Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Matematik Öğretmenliği Nedir? Maaşlar Ve İş Olanakları Nelerdir?

Matematik Öğretmenliği Nedir? Maaşlar Ve İş Olanakları Nelerdir?

Matematik Öğretmenliği nedir, mezunu ne iş yapar, maaşları ve daha fazla bilgiyi bu makalede öğreneceksiniz. Meslek seçimi hayat değiştirir.

Üniversite Bölümleri GOOGLE Abone Ol 1252 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Matematik Öğretmenliği Nedir?

Matematik öğretmenliği bölümü, matematik bilimini öğrencilere aktaran, matematik eğitimi için çeşitli materyaller kullanarak eğitime katkı sunan mezunlar yetiştiren bir bölümdür. En iyi sayısal bölümleri arasında olan Matematik Öğretmenliği Bölümü özel ve devlet üniversitelerinin çoğunda bulunmaktadır. Matematik Öğretmenliği okumak zor mu dediğinizi duyar gibiyiz. Üniversite tercihi yapmadan önce mutlaka meslek araştırması yapmanızı öneririz.

Matematik Öğretmenliği Mezunu Ne İş Yapar?

Matematik Öğretmenleri, sınava hazırlık kurumlarında, üniversitelerde araştırma görevlisi pozisyonlarında ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel veya devlet okullarında çalışabilmektedirler.

Matematik Öğretmenliği Maaşları Ne Kadardır?

Matematik Öğretmenliği Bölümünün maaşları "cbiko.gov.tr" tarafından sağlanan verilere göre oluşturulmuştur. Matematik Öğretmeni ne kadar maaş alır sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Bu grafik üniversite tercihlerinde sizlere meslek seçimi hakkında yol gösterecektir. Bölüm tercihi yaparken Matematik Öğretmenliği Bölümü sıralamalarını, eşit ağırlık bölümlerinin ve sayısal bölümlerinin taban puanlarını inceleyebilirsiniz.

kaynak: cbiko.gov.tr universitenitanit.com

İş Bulma Süresi

İş bulma süreleri "cbiko.gov.tr" tarafından sağlanan veriler ile grafiğe dökülmüştür. Kariyer sitelerindeki Matematik Öğretmenliği Bölümü iş ilanlarını inceleyerek nitelikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Matematik Öğretmenliği Okumak isteyen öğrencilerin mutlaka bu verileri incelemesini öneriyoruz.

kaynak: cbiko.gov.tr universitenitanit.com

Matematik Öğretmenliği Bölümü Dersleri

Matematik Öğretmenliği Bölümü derslerini temel olarak sizlere sıraladık. Üniversite tercihleri zamanında derslerin içeriklerini üniversitelerin web sayfalarından daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki paragrafta sadece başlıca dersler verilmektedir.

Matematiğin Temelleri, Matematik Tarihi, Eğitime Giriş, Eğitim Sosyolojisi, Matematiğin Temelleri, Soyut Matematik, Eğitim Felsefesi, Eğitim Psikolojisi, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Lineer Cebir, Matematik Öğrenme Ve Öğretim Yaklaşımları, Analitik Geometri, Eğitimde Araştırma Yöntemleri, Algoritma Ve Programlama, Analitik Geometri, Geometri Ve Ölçme Öğretimi, Olasılık Ve İstatistik Öğretimi, Matematik Öğretiminde İlişkilendirme, Elementer Sayı Kuramı, Oyunla Matematik Öğretimi, Üstün Yetenekli Öğrencilere Matematik Öğretimi...

Matematik Öğretmenliği 2022 YKS Taban Puanları ve Sıralamalar

Matematik Öğretmenliği taban puanları ve başarı sıralamalarının ilk 20 üniversitesini sizler için derledik. Ayrıntılı tablonun altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Üniversite Bölüm 2021 Puan 2021 Sıralama
Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 410,11 35424
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Öğretmenliği (İngilizce) 405,40 39135
Hacettepe Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 398,25 45006
Gazi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 390,28 51635
Marmara Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 386,38 55068
Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 382,14 58963
Balıkesir Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 374,74 65955
Necmettin Erbakan Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 369,80 70798
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 367,73 72924
Trabzon Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 357,05 83984
Atatürk Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 348,80 93322
Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 339,07 104954
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Matematik Öğretmenliği 331,16 114912

* Taban puanlar ve başarı sıralamaları Ösym'den alınan veriler ile oluşturulmuştur. Meslekler ve maaşları, iş bulma süreleri gibi istatistiksel veriler "cbiko.gov.tr" adresinden sağlanmıştır. Veriler editörlerimiz tarafından oluşturulduğu için hata olasılığı mevcuttur. Verilerde hata varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha doğru sonuçlar için "cbiko.gov.tr" ve "osym.gov.tr" adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

* Eşit ağırlık meslekleri ve maaşlar, sayısal meslekler ve maaşları, eşit ağırlık dersleri, sayısal bölüm dersleri, bölümlerin iş bulma süreleri, Meslek tanıtımları ve üniversite taban puanları vb. yararlı bilgileri sizler için derledik. Faydası dokunması dileği ile.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.