Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Öğrenciler için Kredi Kartları - En Uygun Bankalar

Öğrenciler için Kredi Kartları - En Uygun Bankalar

Bazen nakit paramız yetmeyebilir. Her içeriğimizi öğrencinin yararına düşündüğümüz için öğrenciler için kredi kartları veren en uygun bankaları listeledik.

Ekonomi 8034 Güncelleme: 5 ay önce 1 yıl önce

Öğrenciler için kredi kartı almak zor derler. Ama biz bu içeriği hazırlarken sizlere ne kadar kolay olduğunu anlatacağız. Öğrenci kredi kartı nedir, hangi bankalar öğrencilere kredi kartı veriyor ve en iyi öğrenci kredi kartlarını anlattığımız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Maximum Genç Kredi Kartı - İş Bankası

İş Bankası çalışan gençlere ve öğrencilere özel Maximum genç kredi kartı vermektedir. Eğer üniversite öğrencisiysen, çalışıyorsan veya 18 – 25 yaş aralığındaysan sen de bu kartı edinebilirsin. Kartın üst limiti 2000₺’ye kadar belirlenebiliyor. Aynı zamanda bu limitin %50’sini de nakit avans veya taksitli nakit avans olarak kullanabiliyorsunuz. Genç Kart için yıllık kart ücreti ödemeyeceğini de unutma. Banka şubelerine veya internet sitesi üzerinden İş Bankası öğrenci kredi kartını edinebilirsiniz.

Paraf Genç - Halkbank

Paraf Genç Kart tam bir öğrenci dostu diyebiliriz. Paraf Genç ile dijital platformlarda %50 indirim, elektronik sektöründe +2 taksit, online alışverişlerde %3 indirim avantajlarından yararlanabilirsin. Öğrencilere yönelik kredi kartının avantajlarından yararlanın.

Bonus Genç - Garanti BBVA

Garanti BBVA öğrenci kredi kartı, 18-25 yaş aralığındaki gençler için tamamen ücretsiz bir öğrenci kredi kartıdır. Aynı zamanda Bonus Flaş uygulamasını indirerek fırsat indirimlerinden yararlanabilir, avantajların tadını çıkarabilirsiniz. Bonus Genç kredi kartı başvurusunu banka şubelerinden veya mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Sonraki yıllarda ise kredi kartlarınızın limitini yükselterek kullanmaya devam edebilirsiniz.

CardFinans GO - QNB Finansbank

Cardfinans Go için, en iyi öğrenci kredi kartı diyebiliriz. Bol bol alışveriş yapabilir, bu yaptığınız alışverişleri de faizsiz ve ücretsiz bir şekilde taksitlendirebilirsiniz. Biliyorsunuz ki öğrenciler için taksit son derece önemlidir. Bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kredi kardı başvurusunu gerçekleştirdikten sonra kartınız elinize ulaşmadan da alışveriş yapabilme olanağı sağlıyor.

Üniversiteli Akbanklı

Akbank Üniversiteli Akbanklı kredi kartı, 18-26 yaş arasındaki öğrencilere verilmektedir. Hesabında yeterli para olmadığında artı para özelliğinden yararlanarak nakit kullanabilirsiniz. Artı para uygulamasında haftanın belirli günleri faizsiz kullanım da mevcuttur. Faizsiz hafta sonu uygulaması sayesinde Cuma gecesi saat 12 ile pazar gecesi saat 12 saatleri arasında yapılan Artı Para kullanımları için geçerlidir. Üniversiteli Akbanklı ile Spotify, Disney+, Netflix, YouTube Premium, Blutv ve Gain platformlarında her ay %50 indirim sağlayabilirsin. Sizce de mükemmel değil mi?

Enpara Öğrenci Kredi Kartı

QNB Finansbak’ın Enpara öğrenci kredi kartı, öğrenciler arasında en çok tercih edilen kredi kartları arasında bulunmaktadır. Kredi kartı limiti belirlenirken öğrencilere özel limitler uygulanıyor. Öğrencinin maddi durumu ve aylık geliri gibi bilgiler analiz ediliyor. Bir adet öğrenci belgesi ile başvurabileceğiniz kredi kartının yaş sınırı ise 28-25 arası.

Play - Yapı Kredi

Yapı Kredi Play, üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için tasarlanmış bir kredi kartıdır. Bu kartın amacı tamamen genç öğrencilere özel olarak hazırlanmıştır. Yıllık kart ücretinin bulunmaması, nakit çekim ücreti avantajı ve üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde geçerli bol taksit imkanı avantajlı olacaktır.

Ziraat Öğrenci Kredi Kartı – Bankkart Genç

Ziraat Öğrenci Kredi Kartı Bankkart Genç, hem banka kartını hem de kredi kartını tek bir kartta sunma imkanı sağlıyor. Bu öğrenci kredi kartına başvuruda bulunabilmek için Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs ya da öğrenim kredisi alıyor olmak ve 18-26 yaş aralığında Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmak şartları aranıyor. Kredi kartı aktif edildikten sonra alışverişlerinizi ister banka kartı ister harçlık avans limitin ile istersen de kredi kartı ile yapabilirsin.

Like Card (Vakıfbank)

Vakıfbank Like Word Card öğrencilere özel avantajlar sağlıyor. Neredeyse tüm dijital platformlarda indirim sağlayan Like Card, bu ödemelerden toplamda aylık 240₺ avantaj sağlamanıza olanak tanıyor. Temassız özelliği ve kolay kullanımı sayesinde bu kart tam bir öğrenci işi diyebiliriz. Alışveriş faiz oranı, nakit çekim faiz oranı ve gecikme faizi de %1,36 olarak belirlenmiş. Kartın mottosu ise Bu kredi kartı tam üniversitelilerin ihtiyaçlarına göre.

D-Şarj Bonus - Denizbank

Gençlere özel D-Şarj Bonus, Yurt içi ve yurt dışında yaptığın tüm alıverişlerden bonus kazanma imkanı sağlar (1 bonus=1 TL). Kazandığınız bonusları da Bonus üye işyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz.

CEPTE TEB ÜniversiTEB

Üniversite öğrencilerine özel avantajlar sunan kredi kartını edinebilmek için lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmanız gerekmektedir. Cepteteb uygulamasını indirerek ve bilgilerinizi doldurarak dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Global Genç Hesap ile 100 TL/USD/EURO/GBP üzerindeki bakiyenden faiz kazanabilir, bu faizi ihtiyacın olduğunda harcayabilirsin.

Bonus 1: Tosla Kart

Tosla kart bir banka kartı işlevi görmektedir. Ancak kredi kartlarının avantajlarından bahsederken bir banka kartınının faydalarını da söylemek istedik. Netflix, BluTV ve Exxen üyeliklerinde %50'ye varan indirim sağlıyor. Öğrencilerin de bu platformu sıkça kullandığını varsayarsak son derece avantajlı olacaktır. Aynı zamanda Spotify ve Youtube Premium üyeliklerinde de belirli oranlarda indirim sağlanmaktadır. Öğrenciler Şok Market ve Carrefoursa alışverişlerinde de %5 geri ödeme alabilecekler.

Bonus 2: Papara

Papara da aynı Tosla kart gibi çalışmaktadır. Netflix, Spotify, Network giyim, Playstation alışverişleri, Uber, Enerjisa fatura ödemeleri, Burger King, Carrefoursa ve Steam'da büyük indirimler sağlanmaktadır. Papara mobil uygulamasını indirerek hesap açabilir, kartınızı talep edebilirsiniz.

Öğrenci kredi kartı nedir?

Öğrenciler için kredi kartları, belirli bir yaş sınırını taşıyan (yaş aralığında olan), öğrencilik durumu devam eden kişilere sağlanan bir kredi kartıdır. Düşük limitli olması ve öğrencilere özel düşük faizli olması bu kartları cazip kılmaktadır. Ayrıca bazı bankalar dijital platformlar için gerçekleştirilen alışverişlerde %50 ye yakın indirim sağlamaktadır.

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

Evet alabilir. Öğrenciler için daha düşük faiz oranları ve daha yüksek taksit imkanları sunan Üniversiteli öğrenciler için tasarlanmış öğrenci kredi kartlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Öğrencilerin bu kartları edinmede en büyük avantajı düşük limit ve taksitli alışveriş olanağı sunmasından dolayı gerçekleşiyor.

Yürüyeren Para Kazanın

Adım atarak para kazanmak günümüzde daha kolay hale geldi. Hem spor yapın hemde para kazanın. Size Yürüyerek para kazanma uygulamalarını anlattık.

İçeriğe Git

Öğrenciye kredi kartı limiti ne kadar?

Öğrenciler için kredi kartlarında belirli bir limit sınırı bulunmaktadır. Bu limit 2000₺'den başlayarak 5000₺'ye kadar çıkabilmektedir. Başvurmak istediğiniz öğrenci kartı için banka şubelerine giderek veya bankaların mobil uygulamaları yardımıyla online olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar nelerdir?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar İş Bankası, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Halk Bank ve Yapı Kredi Bankası gibi ülkemizin en iyi bankalarıdır. Eğer unuttuğumuz veya gözden kaçırdığımız bankalar mevcut ise yorumlara banka ismini bırakabilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Birçok insan oyun oynamayı çok sever. Oyun oynamayı seven kişiler para kazanma yolları arıyorsa işte bu yazı onlar için. En iyi para kazandıran oyunlar aşağıda.

İçeriğe Git

Öğrenci kredi kartında faiz var mı?

Öğrenciler için geliştirilmiş kredi kartlarında belirli bir faiz politikası uygulanmaktadır. Bu faiz oranları bankadan bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Ancak öğrenci kredi kartları faizsiz taksit, faiz nakit avans veya ekstra taksit imkanı sunduğu için avantajlı hale gelmektedir. Aynı zamanda bazı bankalar kredi kartı borcunuzun faizsiz veya düşük faizli bir şekilde taksitlendirilmesi imkanını da sağlamaktadır.

Sizle için bugün öğrenci kredi kartı nasıl kullanılır, öğrenci kredi kartlarına nasıl başvuruda bulunulur ve öğrenciler için kredi kartları veren en uygun bankaları listeledik.

Öğrenci kredi kartına aidat ödenir mi?

Öğrenci kredi kartları, geliri sınırlı olan öğrencilere özel olarak tasarlanmış düşük limitli kart seçenekleridir. Bu kartlar, öğrencilere özel kampanyalardan ve indirimlerden yararlanma imkanı sunar. Öğrenci kredi kartlarının en dikkat çekici özelliklerinden biri ise genellikle yıllık aidat ödemesi gerektirmemesidir.

Öğrenci kredi kartları internet alışverişlerinde kullanılabilr mi?

Öğrenci kredi kartları, internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilecek pratik ödeme araçlarıdır. Bu kartlar, taksitli ödeme seçenekleriyle bütçenizi zorlamadan online alışveriş yapma imkanı sunar. Özellikle kartlara özel düzenlenmiş kampanyalardan faydalanarak, online alışverişlerinizi daha uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriği Paylaş