Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Derece Hedefleyenler İçin YKS Ders Çalışma Programı Önerileri

Derece Hedefleyenler İçin YKS Ders Çalışma Programı Önerileri

Derece hedefleyenler için YKS ders çalışma programı önerileri ile karşınızdayız. Belinay'ın önerilerini okuyabilir hem de Youtube videosunu izleyebilirsiniz.

Video GOOGLE Abone Ol 11447 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Eşit ağırlık Türkiye 9309.su olan Belinay'ın sizlere mükemmel tavsiyeleri var:)

TYT Matematik konuları

TYT matematik en güvendiğiniz kaleniz olmalı. TYT Matematik konularını ocak şubat gibi bitirebilirseniz sizler için çok rahat olacaktır. Problem çözmek TYT'de netinizi oldukça arttıracaktır. TYT matematik branş denemelerini her gün düzenlik olarak çözmelisiniz.

Bol Bol problem çözün

Problemler TYT için çok önemlidir. Hem sayısal pratiğinizi arttıracak hem de denemelerde TYT matematiğinizin arttığını göreceksiniz. Düzenli olarak fasikül fasikül matematik denemelerini çözebilirsiniz.

Planlı ders çalışmanın faydaları nelerdir?

Planlı olarak çalışmak hem çalışma veriminizi hem de sınavlardaki başarınızı arttıracaktır. Planlı çalışmanın faydalarını aşağıda inceleyebilirsiniz:

Matematik çözün!

Matematik sınavın gidişatını belirlemektir. Hergün programınıza matematiği eklemelisiniz. Rakiplerinizin önüne geçebileceğiniz derstir de aynı zamanda. Derece yapmak isteyen öğrencilerin hem TYT hem de AYT için 30 nete yaklaştırılmalı. Sınava yaklaşıldığında ise 30'un üzerine çıkılmalı.

Paragraf sorusu pratiğinizi arttırın!

Düzenli olarak paragraf çözmek sınav TYT AYT sınavlarında sizin öne geçmenizi sağlayacaktır. Ders çalışma programınıza mutlaka dahil etmelisiniz. 9. ve 10. sınıftan itibaren paragraf çözüyorsanız mükemmel olacaktır.

AYT Matematik konularında hızlanın!

AYT matematik konuları kesinlikle 2. döneme kalmamalı. AYT matematiği hocanızla beraber takip ederseniz eksik konularınız olmayacaktır. Ancak konuyu kaçırdığınızda bu sizi zorlayacak bir durum olabilir. O yüzden kaçırmamaya özen gösterin.

Kendinize vakit ayırın!

Bu süreçte kafanızı dağıtmak belki de en önemli konulardan biri. Size iyi gelen şeyleri bırakmayın. Aktivitelere katılarak kendinizi farklı alanlarda geliştirebilirsiniz. Programınızı yaparak ders çalışma programına da planlar ekleyebilirsiniz.

AYT için deme çözün!

AYT'de başarıya ulaşabilmek için en önemli şeylerden biri de deneme çözmek. Rakiplerinizle arasınızdaki farkı sizin deneme çözmeniz arttıracaktır.

Deneme analizi yapın!

Deneme sınavlarını çözdükten sonra bir kenara bırakıyorsanız hata yapıyorsunuzdur. Denemelerdeki anlamadığınız soruları mutlaka iyice öğrenin ve deneme analizi gerçekleştirin. Bunu yaparak deneme sınavlarındaki başarılarınız giderek artacaktır.

Çalışma ortamınızı düzenleyin!

Çalışma ortamınızda dikkat dağıtıcı objelerden kurtulun. Mümkünse telefonunuzu yakınınızda bile tutmayın. Kütüphane de veya okulda da olsa masanızın üzerini sadeleştirin ve gözünüzü sadece kitaba odaklayın.

Belinay'a YKS tavsiyeleri için Üniversiteni Tanıt Ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

YKS ders çalışma programı nasıl hazırlanır?

YKS ders çalışma programı nasıl hazırlanır, aşağıdaki maddeleri inceleyerek öğrenebilirsiniz:

TYT ve AYT'de hangi konular var?

TYT konularını ve AYT konularını bağlantılar üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.