Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

Online eğitim sitesi olarak birçok platform mevcut. Bugün size yeteneğinizi keşfedebileceğiniz eğitim platformu Skillshare nedir sorusunun cevabını vereceğiz.

Eğitim 3759 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Bir sürü online eğitim sitesi var. Sizce hangisi daha iyi?

Özellikle Pandemi sürecinde eğitim ihtiyacımızı online eğitim siteleri vasıtası ile karşıladık. Hatta bu süreci fırsata çevirmek isteyen kişiler, online eğitim sitesi kurmak için faaliyete bile geçtiler. Peki online eğitim siteleri arasında en iyileri hangileri? Türkiye’nin en iyi online eğitim siteleri arasında şüphesiz ki "Udemy" ve "Doping Hafıza" ön plana çıkıyor. Özellikle online ücretsiz eğitimler oldukça rağbet görüyor. Bugün sizlere en iyi online ingilizce eğitim sitesi olan Skillshare ‘i anlatacağız. Skillshare nasıl acaba:)

Peki yurtdışında çok popüler olan Skillshare nedir?

Skillshare Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan tasarım, yaratıcılık, animasyon, illüstrasyon, fotoğrafçılık ve iş yönetimi alanlarında online eğitim veren 30.000'den fazla içeriğe sahip bir platformdur. Amerika Birleşik Devlet’inde popüler olmasının sebebi ise eğitim başı ücret ödeme sistemi yerine aylık abonelik ödeme yönteminin aktif olması. Yani belirli bir ücret ödeyerek çok sayıda eğitime katılma fırsatınız oluyor.

Skillshare sadece bir e-öğrenim platformu değil, aynı zamanda sıkıcı ders anlatımları yerine bu dersleri uygulayıcı bir yol izliyor olması. Yani sizin o konuyu öğrenmenizi proje ve ödeler ile destekleyen bir sistemi mevcut. Öğrendiğiniz bilgi pratik bilgi olarak almıyor. Bu konuda Skillshare ‘i farklı kılan özelliklerden biri haline getiriyor. Tek başınıza ders alabileceğiniz gibi ekip olarak da derslere abone olabilirsiniz. Aynı zamanda bir uzmanlık alanınız mevcutsa buradan da yan gelir elde edebilirsiniz.

CV'ine sertifika ekleyerek CV'ini güçlendirebilirsin. Böylece iş başvurularında öne çıkarsın. Toptalent.co'nun sunduğu ücretsiz sertifika testlerini çözerek uzmanlığını gösterebilir ve e-sertifika almaya hak kazanırsın. İstersen online eğitim sertifika programlarına kaydolarak uzaktan eğitim de alabilirsin. Ücretsiz testleri çözmek ve sertifika almak için hemen tıkla!

Skillshare ’in ara yüzü ve kullanımı

Eğitim platformu olarak Skillshare ‘in avantajlarından biri de kullanım kolaylığı olacaktır. Bu durum belki de müşteri sayısını oldukça etkilemektedir. Her konuya kolayca erişebileceğiniz basit ve son derece kullanıcı dostu bir tasarıma sahip. Bazı online eğitim siteleri gibi karmaşanın içine girmediğinizi söyleyebiliriz. Dezavantajlarından en önemlisi ise maalesef Skillshare Türkçe kullanılamıyor. Ancak en kısa vadede Skillshare Türkiye için adım atılması bekleniyor. Çünkü her yıl giderek artan bir öğrenci popülasyonunu kaçırmak istemeyeceklerdir.

Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

Skillshare ‘e nasıl kayıt olunur?

Skillshare ‘e Facebook, Apple veya Google hesaplarınız ile kaydolmanız mümkün. Eğer bu belirttiğimiz hesaplarınız ile kaydolmak istemiyorsanız adınız, soyadınız ve mail adresiniz ile kaydolabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra sizi Skillshare Price ekranına atıyor. Burada kredi kartı bilgilerinizi girmenizi istiyor. 7 günlük ücretsiz kullanımı mevcut. Bankanız ile görüşerek sanal kart oluşturabilir, 7 gün dolmadan Skillshare üyelik iptali başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

Skillshare nasıl kullanılır?

Skillshare aynı zamanda online eğitim pazaryeridir. Örnek olarak sosyal medya pazarlaması konusunda uzmansanız bu platformda eğitim verebilirsiniz. Ancak grafik tasarım hakında kendinizi eksik hissediyorsanız, en iyi grafik tasarımcıların verdiği derslere kaydolabilirsiniz.

Skillshare ‘in en iyi online eğitim sitesi olmasının sebebi ise ders veren kişilerin yeteneklerine göre ayrı ayrı kategorilendirmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Farklı online eğitim sitelerinde ise genellikle yazılım alanı baskın görünüyor. Hiç yazılım ile alakalı olmayan birine bu durum biraz itici gelebilir.

Skillshare ücreti ne kadar?

Skillshare nedir sorusunu bol bol cevapladığımızı düşünüyoruz. Avantajları olduğu gibi maalesef dezavantajları da mevcut. Fiyatlandırma sistemi Türkiye’deki online eğitim sistemine göre biraz farklı. Ve en büyük problem maalesef dolar üzerinden ödeme yapılması zorunluluğu. Aylık olarak ödemek isterseniz 40 Amerikan doları, yıllık olarak ödemek isterseniz de 216 Amerikan dolarına eşdeğer hale geliyor. Eğer uzun vadeli bir plan oluşturmak istiyorsanız yıllık abonelik daha avantajlı hale geliyor.

Skillshare ’de online ne eğitimi alabilirim?

Skillshare ne işe yarar? İşte burada tüm cevapları bulacaksınız. Skillshare üzerinden grafik tasarım, fotoğrafçılık, illüstrasyon, metin yazarlığı, iş yönetimi ve Müzik, UI/UX tasarımı, e-ticaret, video editleme veya web geliştirme eğitimleri gibi oldukça zengin ve kapsamlı eğitimlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda spesifik konular hakkında da arama yaparak eğitimleri listeleyebilirsiniz. Örneğin “Dropshipping nasıl yapılır” veya “Etsy ile ürün satışı” anahtar kelimelerini aratarak merak ettiğiniz derslere ve eğitmenlere ulaşabilirsiniz.

Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

Neden Skillshare kullanmalıyım?

İşte size neden Skillshare kullanmalıyım sorusunun en iyi cevaplarını veriyoruz.

Kendinizi keşfedeceğiniz yeni alanlara yakınlaşabilirsiniz

Diğer online öğrenim platformları gibi sadece yazılım odaklı bir eğitim sitesi yerine kendi ihtiyaçlarınıza göre en iyi eğitimi bulmanız mümkün.

Teorik bilgiyi pratiğe dönüştürebilirsiniz

Farklı online sitelerinde sadece eğitmenler kaynak ekleyip derslerini veriyorlar. Ancak Skillshare ‘de bu durum tamamen teorik bilgiyi pratiğe dönüştürme temelli. Bu yüzden “Neden Skillshare kullanmalıyım” sorusunun en iyi cevabı olarak bunu gösterebiliriz.

Alanında uzman kişilerden dersler alın

Çoğu ücretsiz online eğitim sitesi gibi her eğitim vermek isteyene kucak açan online eğitimlerin size çok da bir faydası olmayacaktır. Aslında bu konudan bahsederek “en iyi online eğitim siteleri nelerdir” sorusunun cevabına da katkı sağlamış olduk.

Uzmanlık alanınız ile ilgili eğitim verebilirsiniz

Eğer spesifik bir alanda eğitmenseniz bu bilginizi Skillshare ‘de kazanca dönüştürebilirsiniz. Örneğin grafik tasarım alanındaki bir uygulamayı çok iyi biliyorsunuz. Bu konuda sertifikalarınız da varsa Skillshare çok uygun bir platform. Ancak en önemli kıstaslardan biri yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor.

İngilizce dinleme yeteneğiniz gelişir

Tüm platform İngilizce olduğu için bu alanda da kendinizi sürekli olarak geliştirmiş oluyorsunuz. Bir taşla iki kuş misali.

Yeteneğinizi Keşfedin: Online Eğitim Sitesi Skillshare Nedir?

En iyi Skillshare eğitimleri

Eğer kaliteli bir şekilde evde online ders almak istiyorsanız aşağıdaki Skillshare eğitimlerine mutlaka göz atmalısınız.

Ücretsiz eğitim siteleri nelerdir?

Udemy ve Coursera gibi online eğitim sitelerini siz de mutlaka biliyorsunuzdur. Burada hem ücretli hem de ücretsiz eğitimler alabiliyorsunuz. Bunun dışında lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için Doping Hafıza gerçekten çok faydalı.

İçeriği Paylaş