Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Moda Yönetimi Bölümü Nedir? Moda Yönetimi İş Olanakları Nelerdir?

Moda Yönetimi Bölümü Nedir? Moda Yönetimi İş Olanakları Nelerdir?

Moda Yönetimi bölümü nedir, Moda Yönetimi iş olanakları nelerdir, Moda Yönetimi mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 759 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Moda Yönetimi bölümü nedir?

Moda Yönetimi bölümü, moda endüstrisinde işletme, yönetim ve pazarlama prensiplerini kullanan bir yönetim disiplinidir. Bu bölümde öğrenciler, moda ürünleri tasarlama, üretme, pazarlama, markalaşma, perakende satış, malzeme seçimi, tedarik zinciri yönetimi, moda trendleri ve tüketici davranışları hakkında bilgi edinirler.

Moda Yönetimi mezunu ne iş yapar?

Moda Yönetimi mezunları, moda sektöründe birçok iş fırsatı bulabilirler. Giyim, ayakkabı ve aksesuar tasarımı, üretimi, satışı, perakendecilik, toptan satış, moda yayıncılığı, moda pazarlama ve marka yönetimi gibi alanlarda iş bulabilirler. Ayrıca moda sektöründe faaliyet gösteren tekstil, perakende, hizmet, reklam ve pazarlama şirketlerinde iş imkanları da bulunabilir.

Moda Yönetimi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Moda Yönetimi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Moda Yönetimi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Moda Yönetimi bölümü dersleri nelerdir?

Moda Yönetimi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Moda Yönetimi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Moda Pazarlama
  • Moda Marka Yönetimi
  • Moda Tarihi ve Kültürü
  • Moda Satın Alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Moda Dijital Pazarlama
  • Moda İş Planı Geliştirme
  • Moda Sosyal Medya Yönetimi
  • Moda Finansmanı ve Bütçeleme
  • Moda İletişim ve Halkla İlişkiler
  • Moda E-ticaret

Moda Yönetimi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Moda Yönetimi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş