Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En Güncel Sinema Bilet Fiyatları Ne Kadar? | 2024

En Güncel Sinema Bilet Fiyatları Ne Kadar? | 2024

Sinema keyfini bütçenizi sarsmadan yaşamak istemez misiniz? En güncel sinema biletleri ne kadar? Bütçe dostu sinema biletleri nasıl bulunur? Hemen öğrenin!

Socialing 53028 Güncelleme: 5 ay önce 1 yıl önce

Çoğumuzun evinde Netflix, Blutv, Exxen veya Amazon Prime gibi online dizi ve film platformlarından biri bulunuyor. Ama insan biraz sosyalleşmek istiyor ve yeni çıkan film deneyimini sinemada yaşamak istiyor. Peki en güncel sinema bilet fiyatları 2024 yılında ne kadar, öğrenci indirimleri var mı inceleyelim.

En uygun bilet fiyatları nerede bulunur?

Sinema bilet fiyatları 40 TL'den başlayıp 170 TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar şehirden şehire farklılık gösterirken ekstra olarak 3D filmler fiyatları arttırıyor. Aşağıda listeden Türkiye'deki sinema salonu şirketlerine ulaşabilirsiniz.

  • Paribu Cineverse Sinemaları (Cinemaximum Sinemaları)
  • Cinema Pink Sinemaları
  • Cinemarine Sinemaları
  • Avşar Sinemaları
  • Cinetech Sinemaları
  • Cinetime Sinemaları

Sinema biletleri ne kadar?

Sizlere sinema bilet fiyatlarını listeledik. Ancak sinema bilet fiyatlarının şehirden şehire, alış veriş merkezinden alış veriş merkezine ve sinemanın özelliğine göre değiştiğini unutmamalısınız. Aşağıdaki liste İstanbul'daki bazı AVM'ler için geçerlidir.

Sinema Sinema Fiyatları
Paribu Cineverse (Tam) 85₺
Paribu Cineverse (Öğrenci) 80₺
Paribu Cineverse GOLD CLASS 180₺
Paribu Cineverse GOLD CLASS ÖĞRENCİ 160₺
Paribu Cineverse TAM IMAX 145₺
Paribu Cineverse SWEET BOX IMAX 300₺
Paribu Cineverse ÖĞRENCİ IMAX 130₺
Paribu Cineverse SWEET BOX IMAX ÖĞRENCİ 270₺
Paribu Cineverse SİNEMA GÜNÜ (2D) 55₺
Paribu Cineverse ÖĞRENCİ PAZARTESİ (2D) 55₺
Paribu Cineverse TAM 4DX 125₺
Paribu Cineverse ÖĞRENCİ 4DX 115₺

Cinemaximum bilet fiyatlarını yukarıdan inceleyebilirsiniz. En ucuz sinema bileti hangi AVM'de diye soracak olursanız; bu sorunun cevabı için Paribu Cineverse'in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paribu Cineverse indirimleri nelerdir?

Her Pazartesi ve Çarşamba günü, Paribu Cineverse sinema salonlarında özel bir indirim fırsatı sunulmaktadır. Bu günlerde, 2D ve 3D filmlerde geçerli olmak üzere, bilet fiyatları 50 TL ile 85 TL arasında değişmektedir.

Ancak, erken gösterimler ve özel gösterimler için geçerli olmayan bu indirim, Paribu Cineverse gişeleri, kioskları, web sitesi veya mobil uygulamasından alınan biletlerde geçerlidir.

İnceleyin: Üniversitenizi Tanıtın!

Paribu Cineverse Halk Günü indirimi, resmi tatiller ve bayram günleri dışında geçerlidir. 3D filmlerde bilet fiyatına 2 TL yansıtılmaktadır. Ancak, 4DX, 4DX 3D, ScreenX, IMAX, IMAX 3D, D-Box, Gold Class, SkyBox, Sky Auditorium Premium Cinema ve VIP salonlarında geçerli değildir. Atmos, MPX, MPX-3D ve Starium formatlarındaki filmler için "Sinema Günü" indirimi geçerlidir. Bu indirim, Paribu Cineverse Akasya, Paribu Cineverse Hilltown, Paribu Cineverse İstinyePark, Paribu Cineverse Zorlu, Paribu Cineverse Vadistanbul, Paribu Cineverse Ataköy A Plus ve Paribu Cineverse Palldium salonlarında geçerli değildir.

Cinemapink Sinema Bileti Fiyatları 2024

Cinemapink sinema bilet fiyatları aşağıdaki gibidir:

Sinema Sinema Fiyatları
Cinemapink Bilet (Tam) 40₺
Cinemapink Bilet (Öğrenci) 34₺

Ankara Sinema Bilet Fiyatları

Ankara Optimum ve Podium sinemalarında güncel sinema bilet fiyatları açıklandı. Tam bilet fiyatı 80,00 TL iken öğrenci bileti fiyatı ise 75,00 TL olarak belirlenmiş. Gold Class için ise bilet fiyatı 123,00 TL, Gold Class Öğrenci bileti ise 111,00 TL. Sinema keyfinizi yaşamak isteyenler için Ankara Optimum ve Podium sinemalarında geniş seçenekler sunuluyor. Ancak, unutulmamalıdır ki, sinema bilet fiyatları zaman zaman değişiklik gösterebilir.

İzmir Sinema Bilet Fiyatları

İzmir Optimum, Park ve Kipa sinemalarında film izlemek isteyenler için güncel sinema bilet fiyatları açıklandı. Tam bilet fiyatı 90,00 TL iken öğrenci bileti fiyatı ise 80,00 TL olarak belirlenmiş. Gold Class bilet fiyatı ise 138,00 TL, Gold Class Öğrenci bileti ise 123,00 TL olarak karşımıza çıkıyor. Eğer Imax 3D filmlerini izlemek isterseniz öğrenci bileti fiyatı ise 102,00 TL olacak. İzmir'deki sinema salonlarındaki bu fiyatlar, zaman zaman değişebileceği için, güncellemeleri takip etmek gerekmektedir. Sinema severler, Optimum, Park ve Kipa sinemalarında, birbirinden farklı filmleri izleme fırsatı yakalayabilirler.

İnceleyin: Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

İndirimli sinema biletleri nasıl alınır?

Öğrencilere özel kredi kartları, özellikle üniversitelilere özel olarak sinema biletlerinde avantajlar sunuyor. Eğer çok sinemaya giden biriyseniz bankaların kredi kartlarını inceleyerek sinema bileti indirimi sağlayan kartları tercih edebilirsiniz.

Sinema biletleri ne kadar?

Sinema biletleri, sinema salonuna, film türüne, gösterim saatine ve seçtiğiniz koltuk tipine göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak, 2D filmlerde bilet fiyatları 30-100 TL arasında değişirken, 3D filmlerde bilet fiyatları ekstra ücrete tabidir.

Online sinema biletleri nereden alınır?

Online sinema biletleri biletix, biletinial, paribu cineverse veya mobil uygulamaları aracılığıyla alınabilir. Biletlerinizi önceden alarak, kuyrukta beklemek zorunda kalmadan film seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz.

Hangi saatlerde sinema biletleri daha ucuz?

Sinema biletleri genellikle erken seanslar için daha uygun fiyatlara sahiptir. Sabah saatlerinde veya hafta içi seansları tercih ederseniz, bilet fiyatlarında %20-50 arasında indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Sinema biletlerinde öğrenci indirimi var mı?

Evet, sinema salonları genellikle öğrencilere indirimli fiyatlar sunarlar. Öğrenci kimlik kartınızı yanınızda bulundurarak, bilet fiyatlarında %10-30 arasında indirimlerden yararlanabilirsiniz.

İçeriği Paylaş