Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri

Üniversite okumak kadar üniversitede en iyi öğrenci kulüplerine üye olmakta değerli, biliyoruz! Bu değerli kulüpleri incelemek ister misiniz?

Socialing 13170 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Üniversite okumak kadar üniversitede en iyi öğrenci kulüplerine üye olmakta değerli, biliyoruz!

Türkiye’de üniversite okumak çok yakında bir tarihe kadar her öğrencinin en büyük hayali olmayı başarıyordu. Ancak üniversite eğitimi konusunda yaşanan erozyon ve üniversiteli olmanın artık bir fark faktörü olmayışı öğrencileri daha iyiye sevk etti. Siz de bir öğrenci olarak en iyi üniversitelerde okumak ve çeşitli öğrenci kulüpleri sayesinde sosyalleşmek mi istiyorsunuz?

Hayalinizin ODTÜ, Bilkent, Marmara, İTÜ ve İstanbul Üniversitesi gibi kalbur üstü üniversiteler olduğunun farkındayız! O halde gelin sizi heyecanlandıracak ve daha çok hayal etmenizi sağlayacak sosyal imkanlarla tanıştıralım. Üniversitelerin en iyi öğrenci kulüpleri hangileri öğrenerek gelecekte belki de bir parçası olacağınız kulüpleri daha yakından tanıyın!

IEEE Topluluğu


Türkiye’de öğrencilerin üyesi olmak için can attığı topluluklardan bir tanesi olan IEEE, temeli çok eskilere dayanan oluşumlardan bir tanesidir. 1884 yılında dönemin ünlü bilim adamları tarafından kurulan IEEE mühendislik ve bilimin ilgili olduğu her yerde var olmaya çalışır. Uluslararası konferanslar ve sosyal sorumluluk projeleriyle adını duyuran IEEE, gerçek manada bir kulüp olmayı başarır. Siz de bu harika topluluğa katılarak öğrencilik hayatınızda farklı bir deneyim yaşamaya hazır olun!

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri


Akdeniz Üniversitesi – Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu


Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden bir tanesi olan Akdeniz Üniversitesi’ne kayıt yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Sosyal anlamda sizi bekleyen en değerli kulübün Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu (GK) olduğunu söyleyebiliriz. Adından da anlaşılabileceği üzere kariyer ve girişimcilik konusunda geleceğini garanti altına almak isteyen öğrencilerin katıldığı bu kulüpte çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklere katılmanız mümkün. Burada edineceğiniz sosyal çevre sayesinde de üniversite hayatınızın daha eğlenceli olmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri


Boğaziçi Üniversitesi – İşletme ve Ekonomi Kulübü


Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden bir tanesi pek çok kişiye göre de en iyisi Boğaziçi Üniversitesi’dir. Bu üniversitede iyi ve kusursuz bir eğitim alabileceğiniz gibi aynı zamanda öğrenci kulüpleri konusunda birbirinden özel ayrıcalıkları elde edeceğiniz bir seçenektir. Peki, Boğaziçi Üniversitesi’nde sizi bekleyen en değerli kulüp hangisidir? Şüphesiz İşletme ve Ekonomi Kulübü bu noktada listenin zirvesinde yer alır. Kariyer ve iş dünyası ile alakalı çalışmalar gerçekleştiren bu kulüpte keyifli anlar yaşayabileceksiniz!

Türkiye'deki En İyi Öğrenci KulüpleriODTÜ – Genç Girişimciler Topluluğu


Türkiye’de en iyi üniversiteler hangileri dendiğinde ODTÜ ilk 3’te mutlaka yer alır. Gerek eğitim kalitesi gerekse de sosyal açıdan etkin olması ODTÜ’yü değerli kılar. Bu anlamda ön plana çıkan kulüp Genç Girişimciler Topluluğu’dur. Girişimcilik konusunda çeşitli etkinlikler düzenleyen topluluğun zaman zaman kariyer fırsatları yaratıyor olması üyeler açısından ayrıcalıklara kapı aralar. Peki, sadece kariyer ve girişimcilik konuları mı işlenir? Elbette hayır. Sosyal bir oluşum olması Genç Girişimciler Topluluğu altında çeşitli sosyal etkinliklere de kapı aralar.

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) – Yelken Kulübü


Türkiye’de öğrenci kulüpleri araştırması yaparken üye olmak isteyeceğiniz seçeneklerden bir tanesi de İTÜ çatısı altında oluşmuş olan Yelken Kulübü olacaktır. Denizcilik faaliyetleri konusunda 1,5 asra yaklaşan bir geçmişi olan Leyli Tüccar Kaptan Mektebi temelleri üzerine kurulmuş olan Yelken Kulübü, Türkiye’de yelken sporunun gelişmesine de önemli katkı sağlamıştır. İTÜ öğrencilerinin sosyal aktivitelere katılımını destekleyen bu kulübe üye olarak çok özel zamanlar yaşayabilirsiniz.

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri


İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi – Mühendislik Topluluğu - MT


1992 yılında kurulan ve Türkiye’de en eski öğrenci kulüpleri arasında yer alan Mühendislik Topluluğu sadece mühendisleri değil geniş yelpazede her bölümden öğrenciyi bünyesinde barındırır. Üye sayısı 1000’den fazla olan bu topluluğun temel amaçlarından bir tanesi sosyalleşmektir. Bu konuda çok özel çalışmalar gerçekleştirilirken kulüp ‘more than engineering’ sloganı ile kapsamlı bir topluluk olduğunu kanıtlar. Türkiye’de öğrenci olmanın tadını çıkarabileceğiniz nadir kulüplerdendir.

Türkiye'deki En İyi Öğrenci Kulüpleri


Sabancı Üniversitesi – Su Altı Sporları ve Araştırmaları Kulübü – SUSS


Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş ve su altındaki yaşamı merak eden öğrencilerin katıldığı bu kulüp, deniz altındaki hazineleri keşfetmek adına çalışmalar gerçekleştirir. Bu anlamda oldukça özel bir kulüp olarak değerlendirebileceğiniz SUSS, üyeliği öğrencilik süresince değil yaşam boyunca kabul eder. Bu nedenle de SUSS üyeleri mezun olsalar dahi SUSS üyesi olmaya devam eder.

Türkiye'deki En İyi Öğrenci KulüpleriÜniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş