Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
2024 KPSS Ön Lisans Atama Taban Puanları

2024 KPSS Ön Lisans Atama Taban Puanları

2024 KPSS ön lisans atama taban puanlarını sizlere listeledik. MYO düzeyindeki KPSS ön lisans sınavı ve KPSS ön lisans meslekleri hakkında bilgi edinin!

KPSS 2339 Güncelleme: 4 ay önce 4 ay önce

Pek çok kişinin merakla beklediği, hayallerini ve kariyer planlarını şekillendirecek bir konuyu paylaşacağıZ: "2024 KPSS Ön Lisans Atama Taban Puanları". Hepimiz biliyoruz ki, kamu sektöründe bir pozisyon edinmek isteyen herkes için KPSS, adeta bir kilometre taşı. Ve bu süreçte, ön lisans düzeyindeki adaylar için KPSS ön lisans atama taban puanları, en önemli verilerden biri haline geliyor.

Ayrıca, KPSS ön lisans puan hesaplama aracımızı kulananarak son 7 yılın katsayılarına göre netlerinizi ve puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. Eğer KPSS çıkmış sorularını incelemek isterseniz bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

KPSS Ön Lisans Atama Taban Puanları 2024

2024 KPSS ön lisans atama taban puanları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Meslek KPSS Türü Yıllar
Memur Atama Taban Puanları Ortaöğretim - P94 2024
2023

En İyi KPSS Ön Lisans Kaynakları

Sizler için En iyi KPSS Ön Lisans kaynaklarını listeledik.

Hepsiburada.com

2 Yıllık Mezunlar Hangi Devlet Memuru Olabilir?

İşte, KPSS önlisans puanlarını kullanarak atanılabilecek bazı meslekler:

 • Memur: Kamu kurum ve kuruluşlarında idari işlerle ilgilenen, büro yönetimi, dosyalama, yazışma gibi görevleri yerine getiren personeldir.

 • Bilgisayar İşletmeni: Bilgisayar ve çeşitli ofis programlarını kullanarak veri girişi, doküman hazırlama ve benzeri işler yapan kişidir.

 • Sağlık Teknikeri: Hastaneler ve diğer sağlık kurumlarında teknik destek sağlayan, sağlık hizmetlerinin uygulanmasında yardımcı olan meslek elemanıdır.

 • Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni: Veri girişi, düzenlenmesi ve kontrol edilmesi işlerini yürüten, bilgi sistemlerinin güncel tutulmasını sağlayan kişidir.

 • Aşçı: Kamu yemekhanelerinde yemek pişirme, menü planlama gibi görevleri üstlenen, mutfak işlerinden sorumlu kişidir.

 • Tekniker: Belli bir alanda teknik bilgi ve beceri gerektiren işlerde çalışan, mesleki eğitim almış kişidir. Örneğin, elektrik, inşaat, makine gibi alanlarda teknik destek sağlar.

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi: Kamu kurum ve kuruluşlarının güvenliğini sağlayan, izinsiz girişlere karşı koruma ve kontrol görevini üstlenen kişidir.

 • Veteriner Sağlık Teknikeri: Veteriner hekimlerin yanında çalışarak, hayvan sağlığı ile ilgili teknik destek sağlayan, tıbbi işlemlerde yardımcı olan kişidir.

 • Programcı: Bilgisayar programları yazan, mevcut programları geliştiren ve sistemlerin yazılım ihtiyaçlarını karşılayan kişidir.

 • Dava Takip Memuru: Adliyelerde ve hukuk bürolarında, dava dosyalarının takibini ve ilgili işlemlerin yürütülmesini sağlayan kişidir.

 • Büro Personeli: Genel olarak ofis ve büro ortamında çalışan, idari işler, dokümantasyon, dosyalama ve benzeri görevleri yerine getiren kişilerdir.

KPSS Önlisans Kazanınca Ne Olur?

KPSS Önlisans sınavı başarıyla geçildiğinde, önlisans düzeyinde eğitim almış bireylerin kamu sektöründe istihdam edilmesi için bir kapı aralanır. Bu sınavın sonuçları, adayların kamu kuruluşlarında farklı pozisyonlarda yer bulmalarını sağlayacak yerleştirmeler için temel teşkil eder.

Ön Lisans 2024 KPSS Ne Zaman?

KPSS ön lisans sınavı 1 Eylül tarihinde yapılacaktır.

İçeriği Paylaş