Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Freelance Ne Demek? En İyi Freelance İş İlanları Siteleri

Freelance Ne Demek? En İyi Freelance İş İlanları Siteleri

Freelance, en basit tanımıyla serbest çalışma anlamındadır. Bugün detaylı olarak freelance ne demek ve en iyi freelance iş ilanları sitelerini anlatacağız.

Nedir GOOGLE Abone Ol 5246 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Freelance çalışan kişiler bir kuruma bağlı olmadan mesai saatlerine bağlı kalmadan çalışan kişilerdir. Ofis ortamından hoşlanmayan işini evden de götürebilecek kişilerin freelancer bir şekilde çalışmaları son derece normaldir. Freelance ne demek sorusuna yanıt bulmak ve en iyi freelancer iş yapabileceğiniz siteleri öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Freelance Ne Demek?

Günümüzde sık sık duyduğumuz bir kavram olan freelancer kişilerin bir kuruma bağlı olmadan işlerini uzaktan yapmasına verilen bir isimdir. İngilizce bir kelime olmasına rağmen dilimize çok fazla yerleşmiştir. Türkçe olarak serbest çalışma anlamına gelmektedir.

En Yaygın Freelance İş Türleri Hangileridir?

Genellikle ev ortamında yapılabilen iş türleri freelancer iş türleri kapsamına girmektedir. Bu işler;

Yukarıda bahsettiğimiz işlere ek olarak daha birçok iş türü sayabiliriz. Bu işleri düzenli olarak tam zamanlı yapan kişiler çok para kazanabilmektedirler.Freelance Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Freelance bir şekilde çalışan kişilerin ofis ortamı yoktur bu nedenle daha rahat çalışma imkanı bulmaktadırlar. Çalışma saatlerine tamamen kendileri karar vermektedir. İşe başlama ve bitirme sürelerini kendileri ayarlar. İstedikleri projelerde çalışır ve istemediklerini de reddetme lüksleri vardır. Bu nedenle freelancer çalışmak birçok insanın hayali durumuna gelmiştir.

Freelance Çalışmanın Dezavantajları Nelerdir?

Freelance şekilde çalışmanın en büyük dezavantajı işlerin düzenli olmamasıdır. İşler düzenli olmadığından bu durum maddi açıdan bir takım zorluklar yaratabilmektedir. Freelance çalışan kişilerin projelerine başlamadan önce ücret konusunda anlamları ve tüm şartları bir sözleşme ile garanti altına almaları son derece önemlidir. Aksi taktirde sorunlar ile karşı karşıya kalabilirler.

Freelance İşler Bulabileceğiniz En İyi 12 Freelancer Sitesi

Freelance işler bulmak isteyen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken birkaç web siteyi sizler için sıraladık.1. Upwork

Müşteriler ile freelancer çalışan kişileri bir araya getiren bu platforma birçok hizmete erişim sağlamak mümkündür. Dolar bazında ücretlendirme olduğu için Türkiye’de freelancer çalışma yapanlar avantaj sağlayacaktır.

2. Fiverr

Kullanıcıların vermiş oldukları hizmetler karşılığında ödeme aldığı bu web sitede birçok freelancerdan hizmet alınabilir. Youtube üzerinden Fiverr ile ilgili “Fiverr’a nasıl üye olabilirim” veya “Fiverr’dan nasıl para kazanabilirim” sorularını aratarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

3. DesingCrowd

700.000’dn fazla tasarımcıya sahip olan DesingCrowd logo ve tişört tasarımında kolaylık sağlayacak hizmetler sunan bir freelancer sitesidir. Özellikle grafik tasarım alanında çalışanlar veya tecrübe edinenler bu siteyi çok fazla tercih etmektedirler. Freelance çalışmak tasarımcılar için çok avantajlıdır.

4. Freelancer

Freelance işler bulabileceğiniz bu sitede onlarca alıcıdan sipariş alarak paranızı kazanabilirsiniz. Dolar olarak kazanacağınız ücretleri belli bir seviyeye geldiğiniz noktada çekebileceksinizdir. Çalışma saatlerini kendiniz belirleyerek kendi çalışma modelinizi oluşturabilirsiniz.

5. Toptal

Yazılım, tasarım ve finans uzmanlığınız varsa Toptal’da müşteriler ile buluşarak bu uzmanlığınızdan para kazanabilirsiniz. Özellikle web tasarım alanında kendini geliştirenler, web sitesi tasarlayarak para kazanabilirler.

6. Bionluk

Bionluk üzerinden alıcılar ile buluşarak birçok alanda hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Türkiye’deki en popüler freelance iş ilanları siteleri arasında olan Bionluk.com’da internet reklamcılığı, veri girişi, seo uyumlu makale yazarlığı, çeviri, video editleme, seslendirme, web tasarm ve daha bir çok alanda uzaktan çalışma yöntemi ile ön plana çıkabilir, iyi paralar kazanabilirsiniz.

7. Freelance Writing Gigs

Freelance Writing Gigs, freelance bir şekilde yazarlık yapan kişiler için iş olanağı sunan bir web sitedir.

8. College Recruiter

Staj, part time iş gibi işler arayan ya da freelancer işler arayan kişiler için iş imkanları sunan bu web siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

9. Onsite

Onsite, freelance bir şekilde çalışmalarını alıcılara ulaştırmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir sitedir.

10. Webly

İnternet üzerinden faydalanabileceğiniz en kolay web satarım sistemi olan webly ile tasarım ve işlev açısından çok fazla seçenek sunulmaktadır.

11. Armut.com

Hizmet almak ya da hizmet vermek için armut.com çok kullanışlı bir platformdur. Hemen her alanda hizmet sunabilmek için kendinize bir profil oluşturabilirsiniz. Türkiye’deki en başarılı startuplar arasında da yer almaktadır.

12. R10

Freelance olarak iş yapabileceğiniz bir başka web sitesi de R10’dur. Bu siteden alıcılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Forum mantığıyla ilerleyebildiğiniz web sitesinde yapabileceğiniz bir çok iş vardır.

Freelance Nasıl İş Bulunur?

Freelance iş bulmak için internet üzerinde yer alan freelancer iş bulma sitelerini ziyaret ederek bu siteler üzerinden alıcılara uzman olduğunuz alanlarda hizmet sunabilirsiniz. Ayrıca En İyi Kodlama Öğrenme Siteleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Freelance Olarak Ne Yapabilirim?

Freelance olarak, yazarlık, logo tasarımı, web yazılımı gibi bir çok hizmeti alıcılara ulaştırabilirsiniz. Bu işleri yapmak için öncesinde bilginiz olması gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca Teknoloji Alanında En Çok Tercih Edilen Kariyer Fikirleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Upwork Nasıl Kullanılır?

Upwork bir freelancer çalışma sitesidir. Siteye üye olarak alıcılar ile görüşmeler yapabilirsiniz. Bu sayede uzman olduğunuz alanda para kazanabilirsiniz.

Peki, freelance yani serbest çalışan olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Peki, freelance yani serbest çalışan olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? onlardan bahsedelim;

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.