Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları Nelerdir?

Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları Nelerdir?

Bugün mükemmel bir konumuz var. Sizlere tüm öğrencilerin en çok merak ettiği soru olan “sıfırdan zengin olmanın yolları nelerdir” sorusunun cevabını veriyoruz.

Nedir GOOGLE Abone Ol 16106 1 1 yıl önce 1 yıl önce

Önce fakirlik düşüncesinden kurtulun

Öncelikle nasıl zengin olurum sorusunu kendinize sormak yerine düşüncelerinizdeki bazı kötü özellikleri yıkmak gerekiyor. Bakın fakir kelimesini kullanamadık, onun yerine kötü düşüncelerinizden veya olumsuz fikirlerden kendinizi arındırmanız gerektirdiğinizi söylüyoruz. Harekete geçmeye başlamanızı teşvik etmek için en iyi kişisel gelişim kitaplarını buraya bırakıyoruz.

Ucuz ama cool giyinin

Güzel veya göze hoş giyinmek için illaki pahalı kıyafetler tercih etmenize gerek yok. Tabi ki çok paranız varsa da buna karışmak istemeyiz. Ancak giyim tarzınız her yerde size karşı olan bakışların değişmenize sebep olacaktır bundan eminiz. Keşke böyle olmasaydı demek istiyoruz çünkü insanın kalitesi her zaman içindeki güzelliğinde yatar. Ancak dünyamız bunu böyle kabul etmiyor ne yazık ki. Bunun için temiz kıyafetler, renk uyumluluğu olan kombinler veya kendinizi yansıtacağınızı düşündüğünüz giyim tarzınız ile insanların gözündeki ilk intibayı iyi bırakmış olacaksınız. Tabi bakkala giderken de takım elbise giyin diyemeyiz ancak nabza göre şerbet misali, gideceğiniz yere uygun şekilde giyinmeyi önemsemenizi isteriz.

Motivasyonunuzu güçlendirmek için yeni şeyler keşfedin

Motivasyon bu işin en temel ihtiyaçlarından biridir. Warren Buffett bugün oturduğu yerden para kazanıyor. Bill Gates’in yaptığı yazılım, tüm dünya tarafından kullanılıyor. Elon Musk uzaya insan götürüyor. Ve son olarak Jeff Bezos, internetten ayakkabı satarak dünyanın en başarılı ve zengin iş adamı ünvanını alıyor. Peki bunlar 2 günde mi oldu? Yoksa piyango filan mı çıktı bu adamlara? Hepsi birbirinden değerli iş insanlarıdır ve avantajları da pes etmeme özelliğine sahip olmalarıdır. Dünyanın en zengin insanlarının hayat hikayelerini okuyarak ne kadar zorluklardan geçtiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizin ihtiyacınız olan motivasyonu nasıl bulabileceğinizi keşfedebilirsiniz. Ayrıca başarı hikayeleri yazımızı da mutlaka okumalısınız.

Çok çalışın

Nasıl zengin olunur sorusunun cevabı aslında üstteki başlıkta yatıyor. Zengin olmanın yollarının birçok formülü var. Ancak hepsinin ortak özelliğinde çok çalışmak yatıyor. Ee biraz kan, ter, gözyaşı olmadan da olmaz ne yapalım. Tabi ki sizin için çok yorucu olacaktır, ancak asla pes etmemelisiniz. Sakın ha sakın illegal zengin olma yollarına giriş yapmayın. Kolay yoldan zengin olmak düşüncesinden hemen kurtulmalısınız.

En sevdiğiniz işe odaklanın

En sevdiğiniz işe odaklanmanız sizi başarıya götürecektir. Bir işe başlamadan önce kendi kendinize bir sorun. Ben mutlu muyum? Eğer cevap hayır ise bir dakika bile düşünmeden o işten vazgeçin. Çünkü bir işi yaparken o işe sevginizi vermeniz gerekiyor. Eğer sevginizi veremiyorsanız o iş üstün körü bir iş olacaktır. “Bir insan nasıl zengin olur” sorusunun en net cevabı ise “sevdiği işi yaparak” olacaktır.

Sıfırdan zengin olmanın yolları nelerdir?

Sıfırdan zengin olmanın yollarını size basit tavsiyelerle anlatacağız. Ancak kolay yoldan zengin olmak göründüğü kadar da kolay değildir bunu belirtmek isteriz. O yüzden yukarıdaki tavsiyelerimizi mutlaka önemsemenizi öneriyoruz.

Youtube kanalı açın

Youtube günümüzde en çok izlenen video izleme platformudur. Hatta bu sayede popüler olan ve çok para kazanan fenomenler bile vardır. Tabi ki sizlere “divandan divana atlama”, “Şubat ayında denize giriyoruz” veya “Iphone 13’ü nasıl kırdık” konulu videolarla fenomen olmanızı tavsiye etmiyoruz. İlgi alanınıza dair bilgi içerikli videolar oluşturarak konuya katkı sunabilirsiniz. Sürekli oyun oynayan biriyseniz oyununuzu yayınlayabilirsiniz. Gittiğiniz yerleri kaydedip, çarpıcı bilgiler vererek vlog oluşturabilirsiniz.

Instagram’dan ucuz ürünler satın

İnstagram dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan birisi. Birçok işletme de İnstagram üzerinden satış yaparak para kazanıyor. Zengin olmak kendi işinizi doğru yer ve doğru zamanda kurmaktan geçebilir. Bu yüzden yapmanız gereken sadece doğru ürünü bulmak. Ondan sonra da güzel görünümlü bir İnstagram hesabı ile satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca daha detaylı bilgiye sahip olmak için de “Dropshipping nasıl yapılır” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

Küçükte olsa birikim yapın

Para biriktirerek zengin olunur mu sorusunun cevabına kesinlikle evet diyoruz. Çünkü kazancınızın küçük de olsa bir miktarını kenara ayırırsanız size ileriki dönemde mutlaka katkısı dokunacaktır. EEE damlaya damlaya göl olur ama değil mi?

Mobil oyunlara ortak olun

Ülkemizde son dönemlerde mobil oyun şirketleri büyük miktarlarda yatırım almaktadır. Eğer zengin olmak istiyorsanız mobil oyunlara yatırım yapın tavsiyesini sizlere sunmak en önemli tavsiyelerimizden biridir. Eee ben parayı nereden bulayım diye soracaksınız gibi hissettik. Bu sorunun cevabı aslında bir üst başlıkta. Hani biriktirmiştiniz? Küçük de olsa fonlama sitelerinden yatırım yapabilir, oyunların gelişmesine veya büyümesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bir evim olsun yeter modunda olmayın

Zengin insanların bir ortak özelliği de yaptıkları işi sürekli geliştirmeleri ve problemlere çözüm yolu üretmeleri. Bir evim olsun bana yeter derseniz veya devlet memurluğu tam benim işim diye düşünürseniz size başınız ağrımadan standart bir hayat yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Devlet memuru bile olsanız sürekli kendinizi geliştirebilir, rütbe atlayabilirsiniz. Ama tabi ben sadece işimi yapayım gerisi beni ilgilendirmez diye düşünürseniz o sizin kararınız. Bir ev sahibi bile olsanız daha iyi bir evde oturmamanız için bir neden yok bizce. Yenilikleri takip etmeden yaşarsanız standart bir hayat yaşayacaksınız size söyleyelim.

Startup’larda staj yapın

Tabi ki sizlere kendi işinizi kurun tavsiyesi vermeden önce işi öğrenmeniz, farklı sektörlerde staj yapmanız veya tecrübe kazanmanız gerektiğini söylemeden geçmeyelim. Startup’lar, öğrenciler veya yeni mezunlar için kendilerini geliştirme adına tam bir bulunmaz hint kumaşı. Buralarda staj yaparak farklı tecrübeler edinebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Önemli Not: “Sıfırdan zengin olmanın yolları nelerdir” başlığını görünce daha farklı bir şey beklediniz buna eminiz. Ancak zengin olmak sadece parasal anlamda mutluluğu da getirmiyor maalesef. Buradan çıkaracağınız en önemli konu çok çalışmak, sevdiğiniz işi yapmak, asla pes etmemek ve kendinize yatırım yapmak olacaktır.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.