Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Efsane En İyi Amazon Prime Video Dizileri

Efsane En İyi Amazon Prime Video Dizileri

Amazon prime öğrenci dostu platformlardan birisi. En iyi amazon prime video dizilerini sizler için aradık ve bulduk. Dizileri platform üzerinden izleyin!

İzlenceler 3004 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Fleabag (IMDB: 8.7)

Fleabag, Phoebe Waller-Bridge tarafından yaratılan ve başrolünde yer aldığı İngiliz televizyon dizisidir. Dizi, Londra'da yaşayan genç ve tuhaf bir kadın olan "Fleabag" (asıl adı belirtilmemiş) ile onun ailesi ve arkadaşları arasındaki ilişkileri, işlerindeki başarısızlıkları ve cinselliği konu almaktadır.

. . .

This Is Us (IMDB: 8.7)

Üçüz bebekleri olan bir çiftin hayatını konu alan bir dizidir. Alkolik babanın durumu gittikçe kötüleşmeye başlar ve evin en zeki çocuğu bu sorunu çözmek için çabalamaya başlar.

. . .

The Boys (IMDB: 8.7)

Dizi, güçlerini suiistimal eden süper kahramanlara karşı savaş açan The Boys adlı bir ekibi konu almaktadır. Aynı zamanda bu dizi çizgi romandan uyarlanmıştır.

. . .

Battlestar Galactica (IMDB: 8.7)

Cylonlar’ın On İki Koloniye saldırmasından sonra yalnızca bir savaş gemisi bu savaştan kurtulmayı başarır. Savaştan sağ çıkan gemi kayıp gezegen olan Dünya’yı bulmak üzere harekete geçmektedir.

. . .

Mad Men (IMDB: 8.6)

Mad Men, Matthew Weiner tarafından yaratılan ve 2007-2015 yılları arasında yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, 1960'larda New York'ta reklamcılık sektöründe çalışan Don Draper adlı bir reklam yöneticisinin hayatını anlatmaktadır. Dizi, 1960'ların Amerikan toplumunun sosyal ve siyasi değişimlerine de yer verir. Dönemin cinsiyet rolleri, ırk ayrımcılığı, savaş ve politika gibi konuları ele alır. Dizi, aynı zamanda reklam dünyasının yükselişi sırasında reklamcılık sektöründe çalışanların hayatlarını da detaylı bir şekilde işlemektedir.

Mad Men, sadece hikayesi değil, aynı zamanda dekor, kostüm tasarımı, müzik ve atmosferi ile de övgü toplamış bir dizi olmuştur. Dizi, Jon Hamm'in Don Draper karakterini canlandırması ve yazılım ve yönetmenliği ile ödüller kazanmıştır.

. . .

Mr. Robot (IMDB: 8.5)

Mr. Robot, Sam Esmail tarafından yaratılan Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, Elliot Alderson adlı bir siber güvenlik uzmanının hikayesini anlatmaktadır. Elliot, bir siber güvenlik şirketinde çalışmaktadır ancak aynı zamanda bir hacker'dır. Elliot, toplumun adaletsizliği ve zenginlerin kötü niyetleri karşısında hayal kırıklığına uğramıştır ve toplumun düzenini alt üst etmek isteyen "fsociety" adlı bir hacker grubuna katılır.

Mr. Robot, siber güvenlik, hacker kültürü, toplumsal adaletsizlik ve teknolojinin etkileri gibi konuları ele alırken, aynı zamanda gerilim ve gizem unsurları da içerir. Dizi, Rami Malek'in Elliot Alderson'u canlandırması ve Esmail'in yönetmenliği ile övgü toplamıştır.

. . .

Prison Break (IMDB: 8.3)

İdam cezası alan kardeşini hapishaneden kurtarmak için bir kaçış planı hazırlayan zeki bir adamın ve daha sonrasında gelişen olayları konu alan bir dizidir.

. . .

The Peripheral (IMDB: 7.7)

Amerika kırsalında bir kasabada yaşamını sürdüren Flynne Fisher insanların uyuşturucu ticareti ile geçinmeye çalıştığı yerde bu yolu seçmemektedir.

. . .

The Expanse (IMDB: 8.5)

The Expanse, James S.A. Corey takma adı altında Daniel Abraham ve Ty Franck tarafından yazılan aynı adlı roman serisinden uyarlanan bir bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi, gezegenler arası bir distopyada geçmektedir ve insanların, Marslılar ve Kuiper Kuşağı'ndaki asteroit madencileri arasındaki güç mücadelesini konu almaktadır.

. . .

Modern Love (IMDb: 8.0)

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Amazon Prime Video yapımı dizide aşkın her hali konu oluyor. Aşk hayatlarının farklı ve modern hikayelerini izlemek isterseniz bu diziyi izleme listesine mutlaka eklemelisiniz. Başrollerde ise Anne Hathaway, Tina Fey ve Andy Garcia gibi ünlü isimler var.

. . .

Hunters (IMDb: 7.2)

Hunters, Nazi avcılarının hikayesini anlatan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, 1977 yılında New York'ta geçmektedir ve genç bir Yahudi kadın olan Ruth Winter, avukat Meyer Offerman ve bir grup diğer kişinin önderliğinde, ABD'de saklanan ve bir dizi korkunç suç işleyen eski Nazi subaylarını bulmak ve cezalandırmak için bir avcı ekibi oluşturur. Dizide, gerçek hayattan ilham alan olaylarla, tarihi referanslarla ve gerilimli aksiyon sahneleriyle karşılaşılıyor. "Hunters", eleştirmenler tarafından karışık eleştiriler aldı, ancak dizinin cesur hikayesi ve karakterleri öne çıktı. Dizinin oyuncu kadrosunda, Al Pacino, Logan Lerman, Jerrika Hinton, Josh Radnor ve Kate Mulvany gibi isimler yer almaktadır.

. . .

En İyi Disney Plus Dizileri

Çok sayıda tüketici, Disney platformu kullanıma sunulduğundan bu yana değerlendiriyor. Disney Plus dizileri arasında neler var, incelemek istedik.

İçeriğe Git

Paper Girls (IMDB: 7.3)

12 yaşında olan dört kızın kendilerini bir anda 2019 yılında bulmaları ile yaşanan olayları konu alan bir bilim kurgu dizisidir.

. . .

The Office (IMDB: 9.0)

İktidar düşkünü bir patron, ayrı karakterlerde olan çalışanlar ve modern dünyanın vazgeçilmezi olan ofis hayatını konu alan bir dizidir. Bölge yöneticisi Michael Scott’un mizahını izlerken ekrana yapışabilirsiniz.

. . .

Yüzüklerin Efendisi – Güç Yüzükleri (IMDB: 6.9)

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi sizin de tahmin edebileceğiniz gibi sadece Amazon Prime’da yayınlanmaktadır. J.R.R. Tolkien'in romanlarından esinlenen dizi, Yüzüklerin Efendisi filmlerinden binlerce yıl öncesindeki olayları konu alıyor. Lord of the Rings - The Rings of Power dizisini mutlaka izlemelisiniz. Amazon Prime dizileri arasında en iyi dizilerden.

. . .

En İyi Exxen Dizileri

Değişen dünyada artık internet üzerinden yayın yapmak ve bunları geliştirmek büyük önem taşımaktadır. Bugün sizlere en iyi Exxen dizilerini listeliyoruz.

İçeriğe Git

The X-Files (IMDB: 8.6)

The X-Files, Chris Carter tarafından yaratılan ve 1993-2002 yılları arasında yayınlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, FBI ajanları Fox Mulder ve Dana Scully'nin doğaüstü olayları ve UFO'ları araştırdığı bir drama-gizem türüdür. Dizi, her bölümde bir paranormal olayı araştırmaları üzerine kuruludur ve bazı bölümler bölüm ötesi bir ana hikayeye bağlıdır. Dizi, insanların korkularını ve şüphelerini konu alan birçok farklı hikaye anlatmaktadır. Olaylar genellikle doğaüstü olaylara, uzaylılara, gizli bir hükümet ajansına ve bazen de insanların güçlerine dayanmaktadır.

. . .

American Gods (IMDB: 7.6)

Mitolojik tanrıların ve yaratıkların yer aldığı kaotik Amerikan dünyasında macera ve aksiyon ile devam eden muhteşem bir yolculuk.

. . .

Bosch (IMDB:8.4)

Bosch, eski bir Vietnam gazisi ve saygın bir dedektiftir. Dizi, Bosch'un çözmeye çalıştığı cinayet davalarını ve bu davaların onun özel hayatına etkisini konu alır. Bosch, aynı zamanda kendi iç dünyasındaki mücadelelerle de uğraşmaktadır. Bosch, 2014 yılında Amazon Prime Video'da yayınlanmaya başladı ve toplam 7 sezon sürdü. Dizi, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve Connelly'nin kitap serisindeki sadakatle dikkat çekti. Titiz araştırmaları, gerçekçi karakterleri ve atmosferi ile dikkat çeken "Bosch", polisiye diziler sevenler için önerilebilecek bir yapım.

Bosch, Michael Connelly'nin roman serisinden uyarlanan bir Amerikan televizyon dizisidir. Dizi, Los Angeles Polis Departmanı'nda çalışan ve çeşitli cinayetleri çözmeye çalışan Harry Bosch adlı bir dedektifin hikayesini anlatmaktadır.

Amazon Prime Dizileri Neler?

Amazone Prime dizi, film izlemek üzere kurulmuş bir platformdur. İçerisinde yer alan bir sürü dizi bulunmaktadır. Aksiyon, aşk, drama gibi kategorilere ayrılmış diziler arasından izlemek istediğiniz tüm dizilere bu platformdan ulaşabilirsiniz. Amazon Prime Video dizi önerilerimiz ise aşağıdadır:

 • Fleabag (IMDB: 8.7)
 • This Is Us (IMDB: 8.7)
 • The Boys (IMDB: 8.7)
 • Battlestar Galactica (IMDB: 8.7)
 • Mad Men (IMDB: 8.6)
 • Mr. Robot (IMDB: 8.5)
 • Prison Break (IMDB: 8.3)
 • The Peripheral (IMDB: 7.7)
 • The Expanse (IMDB: 8.5)
 • Modern Love (IMDb: 8.0)
 • Hunters (IMDb: 7.2)
 • Paper Girls (IMDB: 7.3)
 • The Office (IMDB: 9.0)
 • Güç Yüzükleri (IMDB: 6.9)
 • The X-Files (IMDB: 8.6)
 • American Gods (IMDB: 7.6)
 • Bosch (IMDB:8.4)

Amazon Prime Video Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime’a üye olarak dizi izleyebilir, bedava ve hızlı kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ödüllü dizileri alt yazılı izleme, özel fırsatlardan yararlanma, prime gaming ile bedava oyun oynama gibi avantajlardan da yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz. Amazon Prime’a üye olduğunuz zaman ödeyeceğiniz ücret aylık 7,90 TL’dir. İstediğiniz zaman üyeliğinizi iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Amazon Prime Video Aynı Anda Kaç Kişi Kullanabilir?

Amazon prime üzerinden dizi izlerken aynı anda yalnızca üç eseri anlık olarak görüntüleme hakkınız bulunmaktadır. İzlemiş olduğunuz eseri aynı anda ikiden fazla cihaz üzerinden anlık olarak görüntülemeniz mümkün değildir.

Sizler için en iyi amazon prime video dizilerini listeledik. Önümüzdeki günlerde amazon prime video kore dizileri, amazon prime video bilim kurgu dizileri ve amazon prime video polisiye dizilerini listeleyeceğiz. Bu arada en iyi romantik netflix dizilerini izlemek isterseniz bu bağlantıya En İyi BluTV Dizilerini izlemek isterseniz de bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İçeriği Paylaş