Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder

Blog Yazarı Ol! Blog Yazarı Nedir? İçerik Yazarlığı Nedir?

İçerik yazarlığı ne demek

İçerik yazarlığı, belli bir konu hakkında toplumu bilgilendirici bir metin yazan kişiye verilen isimdir. Sen de Üniversiteni Tanıt'ta blog yazarı olabilirsin.

Blog yazarı olmak artık çok kolay. Üniversiteni Tanıt'a, öğrencilere faydası dokunabileceğini düşündüğün bir içeriğini gönder. Eğer yazar ekibimiz blog yazını beğenirse sana geri dönüş yapsın.

İçerik

...

İçerik Yazarlığı ne demek?

"Blog yazarı", bir kişinin bir blog sitesinde yazılar yazması anlamında kullanılır. Bu kişi, kendi alanındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, fikirlerini belirtmek, okuyucuları eğlendirmek veya bilgilendirmek amacıyla blog yazıları yazabilir. Blog yazarlığı, birçok kişinin dijital ortamda kendilerini ifade etme, fikirlerini paylaşma ve okuyucularını etkileme imkanı sunan bir yol olabilir.

İçerik Yazarlığı için izleyebileceğiniz yollar.

İçerik yazarı olmak isteyen bir kişi, aşağıdaki adımları izleyebilir:

  • Niche belirleme: İçerik yazarlığı yapmak istediğiniz alanı (niche) belirleyin. Üniversiteni Tanıt içerisinde teknoloji, eğitim, oyun, sinemalar, sosyaalik, sınavlar veya güncel eğitim haberleri gibi alanlarda içerik yazılmaktadır.
  • Beceri ve bilgi edinme: İçerik yazarlığı yapmak istediğiniz alandaki bilgi ve becerilerinizi geliştirin. Okumak, araştırmak ve pratik yapmak size yardımcı olabilir.
  • Portföy oluşturma: İçerik yazarlığı yapmaya başlamadan önce bir portföy oluşturun. Kendinize ait blog siteleri, sosyal medya platformları veya ücretsiz blog siteleri gibi bazı yerlerde yazılar yazın ve bunları bir araya toplayın.
  • İş ilanlarına başvurma: İçerik yazarlığı yapmak isteyen bir kişi, internet üzerinden yayınlanan iş ilanlarına başvurabilir.
  • Freelance çalışma: İçerik yazarı olarak freelance çalışma yapmak da bir seçenektir. Bu şekilde, internet üzerinde yayınlanan projelere başvurabilir blog yazarak para kazanma tekniği ile projeleri yaparak para kazanabilirsiniz.

Blog yazarı nasıl olunur?

Üniversiteni Tanıt ekibimizde yer almak için belli standartları karşılamanız gerekiyor. Biz öncelikle topluma ve özellikle öğrencilere fayda sağlayacak kişileri işe almaktayız. Eğer sen de bir öğrencinin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, veya faydalı olabilecek içerikler üretmeyi seviyorsan sana tecrübemizi aktarmaya hazırız, diyebiliriz. Kesinlikle Türk dili edebiyatı bölümü mezunu arıyoruz diyemeyiz, ancak imla kurallarına uyabilecek birisi bizim için önemlidir.

Peki, bir kaç madde sıralayacak olsak; bu maddeler neler olurdu?

Bizimle çalışirsanız size değer katacağımızdan eminiz. Daha sonrasında blog yazarlığı iş ilanlarını inceleyerek uygun ilanlara başvurabilir nitelikte olabilirsiniz.

Örnek içerikler