqWL
4 ay önce

Sabanci universitesi herkesin aradigini bulacagi bir universitesir. Genis klup yelpazesi, sosyal yardim kurumu, akademisyenlerin kalitesi ogrencilik hayatini cok guzel bir sekilde etkiliyor. Tercih edenlere oneririm.

feyza
@feyza
mezun
4 ay önce

İstanbul Galata Üniversitesinde 1 dönem uzaktan eğitim alma şansım oldu. Okul 2020 senesinde ilk öğrencilerini aldı. Ben özel sebeplerden dolayı devam edemesem de gelişmekte olan ve gelişeceğine dair umudum olan bir kurumdur. Konumu itibariyle harika bir yerdedir fakat bina itibariyle çok küçüktür. Fakat bina olarak geliştiklerine ve büyüttüklerine dair haberler duydum.

selahattin
@selahattin
lise
4 ay önce

Biyoteknoloji?

zelal
@zelal
universite
4 ay önce

Merhabalar ben Beykoz üniversitesi öğrencisiyim. Bizim üniversitemizde yaklaşık 44 öğrenci kulübü mevcut. Hepsi aktif şekilde çalışmalar sağlıyor. Akademisyenlerimizle rahat bir şekilde iletişim kurabiliyoruz. İstanbul'un Beykoz ilçesinde konum olarak çok güzel bir yerde. Yemyeşil ve sahile yakın. Eğer burslu okursanız bir disiplin suçu işlemediğiniz taktirde bursunuz hiç bir şekilde kesilmiyor. Ödeme olarakta taksite bölerseniz bile faizsiz bir şekilde yani peşin ödemeyle aynı ücreti veriyorsunuz. Çok büyük bir üniversite değil bu yüzden eğitimi rahat ve etkili şekilde alabiliyoruz. Ben memnunum Beykozu seviyorum sizlerde tavsiye ederim. Umarım az da olsa sizlere fayda sağlamışımdır. :)

alidedeoglu
@alidedeoglu
mezun
5 ay önce

Kökeni istanbulun fethi ile aynı tarihte başlayan İstanbul Üniversitesi, ülkemizin tartışmasız en köklü eğitim kurumudur. Kayıt için okula geldiğinde seni beyazıt meydanı karşılar. Meydanın üstünde yükselen yüzlerce yıllık duvarların birleştiği kapının üzerinde roma rakamları ile MCDLIII yani1453 yazmaktadır. Tarihle iç içe olduğun, yeryüzündeki en özel yarım adada başlayan üniversite hayatın hangi kampüste devam ederse etsin ben İstanbul Üniversiteliyim demenin farklılığı her zaman senin olacaktır.

beratkiran
@beratkiran
universite
5 ay önce

Birçok imkanıyla kesinlikle tercih edilebilir 5 üniversite içine gelebilir. Elbette Türkiye'de bir üniversite olmasından dolayı belli sorunları bulunmaktadır. Gerek kontenjan, gerek liyakatsizlik adına birçok olumsuz durum burada da gözlerden kaçmamaktadır. Ama bu Türkiye'nin kronik bir sıkıntısıdır ve bu durumlardan muzdarip olmayacaınız üniversite yoktur.

engineg85
@engineg85
mezun
5 ay önce

Selamlar, 2011 Doğuş mezunuyum. Üniversiteyi tercih etme nedenim öncelikli olarak istanbul içi olması ve öğrenim hayatımı Doğuş ailesiyle geçirmemdi. Okuduğum dönemde en çok faydasını gördüğüm nokta istanbuldaki en iyi hocalardan ders almak olabilir (itü-boun-ytü dahil). Özel sektörden de pek çok girişimciyi seminer zorunluluğu altında tanımış olduk. Kampüs hayatı yaşayamadık ama şu anda onu da aşmışlar galiba. Özel üniversite okuyacaklara tavsiye ederim. Doğa ile birlikte pek çok özele göre daha kaliteliler.

gayeded
@gayeded
Mezun
5 ay önce

İstanbul Bilgi Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisi olmakla ilgili söylemem gereken ilk şey; Ders saatlerinin iş hayatınıza direkt entegre edebileceğiniz şekilde düzenlenmiş olması. Ekonomi hukuku yüksek lisans programını gözüm kapalı tavsiye ederim. Ancak genç meslektaşlarıma küçük bir tavsiye vermem gerekirse lisans eğitiminden sonra hemen yüksek lisansa başlamak yerine birkaç sene sahada mesleği icra edip yapılmasının daha faydalı olacağıdır.

t6j3SJBDX
@t6j3SJBDX
5 ay önce

istanbul teknik üniversitesi, özellikle ayazağa kampüsü konum itibariyle çok avantajlı. metro ile istanbulun her yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. bence odtuden sonra türkiyedeki en iyi teknik üniversite itü. geniş kampüsü, teknoparkta staj imkanları, kaliteli ingilizce hazırlığı ve köklü bir kurum olmasının yanısıra çok eski ve kaliteli binalarda eğitim görme fırsatını size sunuyor. ayrıca ülkedeki önemli başbakanlarında bu okuldan mezun olduklarını unutmayalım.

betilkaner
@betilkaner
mezun
5 ay önce

Birçok arkadaşımdan aldığım duyumlarla kendi kampüs hayatımı karşılaştırdığımda Ege Üniversitesi’nin Türkiye’nin en güzel kampüse sahip üniversitelerinden biri olduğunu düşünüyorum. Gerek sosyal faaliyetler gerekse eğitim alanında ki adımları olsun mezun olduğum üniversiteden memnuniyet duyuyorum.

zaferk
@zaferk
mezun
5 ay önce

yıldız teknik üniversitesinden mezun birisi olarak şunları söyleyebilirim ki; sektörde iyi bir konuma sahip ve nitelikli insanlar yetiştiren bir kültürü vardır. teknik bir üniversite olmasından dolayı uygulamalı labratuvar eğitimi, teknik donanımlı hocalarla birlikte öğrencilere kaliteli bir bilgi birikimi sağlıyor. ancak dil eğitiminin yetersiz olması itü ve odtü gibi diğer teknik üniversiteler kadar üst seviye eğitime çıkmasını engelliyor. önceki yıllarda beşiktaştaki kampüsünde öğrencilere sağladığı güzel bir ortam olmasına rağmen şimdilerde neredeyse tüm bölümleri davutpaşa kampüsüne taşınmış olması, üniversite tercihi sırasında negatif bir etki yaratıyor.

ueQdevo2U
@ueQdevo2U
6 ay önce

Merhaba. Eskişehir Teknik Üniversitesi hem ülkemizde hem de dünya çapında saygıdeğer bir üniversite olacağını düşünmekteyim. Çünkü öğrenci odaklı ve kaliteli bir okuldur. Yabancı dil hazırlığı bulunmaktadır. Yabancı dili kötü olan biri rahatlıkla dili öğrenebilir. Çünkü yabancı dil eğitimi çok iyi. Lisans ve önlisans eğitimleri bölümden bölüme değişmekle Türkçe, %30 İngilizce, %100 İngilizce olarak okunmakta. Bölümü yabancı dilde okursanız dil sorununuz kalmayacaktır. Üniversite teknik bir üniversite olduğu için eğitim modeli de ona göre hazırlanmıştır. 1. sınıf temel derslerin bile laboratuvar dersleri bulunmaktadır. Eğitimde kullanılan kitaplar dünya çapında kabul görmüş kitaplardır. Eğitim kalitesi konusunda hiç şüpheniz olmasın. Okulumuzda bir çok proje takımı var. Türkiye ve dünyada dereceler elde edilmektedir. Havaalanı olan tek üniversitedir. Eskişehir'in havacılığın merkezlerinden biri olduğunu bilmenizi isterim. Emin olabilirsiniz ki bu üniversite yakın bir gelecekte Boğaziçi, İTÜ, Bilkent, ODTÜ vb. okullar arasında anılacaktır. Ayrıca Eskişehir'de 3 devlet üniversitesi var. Öğrenci şehri diyebilirim. Her yer yürüme mesafesinde. Yaşaması kolay.

pDKUbvTCR
@pDKUbvTCR
6 ay önce

birkaç yıl önce böldüler. mühendislik fakültesi eskişehir teknik üniversitesi oldu. onun dışında kampüsleri çok güzeldir canım üniversitemin. özlem başka bişey yaa

pDKUbvTCR
@pDKUbvTCR
6 ay önce

hocaların ingilizceleri çok iyi. Ben lisede dersler dışında ingilizce eğitim görmeyen birisiyim bu yüzden zorlandım. ingilizce bilseniz bile aksan veya seviye farkı oluyor. sınıftaki arkadaşlar robertten vs. geldikleri için sıkıntı olmuyor.

tugberk
@tugberk
Mezun
6 ay önce

esogü, gerek eğitim kalitesiyle, gerek kampüs hayatıyla oldukça güzel bir üniversite. merkeze birazcık uzakta olsa bile eskişehir'de her yer yürüme mesafesi. meşelik kampüsündeysen kampüsün atmosferi seni cezbedebilir.

tugberk
@tugberk
Mezun
6 ay önce

Marmara Üniversitesinde okumanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Göztepe Kampüsü ve Haydarpaşa Kampüsü oldukça büyük ve Kadıköy'ün merkezinde. Eğitim kalitesi açısından da gayet memnunum. Kesinlikle tavsiye edebileceğim üniversiteler arasında.