Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması

Öğrenciler için ödev, ders ve sınavlar hep yorucudur. Ancak günümüz teknolojisinde bu zorlukların üstesinden gelmenin yolu iyi bir soru çözme uygulamasıdır.

Teknoloji GOOGLE Abone Ol 167817 0 1 yıl önce 1 yıl önce

İnternet üzerinde, özellikle de mobil uygulamalarda yer alan pek çok soru çözme uygulamalarıyla öğrencilere kolaylık sağlanmıştır. Ayrıca bu uygulamalar ücretsiz olarak sunulmuştur. Bu yazıda sizlere zorlandığınız derslerin soruları için tasarlanmış en iyi 11 soru çözme uygulaması alternatiflerini bulduk. Bu soru çözme uygulamalarıyla işiniz kolay hale gelerek derslerinizi daha iyi anlayabileceksiniz. Özellikle de öğrenciler tarafından matematik sorularını çözen uygulama ücretsiz sorgulanmaktadır. Matematik ve diğer derslerin soru çözümleri için en iyi derecede tasarlanmış ve sunulmuş en iyi uygulamalar artık elinizin altında.

1. Brainly (Eodev.com)

Brainly (Eodev.com) her seviyedeki öğrencilere hitap eden bir soru çözme uygulamasıdır. Pek çok öğrenci burada en zorlu ödevlerinin çözülmesi için bir araya gelmiştir. Dolayısıyla bu uygulama yararlı bilgi paylaşımlarının yapıldığı bir platformdur.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Brainly (Eodev.com)

2. PhotoMath

Matematik de en zorlanılan dersler arasında yer almaktadır. Matematik soru çözümleri için PhotoMath profesyonelce yardımcı olmaktadır. Sadece çözümüne ulaşmakla kalmayıp aynı zamanda soru çözüm aşamalarını da basitçe göstermektedir. Bu profesyonel uygulama ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey sorunun fotoğrafını çekin ve çözümün gelmesini bekleyin.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - PhotoMath

3. Kunduz

Kunduz son zamanlarda özellikle de lise öğrencileri için vazgeçilmez bir soru çözme uygulaması olmuştur. Lise müfredatındaki tüm derslerin soru çözümlerine kısa sürede bu uygulamadan ulaşmak mümkündür. Soru çözümlerinin yanı sıra özel ders fırsatı da öğrencilere sunulmaktadır. Bu uygulamaya ücretsiz denemeden sonra aylık üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Farklı abonelik paketleriyle sizlere sunulan ders imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Kunduz
. . .

4. Solve4x

Matematik soruları için tasarlanmış bir diğer soru çözme uygulaması ise Solve4x’tir. App store üzerinden ücretsiz olarak indirip sorularınızın cevaplarına kısa sürede ulaşabilirsiniz. İster manuel olarak ister fotoğrafını çekerek sorularınızı sorabilirsiniz. Matematik denklemlerini çözen bu soru çözme programı ile işinizi kolaylaştırın.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Solve4x

5. MyScript Calculator

Matematik soru çözümü uygulaması olan MyScrşpt Calculator, öğrencilerin matematik sorularının çözülmesine katkı sağlıyor. Matematiğe dair tüm işlemleri yapan bu uygulama sayesinde çözemediğin sorun kalmasın.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - MyScript Calculator

6. Sorun Kalmasın

Bu uygulama lise öğrencilerinin hazırlandığı sınava yönelik olup, TYT AYT soru çözme uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece lise öğrencilerinin hazırlandığı sınavla kalmayıp, TEOG ve KPSS sınavına hazırlanan öğrenciler için de tasarlanmış bir uygulamadır. Akıllı telefonunuzun bir köşesinde bu uygulamaya yer vererek herhangi bir dersinizin sorusuna kolayca erişebilirsiniz.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Sorun Kalmasın
. . .

7. İnekle

Bu uygulama Birebir Eğitim Vakfı’na bağlıdır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanmış donanımlı öğretmenlerin de yer aldığı bir özel ders ve soru çözme platformudur. Ücretli bir platform olup özel ders sırasında öğretmenlere sorular sorup, ders haricinde sorularınızı soru havuzuna göndererek kısa sürede çözümlenmesi amaçlanır.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - İnekle

8. Baytosbik

Matematik soru cevap alanında gelişmiş bir uygulamadır. Aynı zamanda çoğu soru çözme uygulamaları gibi bu uygulama da fotoğraflı soru sorma yöntemiyle işlemektedir. Ücretsiz bir soru çözme programı olarak tüm öğrencilere sunulmaktadır.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Baytosbik

9. Sorvap

Bir diğer soru çözme programı Sorvap’tir. Sorularınızı sorar sormaz en hızlı şekilde cevapları gelmektedir.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Sorvap
. . .

10. Scientific Calculator

Logaritma alanında bir hesap makinesine ihtiyacınız var ise bu uygulama size göre. Tüm logaritma hesaplamalarını adım adım bu uygulama ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Scientific Calculator

11. Mathematicus

Matematik soruları için tasarlanmış uygulamaların en sonuncusunda bu uygulama yer alıyor.

Probleminizi Çözecek En İyi 11 Soru Çözme Uygulaması - Mathematicus
. . .

En İyi Para Kazandıran Oyunlar

Birçok insan oyun oynamayı çok sever. Oyun oynamayı seven kişiler para kazanma yolları arıyorsa işte bu yazı onlar için. En iyi para kazandıran oyunlar aşağıda.

İçeriğe Git

Bu uygulamalar sayesinde çözemediğin sorular kalmasın. Bu uygulamalar çözülmeyen soruların bir kenara itilmesini önlemek ve sınav hazırlık sürecinde öğrencilerin daha verimli bir ders çalışma taktiği oluşturulması için tasarlanmıştır. Dolayısıyla soru çözen site alternatifleri teknolojinin ilerlemesi ve eğitime verilen önemin artmasıyla tüm öğrencilere çözüm desteği sunmaktadır.

Yapamadığım soruları nasıl çözüme kavuşturabilirim gibi soruları artık bir kenara bırakabilirsiniz. Özellikle YKS, LGS, TYT, AYT, KPSS ve ALES’e hazırlanan öğrenciler için çok faydalı görünüyor.

Öğrenciler için Kredi Kartları

Bazen nakit paramız yetmeyebilir. Her içeriğimizi öğrencinin yararına düşündüğümüz için öğrenciler için kredi kartları veren en uygun bankaları listeledik.

İçeriğe Git

Sizlerle paylaştığımız bu soru çözümü uygulamalarıyla bu derdinizden kurtulabilirsiniz. Olabildiğince kısa sürede yapılan çözümlerle siz de bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Size uygun olduğunu düşündüğün bu uygulamalardan birinde sorularını sor ve çözümlerine kısa sürede ulaş. Öğrenciler için sunulmuş bu soru çözüm uygulamaları günümüzdeki en iyi fırsatlardan biridir.

Matematik sorularını çözen uygulamalar nedir?

Matematik sorularını çözen birçok uygulama mevcuttur. Bunlardan 3 tanesi şunlardır:

  • Mathway: Bu uygulama, doğru cevabı vermek için adım adım matematik problemlerini çözebilir. Algebra, trigonometri, hesaplamalı geometri ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok matematik konusunu kapsar.
  • Photomath: Bu uygulama, matematiksel denklemlerin fotoğraflarını çekerek ve anında çözerek öğrencilere yardımcı olur. Kullanıcılara adım adım çözümler sunar ve ayrıca grafiksel gösterimlerle de destekler.
  • Wolfram Alpha: Bu uygulama, matematik problemlerinin yanı sıra, fizik, kimya, mühendislik, istatistik ve daha birçok alandaki problemleri de çözebilir. Ayrıca verileri grafikler ve görsel gösterimlerle de sunar.

Soru Çözüm uygulaması nasıl çalışır?

Soru çözüm uygulamalarını kullanabilmek için aşağıdaki yolları izleyebilirsini:

  • Kullandığınız soru çözüm uygulamasını açın,
  • Çözemedeğiniz sorunun fotoğrafını çekin ve yükleyin,
  • Gönder tuşuna basın ve cevabınız hazır.

Dilara Koytaviloğlu

Universitenitanit.com Yazarı

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 1
cinys avatar

cinys

2 yıl önce

5 seneye gerçek para kalkacak bence

Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.