Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
KYK Wifi Giriş - Çıkış (GSB) İşlemleri: Kesin Yöntem

KYK Wifi Giriş - Çıkış (GSB) İşlemleri: Kesin Yöntem

Öğrencilerin karşılaştığı problemlerden biri olan KYK Wifi nedir, KYK Wifi giriş yapma, KYK Wifi çıkış yapma ve KYK Wifi kotası hakkındaki soruları cevapladık.

Nedir 188417 Güncelleme: 9 ay önce 1 yıl önce

KYK WiFi Nedir?

KYK WiFi veya diğer adıyla GSB WiFi, Kredi Yurtlar Kurumu'nda konaklayan öğrencilerin ücretsiz olarak kullanabileceği bir internet hizmetidir. Bu hizmetten yurtta kalıyorsanız KYK WiFi ağına bağlanarak kolayca faydalanabilirsiniz. Ancak unutmayın, bu hizmet sadece KYK yurtlarında konaklayan öğrencilere sunulmaktadır.

KYK Wifi Hizmetini Kimler Kullanabilir?

Öğrenciler KYK WiFi Hizmeti'nden aşağıdaki koşullar sağlandığında faydalanabilirler:

 • Üniversite öğrencisi olmak,
 • KYK yurtlarında konaklıyor olmak,
 • İnternet erişimi sağlayabilecek bir cihaza sahip olmak.

KYK Wifi Aktifleştirme ve Kayıt Olma

GSB WiFi uygulamasından faydalanmak için T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu hizmeti kullanabilir ve taahhüt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvuru yapmak için 'Yeni Taahhütname Başvurusu' düğmesini kullanabilirsiniz.

İnceleyin: KYK Wifi Kayıt Olma

KYK Wi-Fi Giriş Nasıl Yapılır? (GSB Wifi Giriş)

Öğrencilerin günlük hayatında en çok kullandığı şey şüphesiz ki internet oluyor. KYK’da kalan öğrencilerde bu ücretsiz hizmetten doyasıya yararlanabilirler. Peki, Wifi KYK giriş nasıl yapılır, hemen anlatalım.

KYK WiFi'ye giriş işlemi, WiFi doğrulama sayfası olarak adlandırılan wifi.kyk.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilir. Bu adres, yalnızca KYK WiFi ağına bağlı olduğunuzda erişilebilir ve 4.5G bağlantısıyla doğrulama sayfasını açamazsınız. Ayrıca, ağa sağlıklı bir şekilde bağlandığınızda bu sayfa otomatik olarak tarayıcınızda açılacaktır. Eğer açılmazsa, tarayıcınızın adres satırına bu adresi yazarak doğrulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Doğrulama sayfasına TCKN ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Eğer giriş yap butonu çalışmıyorsa veya sayfada herhangi bir işlem gerçekleşmiyorsa, KYK WiFi giriş işlemini Chrome tarayıcısının güncel sürümüyle denemenizi öneririz. Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen KYK WiFi giriş ekranı hala açılmıyorsa, portal bağlantısını sağlayamamış olabilirsiniz.

Ayrıca, VPN'iniz cihazınızda etkinken KYK WiFi girişi yapmayı denediyseniz, VPN'i kapatmalısınız ve ardından doğrulama sayfasına yönlendirilmelisiniz.

Eğer bilgisayarınızdan KYK WiFi giriş ekranına erişmeye çalışıyorsanız ve doğrulama ekranına ulaşamıyorsanız, kablosuz sürücünüzü güncellemeniz gerekebilir.

Mobil cihazınızdan KYK WiFi giriş ekranına erişemiyorsanız, cihazınızdaki mobil veri bağlantısını kapatmayı denemelisiniz. İşte bu adımlar, KYK WiFi giriş sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilir.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

KYK WiFi çıkış işlemi için kullanmanız gereken link: E-Devlet linkidir. Bu sayfada, WiFi'den çıkış yapmak için 'Çıkış' düğmesine tıklamanız yeterlidir. Ancak unutmayın ki, bu sayfaya yalnızca bir WiFi ağına bağlıyken erişebilirsiniz. 3G/4.5G bağlantısı veya başka bir internet kaynağıyla bu sayfaya erişim mümkün değildir. Dolayısıyla, WiFi'ye bağlı olduğunuzda bu doğrulama sayfasını rahatlıkla açabilirsiniz.

Eğer çıkış butonunun yönlendirdiği sayfa hata veriyorsa bu sizden kaynaklı bir problem değil, teknik bir problemdir. Aşağıdaki açıklamaları dikkatli okuyarak ağdan çıkış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Yapamıyorum?

Normalde çıkış işlemi doğrulama sayfasında çıkış butonuna basıldığında gerçekleşir. Ancak ağda meydana gelen teknik nedenlerden dolayı bu işlem askıya alınabilir. Genellikle sistemsel sıkıntılar sonucunda bu problem yaşanmaktadır. Ancak düşük ihtimalde olsa cihazınızdan kaynaklanabilme ihtimali vardır. Wifi GSB çıkış işlemi çoğu öğrencinin yaşadığı bir problemdir.

KYK Wifi Ne Zaman Yenilenir?

Peki, Wifi KYK kotası ne zaman yenilenir? KYK yurdunda kalan öğrenciler her ay 32 GB kotayı kullanabilirler. İnternet kotanız ise her aynı 1’inde yenilenmektedir. Yenilenen kotanızı bir ay boyunca kullanabilirsiniz.

Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Sorunu ne demek?

Beklenmeyen bir hata oluştu mesajı alıyorsanız, sakin olmanızı öneriyoruz. Kısa süre sonra tekrar deneyebilirsiniz. Sonuç olarak yurt ağına giriş yapan birçok öğrenci olabiliyor. Bu da yoğunluğa sebebiyet verir.

Burada size ince bir önerimiz var. GSB Wifi giriş yaptığınızda açılan sayfayı kapatmamanızı öneriyoruz. İşiniz bittiğinde çıkış işlemini bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış Ekranı Gelmiyor

Bazen internet bağlantınızdan veya çeşitli nedenlerden dolayı çıkış KYK Wifi çıkış ekranı gelmiyor olabilir. Cihazınızı uçak moduna alıp tekrar bağlanmayı denediğiniz taktirde bu problem düzelebilir. Eğer düzelmiyorsa tarayıcınızı kapatık tekrar açmayı deneyebilirsiniz.

Giriş Hakkınızı Doldurdunuz Uyarısı

Eğer bu uyarıyı alıyorsanız kullanıcı adınız ve şifreniz ile farklı bir cihazdan oturum açmış olabilirsiniz. Diğer cihazınızdan GSB Wifi çıkış sayfasına giderek çıkış işlemi gerçekleştirebilir, internete bağlanmak istediğiniz cihaz üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile tekrar giriş yapabilirsiniz.

GSB Wifi Giriş Ekranı Gelmiyor Hatası

İnternete bağlanmak istediğiniz de GSB Wifi giriş ekranı gelmiyorsa bu teknik bir problemden kaynaklanıyordur. Cihazınızı veya tarayıcınızı kapatıp tekrar açarak gsb wifi oturum açma işlemini tekrar deneyebilirsiniz. Bu sorun öğrencilerin karşısına çok fazla çıkmamaktadır, ancak bazı öğrenciler bu problemi yaşadığını belirtmektedir.

KYK Wifi ile İlgili Bilinmesi Gereken Diğer İşlemler Nelerdir?

Wifi KYK ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlere kısaca listeledik.

 • KYK yurtlarındaki GSB Wifi ağına sadece o yurtta kalan öğrenciler faydalanabilmektedir,
 • GSB Wifi ağına giriş yapmanız dahilinde aylık 32 GB internet kotasına sahip olursunuz,
 • GSB Wifi giriş işlemi için yapmanız gereken sadece kullanıcı adı ve şifreye sahip olmanızdır,
 • Teknik bir problemle karşılaşmanız dahilinde yurt idaresine bildirmelisiniz,
 • Wifi ağından çıkış yapmamış olsanız bile 4 saat sonunda oturumunuz sonlanacaktır,
 • GSB WiFi Çıkış işlemi için oturumu sonlandır butonundan yararlanabilirsiniz, teknik problem ile karşılaşmanız durumunda bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz,
 • Tarayıcınızı güncel tutmalısınız,
 • Ağa bağlanamamanız durumunda telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz,
 • Şifrenizi unuttuysanız doğrulama ekranındaki KYK Wifi Şifremi Unuttum butonuna taklayabilirsiniz,
 • Cihazınızda vpn uygulamalarının açık olup olmadığınız kontrol etmeyi unutmayın,
 • Aynı kullanıcı adı için hem bilgisayardan hem de telefondan giriş yapmayın,
 • KYK internet sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfayı kapatmayın,
 • Kota bilgilerini giriş yaptıktan sonra Kota bilgileri alanından görebilirsiniz.
 • Daha önce farklı bir cihazdan giriş yapmış iseniz 2. Bir cihaza sistem izin vermeyecektir,
 • İnternet hızını arttırmak için reklam engelleyicileri kullanabilirsiniz.

KYK Wifi Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

GSB Wifi ağına giriş yapıp doğrulama sayfasına yönlendirildiğinizde bu sayfada üzerinden kyk wifi şifre değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Doğrulama ekranındaki şifremi unuttum bölümünden de şifrenizi değiştirebilmektesiniz.

Üniversiteni Kısaca Anlat!

Üniversiten hakkında yorum yap, okulunun artıları ve eksilerinden bahset.

İçeriğe Git

GSB WiFi Oturumu Nasıl Kapatılır?

GSB WiFi ağından çıkış yapmak için tarayıcınızın adres çubuğuna "https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri" adresini yazarak bu linke gidin. Çıkış sayfasında "Oturumu Sonlandır" butonuna tıklayarak oturumu kapatabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kozba.org/gsb-wifi-cikis/

İçeriği Paylaş