Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Radyo Ve Televizyon Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Radyo Ve Televizyon Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü nedir, Radyo ve Televizyon Teknolojisi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 693 0 9 ay önce 9 ay önce

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü nedir?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü, öğrencilere radyo ve televizyon yayıncılığı için gerekli teknolojik araçları ve ekipmanları kullanma becerisi kazandıran bir programdır. Öğrenciler, radyo ve televizyon stüdyolarında kullanılan ekipmanları, kamera tekniklerini, ses ve ışık sistemlerini, yayın sistemlerini, radyo ve televizyon programcılığı ve yönetimini öğrenirler.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Radyo ve televizyon teknolojisi bölümünden mezun olanlar, radyo ve televizyon stüdyolarında çalışabilirler. Bu bölümden mezun olanların iş olanakları arasında radyo ve televizyon istasyonlarında kamera operatörü, ses teknisyeni, yayın teknisyeni, radyo ve televizyon programcısı, montajcı, yapımcı, yönetmen ve teknik yönetmen gibi pozisyonlar yer alabilir. Ayrıca, medya endüstrisi için üretim şirketlerinde, prodüksiyon şirketlerinde, reklam ajanslarında ve film stüdyolarında da iş imkanları olabilir.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü dersleri nelerdir?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Telsiz ve Mikrodalga Haberleşmesi
  • TV Yapım ve Programcılığı
  • Radyo Yapım ve Programcılığı
  • TV Montaj Teknikleri
  • Radyo Montaj Teknikleri
  • Radyo-TV Verici ve Alıcıları
  • Video Teknikleri ve Montajı
  • TV Kamera Tekniği
  • Radyo-Tv Sistemleri
  • Dijital Teknoloji ve Uygulamaları

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Radyo ve Televizyon Teknolojisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.