Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İşinize Yarayacak En İyi Grafik Tasarım Programları

İşinize Yarayacak En İyi Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarım programları, tasarımcılar için birçok alternatifte bulunmaktadır. Grafik tasarım programları Corel Draw, baskı grafiği için kullanılır.

Eğitim GOOGLE Abone Ol 895 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Adobe Photoshop pixel tabanlıdır ve görsel üzerinde oynayabilmenizi sağlar. 3DS Max, 3 boyutlu görseller hazırlamak için kullanılır. Canva, InkScape gibi online tabanlı grafik tasarım uygulamaları da mevcuttur.

1. Corel Draw

Baskı grafiği konusunda kullanılan Corel Draw, vektörleri oluşturabilmeniz için en kullanışlı grafik tasarım programları arasındadır. Bununla birlikte daha çok baskı grafiği materyalleri konusunda matbaalarda en sık kullanılan bir programdır. Reklam tabelaları, kartvizitler, etiket gibi pek çok materyalin tasarlanması ve düzenlenmesi için uygundur.

2. Adobe Photoshop

Fotoğrafların üzerinde birden fazla değişikliği yapmanıza yarayan Adobe Photoshop birçok özellik sunmaktadır. Çok yönlü bir program olan Adobe Photoshop, fotoğraf üzerindeki değişikliklerde, istenmeyen ve gizlenmesi gereken bölümleri gizler, bir resmin üzerine başka bir resim eklenmesini sağlar. Daha bunun gibi birçok özelliği bulunur ve Adobe Photoshop pixel tabanlı bir tasarım programıdır. Ayrıca Adobe Photoshop, en çok kullanılan grafik tasarım programları arasında başı çekmektedir.

3. 3DS Max

3DS Max gelişmiş tasarımlardan biridir ve 3 boyutlu çalışmaların en verimli bir şekilde ele alınmasını sağlar. Bir hayal gücünün gerçeğe dönüştürülmesi konusunda oldukça etkili bir uygulamadır. 3DS Max 3d tasarım programları arasında bulunan en fazla kullanılan bir uygulamadır. 3DS Max ile karakter tasarımları, binalar, evler, arabalar, animasyonlar, mekân tasarımları ve daha birçok şey yapılır. 3DS Max bu sebeple en fazla iç mimarlar, çizgi animasyoncular, oyun firmaları gibi pek çok kişi kullanabilmektedir.


4. Adobe Dreamweawer

Adobe Dreamweawer bir diğer gelişmiş programlardan biridir, genellikle web sayfaları üzerinde geliştirme, değişiklik yeni tasarımlar oluşturmak için önemlidir. Web geliştirme programı olan Adobe Dreamweawer, kullanımı kolay bir programdır, sayfa tasarlarken kullanıcılara birçok özellik sunar. Bununla birlikte Adobe Dreamweawer katalog veya reklam broşürleri tasarlamak için de kullanılmaktadır.

5. InkScape

InkScape grafik tasarımcıları için ideal, profesyonel bir araç olmaktadır. InkScape SVG dosya formatını kullanır ve vektör oluşturma da etkilidir. Ücretsiz grafik tasarım programları arasında bulunan InkScape özellikle taslak, renklendirme ve illüstrasyon çalışmalarında oldukça etkilidir.

6. Canva

Canva, online grafik tasarım sayfaları arasında bulunmaktadır. Ücretsiz olması ile beraber oldukça ideal bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Genellikle sosyal medya görsellerinin (instagram, tiktok, youtube, facebook vs.) oluşturulmasında kullanılır ve yüksek çözünürlüklü poster tasarımlarına kadar geniş bir yelpazesi vardır. Kolay kullanıma sahip olduğu için özellikle yeni başlayan kişiler için idealdir.


7. Gimp

Gimp, Adobe Photoshop programı alternatifi bir uygulamadır. Fotoğraf düzenleme konusunda özellikleri oldukça geliştirilmiştir. Gimp programının esnek işlem özelliği sunması ile birlikte etkili grafikler oluşturmanıza olanak tanır. Ara yüzü özelleştirilebilir ve birçok işletim sistemlerinde çalışır. Tek pencere ile kullanım kolaylığı sunar ve moderndir.

8. Pixlr

Pixlr, mobil grafik tasarım programları arasında bulunmaktadır. Üstelik ücretsiz olarak kullanım sunar ve birçok fotoğraf düzenlemesi yapabilirsiniz. Efektler, kaplamalar, filtreler gibi kullanımı kolay gelişmiş araçlar bulunur. Mobil cihazlarınıza rahatlıkla yükleyebilir ve online olarak tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

9. Daz Studio

Daz Studio, 3d tasarım programları arasında bulunur ve oldukça kolay bir uygulamadır. Herkesin kullanabileceği bir programdır ve karakterler, hayvanlar, arka planlar, eşyalar gibi pek çok şey 3 boyutlu olarak tasarlanabilir. 3DS Max gibi programları anlamayan kişilerin rahatlıkla 3 boyutlu görseller yapabileceği ve kullanım rahatlığı olan bir uygulamadır.


10. Vectr

Ücretsiz grafik tasarım programları arasında bulunan Vectr hem masaüstünde hem de online olarak kullanılan bir programdır. Vectr uygulaması kullanıcılara sunduğu özelliklerle kolay kullanımı vardır. Birçok kişi tarafından tercih edilir ve zengin özelliği bulunur. Vectr programı hem yeni başlayan kişiler hem de profesyoneller için oldukça iyidir.


Üniversiteni Tanıt
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
2 (4)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.