Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir? Sosyal Hizmetler İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal Hizmetler Bölümü Nedir? Sosyal Hizmetler İş Olanakları Nelerdir?

Sosyal Hizmetler bölümü nedir, Sosyal Hizmetler iş olanakları nelerdir, Sosyal Hizmetler mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1028 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Sosyal Hizmetler bölümü nedir?

Sosyal Hizmetler bölümü, insanların yaşamlarındaki sosyal sorunları çözmeye, sosyal hizmet ihtiyacı olan kişilere destek olmaya ve toplumsal refahı artırmaya yönelik bilgi ve becerileri sağlayan bir lisans programıdır.

Sosyal Hizmetler mezunu ne iş yapar?

Sosyal Hizmetler bölümünden mezun olanlar, birçok alanda iş fırsatlarına sahip olabilirler. Kamu kurumları ve yerel yönetimlerde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmak, Sosyal hizmet kuruluşları, vakıflar ve derneklerde çalışmak, Sağlık sektöründe çalışmak, Eğitim sektöründe sosyal hizmetler danışmanı olarak çalışmak, Özel sektörde sosyal sorumluluk projeleri yönetmek gibi iş alanlarında çalışabilirler.

Sosyal Hizmetler bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Sosyal Hizmetler bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Sosyal Hizmetler bölümü dersleri nelerdir?

Sosyal Hizmetler bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Sosyal Hizmetler bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Sosyal Hizmetler Temel İlkeleri
  • Sosyal Hizmetlerde Araştırma ve İnceleme Yöntemleri
  • Sosyal Hizmetlerde Hukuk ve Etik
  • Sosyal Hizmetlerde İnsan Davranışları ve İletişim
  • Sosyal Hizmetlerde Yönetim ve Örgütlenme
  • Sosyal Hizmetlerde Uygulama Alanları ve Yöntemleri
  • Sosyal Hizmetlerde Toplum Hizmeti Uygulamaları
  • Aile ve Çocuk Hizmetleri
  • Engelli Bireylere Yönelik Hizmetler
  • Yaşlılara Yönelik Hizmetler

Sosyal Hizmetler bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Sosyal Hizmetler bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Sosyal Hizmet Bölümü Nedir? SBÜ'de Sosyal Hizmet Okumak

Feyza, sosyal hizmet bölümü nedir, ne iş yapar bize anlattı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde Sosyal hizmet okumak nasıl? Sosyal Hizmet okumak zor mu?

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş