Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sınıf Öğretmenliği Nedir? Maaşlar Ve İş Olanakları Nelerdir?

Sınıf Öğretmenliği Nedir? Maaşlar Ve İş Olanakları Nelerdir?

Sınıf Öğretmenliği nedir, mezunu ne iş yapar, maaşları ve daha fazla bilgiyi bu makalede öğreneceksiniz. Meslek seçimi hayat değiştirir. Öğretmenlik kutsaldır!

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 7339 0 2 yıl önce 2 yıl önce

Sınıf Öğretmenliği Nedir?

Sınıf Öğretmenliği, ilkokul öğrencileri için sosyal bilgiler, temel matematik, türkçe ve fen bilimleri derslerinin yanısıra gelişmekte olan çocuk öğrencilere dersler veren kişidir. Eşit ağırlık meslekleri (tm bölümleri) arasında olan bu bölüm aynı zamanda ülkemizde en çok tercih edilen bölümlerden biridir. En iyi eşit ağırlık bölümleri arasında olan Sınıf Öğretmenliği bölümü özel ve devlet üniversitelerinin çoğunda bulunmaktadır. Sınıf Öğretmenliği okumak zor mu dediğinizi duyar gibiyiz. Üniversite tercihi yapmadan önce mutlaka meslek araştırması yapmanızı öneririz.

Sınıf Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar?

Sınıf Öğretmenleri, özel veya devlet eğitim kurumlarında öğretmenlik yapabilirler. Eğitim şimdiki zamanın ve geleceğin en önemli bölümü halindedir. İlkokula başlayan öğrencilerin temel olarak yazma, okuma ve sayısal becerilerini geliştirme becerilerinin oluşmasında katkı sağlanarak temel oluşturmaya oadaklanan bir bölümdür. Hangi üniversitelerde "Sınıf Öğretmenliği" var makalenin devamında görebilirsiniz.

Sınıf Öğretmenliği Maaşları Ne Kadardır?

Sınıf Öğretmenliği maaşları "cbiko.gov.tr" tarafından sağlanan verilere göre oluşturulmuştur. Yeni mezun bir öğrencinin başlangıç maaşları aşağıdaki grafikte verilmiştir. Bu grafik üniversite tercihlerinde sizlere meslek seçimi hakkında yol gösterecektir. Bölüm tercihi yaparken Sınıf Öğretmenliği sıralamalarını ve diğer eşit ağırlık bölümlerinin taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

kaynak: cbiko.gov.tr universitenitanit.com

İş Bulma Süresi

İş bulma süreleri "cbiko.gov.tr" tarafından sağlanan veriler ile grafiğe dökülmüştür. Kariyer sitelerindeki Sınıf Öğretmenliği iş ilanlarını inceleyerek nitelikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Sınıf Öğretmenliği Okumak isteyen öğrencilerin mutlaka bu verileri incelemesini öneriyoruz.

kaynak: cbiko.gov.tr universitenitanit.com

Sınıf Öğretmenliği Dersleri

Sınıf Öğretmenliği derslerini temel olarak sizlere sıraladık. Üniversite tercihleri zamanında derslerin içeriklerini üniversitelerin web sayfalarından daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki paragrafta sadece başlıca dersler verilmektedir.

Eğitim Psikolojisi, İlkokulda Temel Fen Bilimleri, İlkokulda Temel Matematik, Eğitimde Araştırma Yöntemleri, Topluma Hizmet Uygulamaları, Fen Bilimleri Laboratuvar Uygulamaları, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Eğitimde Ahlâk ve Etik, Sosyal Bilgiler Öğretimi, İlkokulda Yabancı Dil Öğretimi, Görsel Sanatlar Öğretimi, Eğitim Sosyolojisi, Hayat Bilgisi Öğretimi.

Sınıf Öğretmenliği 2022 YKS Taban Puanları ve Sıralamalar

Sınıf Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamalarının ilk 10 üniversitesini sizler için derledik. Ayrıntılı tablonun altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

No Üniversite Bölüm 2021 Puan 2021 Sıralama
1 Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 339,27 63986
2 Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 338,88 64615
3 Ege Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 337,91 66182
4 Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 335,28 70634
5 Ankara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 334,75 71567
6 Anadolu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 332,11 76248
7 Yıldız Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 331,41 77529
8 İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sınıf Öğretmenliği 331,23 77889
9 Başkent Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği (Burslu) 330,53 79216
10 Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 330,17 79851

* Taban puanlar ve başarı sıralamaları Ösym'den alınan veriler ile oluşturulmuştur. Meslekler ve maaşları, iş bulma süreleri gibi istatistiksel veriler "cbiko.gov.tr" adresinden sağlanmıştır. Veriler editörlerimiz tarafından oluşturulduğu için hata olasılığı mevcuttur. Verilerde hata varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha doğru sonuçlar için "cbiko.gov.tr" ve "osym.gov.tr" adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

* Eşit ağırlık meslekleri ve maaşlar, sayısal meslekler ve maaşları, eşit ağırlık dersleri, sayısal bölüm dersleri, bölümlerin iş bulma süreleri, Meslek tanıtımları ve üniversite taban puanları vb. yararlı bilgileri sizler için derledik. Faydası dokunması dileği ile.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.