2023 AYT Konuları ve Soru Dağılımı - YKS

2023 AYT Konuları ve Soru Dağılımı - YKS

Bugün YKS tayfanın işine çok yarayacak 2023 AYT konuları ve AYT soru dağılımlarını aktaracağız. Böylece siz de eksik olduğunuz konulara yoğunlaşabileceksiniz.

AYT Konuları ve Soru Dağılımı 2023YKS (TYT - AYT) 2023 için güncel bilgileri Üniversiteni Tanıt'ta bulabilirsin. Yükseköğretim Kurumları Sınavı, TYT, AYT VE YDT'den oluşmaktadır. AYT sınavında 40 Matematik, 40 Fen bilimleri, 40 Türk Dili ve Edebiyatı - Sosyal Bilimler 1 ve 40 Sosyal Bilimleri 2 testi olmak üzere toplamda 160 soru çıkmaktadır. TYT sınavı için de TYT konularını ve TYT Soru Dağılımı tablosunu inceleyebilirsiniz. Yukarıdaki bağlantılar üzerinden son 5 yıla göre konuları ve konulara göre soru dağılımı verilerini inceleyebilirsiniz. 2023 yılındaki YKS'de herkese başarılar dileriz.

AYT'ye nasıl çalışılmalı?

AYT Puanı nasıl hesaplanır?

AYT'de 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Testte verilen cevapların o testin ortalama ve standart sapması hesaplanır. Bu puanlara ham puanınız eklenerek hesaplama işlemi gerçekleştirilir. AYT Puan hesaplama için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

AYT'de kaç soru çıkıyor?

AYT'de toplam 160 soru çıkmaktadır. Sınav için verilen süre 180 dakikadır. Alan Yeterlilik Testi olan AYT ‘de Matematik 40, Fen bilimler 40 , Türk dili ve edebiyatı - sosyal bilimler - 1 40 ve Sosyal Bilimler 40 sorudan oluşmaktadır.


Paylaş!

Puanla!
Skor: 5 ( 1 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder