Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Work and Study Nedir? Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Work and Study Nedir? Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Work and Study, öğrencilerin yurtdışında hem eğitim hem de çalışma imkanı bulabilecekleri bir programdır. Work and Study nedir, nasıl yapılır inceleyelim..

Yurtdışı 2753 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Çalışma aralıkları eğitim alınacak ülkeye göre farklılık göstermektedir. Full time ya da part time şeklinde çalışma olanakları olabilmektedir. Bu program hakkında kısaca bilgi verecek olursak Work and Study İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin harcamalarının bir kısmını ya da tamamını karşılamaları için çalışma imkanı da sağlayan bir program olmasıdır.

Work and Study Nedir?

Work and Study programında eğitim alan öğrenciler İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda part time ya da full time şeklinde çalışarak burada kaldıkları süre içerisinde hem eğitimlerini tamamlayabiliyorlar hem de harcamalarının bir kısmını ya da tamamını geri kazanabiliyorlar.

Work and Study Hangi Ülkelere Var?

WAS dil eğitimi programında öğrencilere çalışma izni veren ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Programda dil okulları sizlere direkt olarak iş bulma garantisi sunmaz. Ancak burada dil eğitimi alırken öğrencilerin çalışıp para kazanabilmeleri için çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar sayesinde öğrenciler iş bulabilirler.

Work and Study Fiyatları Nasıl?

Programda fiyatlar ülkelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle dil eğitimi alacak kişilerin fiyat analizi yapabilmeleri için ilk olarak hangi ülkede Work and Study fiyatları daha uygun, belirlemeleri gerekmektedir.

Work and Study Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Programa katılacak olan öğrencilerin J1 vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vize görüşmeleri yüz yüze bir şekilde yapılmaktadır. Programa başvuru yapmadan önce mutlaka pasaportunuz olmalıdır. Başvurular 2023 Mart - 2023 Haziran ayları arasında yapılmaktadır.

WAS Ne Değildir?

Bu programı Amerika’da yapılan ve kültürel değişim programı olan Work and Travel ile karıştırılmaktadır. Ama WAS programında dil öğreniliyorken Work and Travel programında dil öğrenmeye yönelik bir çalışma yoktur. Aynı zamanda WAS programı para kazanma amacıyla yapılan bir program da değildir. Öğrenciler burada eğitim alırken aynı zamanda yaşam masraflarını karşılamak amacıyla para kazanma ihtiyacı duyabilmektedirler. Sizde WAS programı ile öğrencilere uygun işlerde çalışabilirsiniz.

Work and Study Programına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Work and Study programı birçok ülkede yapılabilmektedir. Bu nedenle ilk olarak başvuru yapmadan önce hangi ülkede Work and Study programına katılacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararı verirken ülkelerin vize koşullarına ve okul maliyetlerine dikkat etmelisiniz.

Gerekli şartları dikkate aldıktan sonra dil eğitimi programına kayıt olunarak süreci başlatabilirsiniz. Kayıt, vize, uçak biletleri ve bunlara benzer süreçleri yetkili bir firma ile anlaşarak hızlıca ilerletebilirsiniz.

Work and Study Programına Katılım Şartları Nelerdir?

Work and Study programına katılabilmek için çok fazla şart öne sürülmemiştir. Eğitim alacağınız ülkeye göre vize şartlarını karşılıyorsanız programa katılmak için önünüzde çok fazla engel olmayacaktır. Program için yaş sınırı yoktur. Her yaştan insan başvuru yapabilir. Vizenizi durumunuza göre uzatabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz program süresini en uzun seviyede tutmanız yönünde.

WAS– WAT Karşılaştırması

Work and Study programı dil eğitimi için yapılmaktadır. Work and Travel ise gezmek ve kültürel değişim amacıyla yapılmaktadır. Work and Travel programında dil öğrenmek ve çalışma izni gibi durumlar söz konusu değildir.

İrlanda’da Work and Study Yapmak

İrlanda dil okullarının fiyatları diğer ülkelere oranla daha cazip olduğundan bu ülkede Work and Study programına katılmak birçok insanın tercih nedeni olabilmektedir. Vize başvurusunda bulunarak İrlanda’da Work and Study yapabilirsiniz. Work and study İrlanda’da okuyan öğrencilere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. İrlanda'da asgari ücret ne kadar, bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Dubai’de Work and Study Yapmak

Work and Study Dubai’de 30 gün ve altında kurslara katılım sağlayacak öğrenciler için turistik vize verilmektedir. Vize alması kolay olduğundan birçok öğrenci Dubai’de Work and Study programına katılabilmektedir. Ancak burada dil okulu ücretlerinin fiyatı yüksek olabilmektedir.

Malta’da Work and Study Yapmak

Work and Study Malta programına katılacak olan öğrencilerin 90 gün üzerinde bir program süresi veya dil eğitim programına katılmaları gerekmektedir. Daha az süreyle Malta’da Work and Study yapmak mümkün olmayacaktır. Malta'da asgari ücret ne kadar, bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Avustralya’da Work and Study Yapmak

Work and study Avustralya için tam bir biçilmiş kaftan diyebiliriz. Avustralya için dil okulu fiyatları ortalama aylık 1000 – 1200 Avustralya doları olmaktadır. Tabi ki geri kalan zamanda çalışabileceğiniz için hem Avustralya kültürünü öğrenip hem de bu güzel ülkeyi gezebilirsiniz. Avustralya’da yüksek lisans yapan öğrencimiz Başak’ın yazısına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Work and Study hangi ülkelerde var?

WAS programları Malta, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Dubai’de yapılabilmektedir. Work and Travel programının aksine hem dil eğitimi alabilir hem de öğrencilerin çalışabileceği işlerde tecrübe kazanabilirsiniz.

Work and Study yaş sınırı var mı?

Programın şartnamesinde herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaş üzerindeki herkes başvuru yapabilmektedir.

Work and Study avantajları nelerdir?

WAS programının avantajları aşağıdaki gibidir:

Öğrenciler için en iyi online eğitimlerden en iyi sertifika programlarına birçok içeriğimize bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Sizler için bugün work and study nasıl yapılır, inceledik. Bizim tavsiyemiz en az 25 haftalık bir program dahilinde haftada 20 saat çalışarak hem dilinizi hem de kültürünüzü geliştirme de başarılı olacağınız yönünde. İsteyen öğrencilerin arta kalan zamanı da fazlasıyla yaratabileceğiniz düşünüyoruz. Bu fırsatı kaçırmayın!

İçeriği Paylaş