Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Teknoloji Alanında En Çok Tercih Edilen Kariyer Fikirleri

Teknoloji Alanında En Çok Tercih Edilen Kariyer Fikirleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden kariyer yapmak çok daha kolay hale geldi. Evde kariyer fikirleri için süper bir liste hazırladık.

Teknoloji 2509 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

İnternet üzerinden dil öğretin

İnternet üzerinden kendi evinizde uzman olduğunuz dil için ders verebilirsiniz. İnternet üzerinden ders vermek online fikirler arasında en çok tercih edilen işlerdendir. Evinizden çıkmadan uzmanlığınızı başka insanlar ile paylaşarak para kazanmanız mümkündür. Üstelik pandemiden sebeple birçok kişi yurtdışına çıkmak için online eğitime kaydı. Bunu fırsata çevirin.

Blog yazarlığı yaparak para kazanın

Blog yazarlığı yaparak para kazanmanın çeşitli yolları var. Kendi bloğunuz ya da internet siteniz varsa ya da bir blog sayfası açmak istiyorsanız bu iş fikrinden para kazanmanız mümkün olacaktır. Blog sayfanızdan para kazanmak için çeşitli online iş fikirleri vardır. Bu online fikirler reklam, satış ortaklığı pazarlaması, fiziksel ya da dijital ürün teklifleri, abonelikler gibi fikirleri kullanarak bloğunuzu işe yarar hale getirebilirsiniz.

Online yazılım eğitimi alarak yazılımcı olun

Yazılımcı olarak birçok kişi bu işi yaparak para kazanmak için çalışıyor. Yazılım uzmanı olarak bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı olarak projeler üreterek para kazanabilirsiniz. Yazılımcılar araştırma ve geliştirme çalışmaları ve yazılım programlarını tasarlamaktadırlar. Online olarak eğitim alarak yazılımcı olabilirsiniz. İnternet üzerinden kurslara katılarak yazılımcı olmak için sertifika alabilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanın

Kariyer fikirleri arasında yabancı dil konusunda kendisini geliştirmiş kişilerin internet üzerinden çeviri yaparak para kazanması da mümkün olacaktır. Farklı dillerden çeviri yaparak internet üzerinde yer alan bazı sitelerden çeviri ihtiyacı olan kişilere ulaşarak para kazanabilirsiniz. Yabancı dil konusunda ileri seviyede dil bilgisi olan kişilerin tercih edebileceği bu kariyer fikirleri para kazanmak için uygun bir seçenek olacaktır.

Sosyal medya eğitimi alın ve şirketlerin sosyal medya hesaplarını yönetin

Birçok firmanın ve küçük işletmelerin sosyal medya hesaplarının daha iyi gözükmesi ve müşteri çekmesi için düzenlenmesi gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarının yönetimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için sosyal medya hakkında eğitim alarak bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz ve sosyal medya üzerinden para kazanabilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirerek reklamlardan para kazanın

Yazılım konusunda kendisini geliştirmiş kişilerin mobil uygulama geliştirerek uygulamanın içerisinde vereceği reklamlardan para kazanması mümkündür. Kodlama bilginizi doğru bir şekilde kullanırsanız ve devamlı olarak güncel işler ortaya koyarsanız mobil uygulama ya da oyunlar geliştirerek para kazanmanız çok kolay olacaktır.

Kullanmadığınız kıyafetlerinizi internetten satın

İnternet üzerinde birçok ikinci el eşya satma uygulaması bulunuyor. Artık kullanmadığınız giymekten sıkıldığınız ya da bir daha kullanmak istemediğiniz kıyafetleriniz varsa bu kıyafetleri internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bir çok kişi internet üzerinden daha uygun fiyata kıyafet alışverişi yapmakta bu kişilerin kıyafetlerinizi satın alması için hala kullanılabilir durumda olan kıyafetlerinizin güzelce çekilmiş fotoğraflarını uygulamalara yükleyerek satışa çıkarabilirsiniz.

Yurtdışında freelancer iş ilanlarını takip edin

Yurtdışında kendi alanınızda yer alan iş ilanlarını takip ederek Dolar veya Euro üzerinden paralar kazanabilirsiniz. Freelancer olarak yapacağınız işlerde müşterinin istekleri doğrultusunda hizmet vererek para kazanabilirsiniz. Özellikle öğrencilerin tercih ettiği bu iş fikri size güzel paralar kazandırabilir.

Stoksuz E-Ticaret yapın

Son dönemin en çok merak edilen iş fikri olan stoksuz e-ticaret yaparak da internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu iş fikrinde stok tutulmadan satış yapılmaktadır. Müşterinin satın almış olduğu ürün direkt olarak tedarikçi firma tarafından müşteriye gönderilmektedir. Bu şekilde ürünlerin hiçbir şekilde stoklanması ya da depolanmasına gerek kalmamaktadır. Bir çok kişinin stoksuz e-ticaret yaparak para kazandığını söyleyebiliriz.

Uzmanlık alanınız ile ilgili online eğitimler verin

Kendinizi geliştirdiğiniz ya da eğitimini aldığınız bir alanda başka insanlara online eğitim vererek para kazanabilirsiniz. Online eğitim vermek için Udemy kullanılabilir. Udemy üzerinden kurs planınızı yaparak eğitmen olabilirsiniz. Bir çok insan internet üzerinden online eğitim araştırmaktadır. Bu sebeple uzman olduğunuz bir alanda online eğitim vererek para kazanmanız çok kolay olacaktır.

Grafik tasarım öğrenin ve NFT’nizi oluşturun

Son dönemde çok sık duyulan NFT oluşturarak da para kazanabilirsiniz. NFT oluşturmadan önce grafik tasarım öğrenmeniz gerekiyor. Değiştirilemez token yani NFT sanat gibi benzersiz bir dijital ögeyi temsil eden veri birimidir. Grafik tasarım alanında uzmanlığı olan kişilerin NFT oluşturarak güzel paralar kazanması mümkün olacaktır.

Evden çalışmak günümüzde oldukça popüler. Yurt dışında işler bularak kendinizi ufak ufak geliştirebilir, aynı zamanda da yukarıdaki kariyer fikirleri sayesinde yolunuzu çizebilirsiniz.

İçeriği Paylaş