Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Öğrencilerin Kullanması Gereken İngilizce Aktivite Uygulamaları

Öğrencilerin Kullanması Gereken İngilizce Aktivite Uygulamaları

İngilizce öğrenmek bazı kişiler için kolay bazı kişiler için de oldukça zor biliyoruz. Biz de İngilizce aktivite uygulamaları listemiz ile size destek oluyoruz.

Teknoloji 1936 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Her öğrenci okul hayatına alfabeyi öğrenerek başlar. Ardından harfleri birleştirerek kelime ve kelime grupları oluşturur. Belli bir yaşa geldiğinde ise okuma ve yazma becerisi iyice gelişir. Öğrenci ana dilini gayet güzel bir şekilde öğrendiğinde ise farklı bir dil arayışına girer. Bu dilde genelde dünyada en fazla konuşulan dillerden birisi olan İngilizce olur.

Ücretsiz olarak cep telefonlarınıza yükleyebileceğiniz bu İngilizce öğrenme uygulamaları ile bedava İngilizce öğrenin. Aynı zamanda pratik yapmanıza ve öğrenmenize yardımcı uygulamalar yeni bir dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmektedir.

En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları sizin için aşağıya sıraladık;

Duolingo

İlk sırada yer alan uygulama bir dil öğrenme uygulaması olan Duolingo. Telefonunuza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. İçerisinde yer alan eğlenceli oyunlar ile İngilizce öğrenmek isteyenler için geliştirilmiştir. Üstelik sadece İngilizce de değil! İçerisinde yer alan 10’dan fazla dilden hangisini öğrenmek istediğiniz ise size kalmış. Uygulamayı telefonunuza yükleyip ilk girdiğiniz anda sizi yeşil, sevimli bir baykuş karşılıyor. Hangi dili öğrenmek istediğinizi soran Duo isimli bu baykuşa 10’dan fazla dil içerisinden istediğinizi seçerek yanıt verebilirsiniz. Ardından seçtiğiniz dildeki seviyenizi soracak ve size özel kurs ayarlarını yapıyor olacaktır. Hepsi bu kadar.

Voscreen

Voscreen telefonunuza rahatlıkla yükleyebileceğiniz mobil bir uygulama. Bu uygulama da yeni bir dil öğrenmenize yardımcı oluyor. Yabancı dil uygulaması olan Voscreen, bu dil eğitimini kısa videolar aracılığı ile yapıyor. Hayatın her alanında yer alan videoları önünüze getirerek size eğlenceli ve kolay bir öğrenme süreci sunuyor.

Mondly

Yeni bir dil öğrenmek isteyen herkes bu uygulamayı telefonuna ücretsiz bir şekilde indirebilir. 33 farklı dilde eğitim veren Mondly, aynı zamanda bunu eğlenceli bir şekilde yapıyor. İçerisinde yer alan artırılmış gerçeklik sayesinde öğretmenler yanı başınızda yer alıyor. AR uyumlu mobil cihazınıza bu uygulamayı yüklediğinizde dil öğretmenleriniz yanı başınıza kadar geliyor. Uygulamayı cihazınıza yükleyerek hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz

Quizlet

En iyi İngilizce uygulamaları arasında yer alan Quizlet, içerisinde 500 milyondan fazla set bulundurmaktadır. Aslında Quizlet için İngilizce aktivite oyunu diyebiliriz. Öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı kartları interaktif bir sınıf unit oyunu haline getirebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız ile kart setlerini paylaşabilir ve geçmiş sınavlarda yer alan çıkmış sorulara göz atabilirsiniz. Tabî ki bu uygulamayı da mobil cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Memrise

Memrise’de İngilizce öğreten uygulamalar arasında yer almaktadır. Yabancı dilin sıkça kullanıldığı ve bir ihtiyaç olduğu günümüzde Memrise, size yardımcı oluyor. Mobil cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğiniz bu uygulama içerisinde kendinize günlük hedefler koyabilirsiniz. Çevrim dışı modu ile internetiniz olmadığında bile dil çalışabilirsiniz.

Busuu

Bir başka dil öğrenme uygulaması ise Busuu. Mobil cihazlarınıza ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz bu uygulama ile öğrenme süreciniz bir hayli hızlanacaktır. İçerisinde bulunan 12 farklı dilden istediğinizi seçip eğitime başlayabilirsiniz.

Rosetta Stone

Rosetta stone içerisinde 24’ten fazla dil barındırmaktadır. Mobil cihazlarınız ile bu uygulamaya ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. İngilizce kelimelerini telaffuz etmekte sıkıntı yaşayanlar için Rosetta Stone “TruAccent “konuşma teknolojisini geliştirmiştir. Bu teknoloji sayesinde yabancı bir dil öğrenirken en doğru telaffuzu yapabileceksiniz.

Speaky

Speaky uygulaması sayesinde 110 dilden fazla dil ile alıştırma yapabilirsiniz. Mobil cihazınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğiniz bu uygulamanın 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta.

Skyeng

Skyeng, Çevrimici olarak öğretmenlerle dil çalışabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama içerisinde öğrenci istediği öğretmeni seçebilir. Ayrıca öğrenci kişisel sayfası aracılığı ile kendi gelişimini gözlemleyebilir. Skyeng, mobil cihazınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğiniz bir uygulamadır.

Cambly

Cambly uygulaması anadili İngilzce olan kişiler ile birlikte dil öğrenilen bir uygulamadır. Mobil cihazınıza kolayca yükleyebileceğiniz bu uygulama ücretsizdir. Sisteminde 7 gün 24 saat çevrim içi eğitmenleri bulabilirsiniz.

6000 kelime

6000 kelime ise içerisinde 6000 kolay İngilizce kelime ve fiil bulunan ücretsiz bir mobil uygulamadır.

Drops

Oyunlaştırılmış dil dersleri ve içerisinde bulunan 3000’den fazla kelimesi ile dil öğrenmeye yardımcı bir uygulamadır. Mobil cihazınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

Beelingu App

Hem kullandığınız hem de öğrenmek istediğiniz dil için hazırlanmış sesli hikayelere ulaşabilir ve yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir şekilde mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Lingo Deer

Lingo Deer uygulamasının içerisinde detaylı gramer ve ses kayıtları bulunmaktadır. Mobil cihazınıza ücretsiz bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz.

Puzzle English

Bu uygulama sayesinde İngilizceyi sıfırdan öğrenebilirsiniz. Mobil cihazınıza ücretsiz bir şekilde yükleyip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İçeriği Paylaş