Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü nedir, Uluslararası Ulaştırma Sistemleri iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 553 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü nedir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü, öğrencilere farklı ulaştırma modlarının yönetimi, planlaması, işletilmesi ve koordinasyonu gibi konularda bilgi ve beceriler sağlayan bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu ve multimodal taşımacılık sistemleri hakkında kapsamlı bir eğitim alırlar.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri mezunu ne iş yapar?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü mezunları, ulaştırma, lojistik ve taşımacılık sektörlerinde bir dizi farklı pozisyonda çalışabilirler. Mezunlar, nakliye firmalarında, hava yolu şirketlerinde, denizyolu şirketlerinde, demiryolu şirketlerinde, liman işletmelerinde, lojistik şirketlerinde ve kamu kurumlarında çalışabilirler. Ayrıca, uluslararası lojistik yönetimi, ulaştırma planlaması, depolama ve dağıtım yönetimi konularında danışmanlık hizmeti veren firmalarda da iş bulabilirler.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü dersleri nelerdir?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Ulaştırma Yönetimi
  • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Taşımacılık ve İletişim Teknolojileri
  • Uluslararası Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
  • Ulaştırma Politikası
  • Ulaştırma Hukuku
  • Taşımacılık ve Lojistikte Yönetim Muhasebesi
  • Ulaştırma Maliyetleri ve Finansmanı
  • Depolama ve Malzeme Yönetimi
  • Lojistik İşletmelerinde Performans Yönetimi

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Uluslararası Ulaştırma Sistemleri bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş