Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Online Kitap Okuyabileceğiniz Harika Web Siteleri

Online Kitap Okuyabileceğiniz Harika Web Siteleri

İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber hep o kokusuyla hatırladığımız kitaplar da online oldu. Peki, en iyi online kitap okuyabileceğiniz siteler nelerdir?

Socialing 3325 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Google Play Kitaplar

İnternetten ücretsiz bir şekilde birçok kitaba ulaşabileceğiniz Google Play Kitaplar sitesi sade kullanım arayüzü ile de bize büyük kolaylık sağlıyor. Kendi arama motorunu kullanarak istediğiniz kitaba erişebilirsiniz.

Apple Books

Apple cihazlara uygun olan Apple Books uygulaması büyük bir kitap haznesine sahiptir. Kütüphanesinde Türkçe kaynakların yanı sıra İngilizce birçok kitap ve kaynak bulunan bu sitemiz İngilizce öğrenmek ve okuma yapmak isteyenler için doğru adres olabilir.

E-Devlet e-kitap

Online tabandan kitap okuyabileceğiniz bir diğer sitemiz de E Devlet e-Kitap’tır. Bu platformu kullanabilmek için şehir veya ilçelerde bulunan halk kütüphanelerine üye olmanız gerekiyor. Çünkü sitemiz halk kütüphanelerinin arşive erişmenizi sağlıyor. Bu sayede seçtiğiniz kitap sizin için kapatılıyor ve belli süre içerisinde online olarak kitabı okuyabiliyorsunuz.

Rakuten Kobo

Eğer siz de E-kitap okuyuculardan biri iseniz bu siteyi seveceksiniz. E-kitap okuyucuların kitapların yerini aldığı bu devirde tablet, sesli kitap, bilgisayar ve e-kitap satan Kobo şirketi sizlere bu sitede geniş kitap havuzu sunuyor. Kendi içerisinde bir de özel bir alanı olan bu site ücretsiz bir şekilde birçok kitap okumanıza imkân sağlıyor.

Project Gutenberg

İlk e-kitap projesi olarak bilinen Project Gutenberg Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nin bilgisayar ortamına yazılarak diğer bilgisayarlara iletilmesi ile başladı. Aynı ismi taşıyan bu web sitemiz İngilizce arayüze sahip olmakla beraber içerisinde farklı dillerden çeviri kitaplarda bulabilirsiniz. Site telif hakkı dolan kitapları ücretsiz olarak paylaştığı için eski kitap severler için doğru adrestir.

Internet Archive

Öncelikle bu siteyi tanıtma amacımız internette birçok makalenin para karşılığında okunabilmesidir. Siz meraklı arkadaşlarımız için bu site birçok makaleye ücretsiz ulaşmanızı sağlıyor. Internet Archive kullanarak ayrıca birçok kitaba da ulaşabilirsiniz. Makalelerde veya kitaplarda dil kısıtlaması bulunmamaktadır.

International Children's Digital Library

İsminden de anlaşılacağı gibi içerisinde çocuk ve ebeveynlere hitap eden ücretsiz birçok kitap olan bu sitemiz çocuklarını tablet ve telefonları daha yararlı kullanmasında yardımcı olabilir. Bu sayede çocuklarınıza teknoloji ile kitaplar hakkında bilgi edinebilir ve kitap okuma alışkanlığı kazanabilir. Ayrıca siteden daha önce kaydettiğiniz kitapları internet olmadan okuyabilirsiniz.

Kindle E-books

Amazonun ürettiği e kitap okuyucu olarak kullanılan kindle’nıza kitap yüklemek istediğinizde kullanabileceğiniz sitemiz birçok dilde kitaba daha düşük ücretlerle ulaşmanızı sağlar. Bu sitede kitabı satın almadan yorumları görebilir, kitap içerisinden yapılan bazı alıntılara bakabilirsiniz ve aynı zamanda siz de kitaplara puan verebilirsiniz. Sitemizde ücretlendirme Euro para birimi üzerinden yapılıyor.

Nook Books

İngilizce ve Arapça arayüze sahip olan bu site Amerika’nın en ünlü kitapçısı Barnes & Nobles tarafından geliştirilmiştir. Android ve IOS tabanlarına da uyumlu olan sitemize 24 saat telefon veya tabletlerinizden ulaşabilirsiniz. Sitenin en büyük dezavantajı okuyacağınız kitapların yabancı dilde olması olacaktır. Ayrıca siteden çocuklarınıza İngilizce hikayeler dinletebilirsiniz.

Feedbooks

Android ve IOS tabanlı cihazlara da uygulama olarak indirebileceğiniz bu sitemiz genellikle yabancı kaynakları içermektedir. Sitemizin para birim dolar olmakla beraber istediğiniz kitapları bulabilmeniz için kitapları veya yazarlarını İngilizce bir şekilde aratmanız gerekiyor.

OpenCulture

Bir kitap okuma sitesinden fazlası olan bu sitemizde podcast dinleyebilir, sertifika alabilir veya sesli kitaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Site isminin hakkını veriyor çünkü site içerisinde gezinirken birçok kültür hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kitap yanında baktığımızda ise içerisinde yaklaşık 800’e yakın ücretsiz kitap bulunuyor bu kitapların çoğu telif hakkı dolmuş kitaplardır.

The National Academies Press

Eğer akademik okuma yapmayı seviyorsanız bu site size farklı alanlardan olmak üzere yaklaşık 9000 fazla okuyabileceğiniz metni pdf formatında sunmaktadır. Ayrıca sitemiz yıllık 200’den fazla yeni okuyabileceğiniz bilimsel içerikli metinler yayınlamaktadır.

Open Library

Bu zamana kadar yayınlanmış bütün kitapları ücretsiz okuyabilir, kendi kütüphanenize ekleyebilir veya ödünç alabilirsiniz. İnternet sitemizden ayrıca görme engelli ve disleksi hastalığına sahip kişilerde yararlanabilir. Sitede sizler için ayrı sesli kitaplar oluşturulmuş.

AltKitap

Kabul etmek gerekir ki site yeni basılan veya klasik kitaplardan farklı olarak kendinde yazar olma potansiyeli gören arkadaşlarımıza daha çok hitap ediyor. Bu sitede kitap okumanı yanı sıra yüzlerce kişinin roman veya yazılarına da ulaşabilirsiniz. Bir nevi online yayın evi de diyebiliriz.

En iyi ücretsiz kitap okuma siteleri hangileridir?

En iyi ücretsiz kitap okuma siteleri aşağıdaki gibidir:

Ücretsiz e-kitap nereden indirebilirim?

Ücretsiz e-kitap okuyabileceğiniz internet siteleri aşağıdaki gibidir:

Kitap okuma siteleri ücretsiz mi?

Tam anlamıyla maalesef evet diyemiyoruz. Kitaplar yazarların gelir kaynağı olduğu için bu e-kitaplar ücrete de yansıyor. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların bazıları ise yayıncıya ücretleri ödendiğinden dolayı ücretsiz oluyor.

E-Devlet Üzerinden Nasıl E-Kitap İndirilir?

E-kitap okuma hizmeti sunan E-Devlet, hem 60 gün süre boyunca size okuma izni veriyor hem de bu kitabı indirebiliyorsunuz. Peki, E-Devlet üzerinden kitap nasıl indirilir?

İçeriği Paylaş