Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri

Yabancı dil öğrenmek, günümüz şartlarında istekten ziyade bir ihtiyaç ve zorunluluk olarak görülmektedir. Biz de sizlere İngilizce kitap önerilerini listeledik.

Eğitim 17113 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Yabancı dil, oldukça önemlidir. Bu dillerin en başında ise İngilizce gelmektedir. Yabancı dil öğrenmenin pek çok farklı yolu vardır. Bunlardan en etkili yollardan biri de yabancı dilde kitap okumaktır. Özellikle gramer ders kitapları ile birlikte okunan hikâye kitapları, dili kavrama ve anlama noktasında sizlere büyük fayda sağlamaktadır.

A1 Seviye İngilizce Kitaplar

A seviyesi, A1 ve A2 İngilizce kitap aracılığıyla kolayca geçilebilir bir seviyedir. A1 seviyesinde yer alan yabancı dil kitapları, sizin İngilizce bilginiz göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Farklı bir dilde kitap okumak çoğu zaman oldukça zorlayıcıdır. Fakat aşağıda sıralanmış olan kitaplar, sizin dil öğrenmeyi kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için hazırlanmış kitaplardır.

1. The Little Prince

Little Prince kitabı, ana dilinizde belki çoğu defa okuduğunuz bir kitaptır. Fakat aynı hikâyeyi farklı bir dilde okumak sizi ilk başta zorlayabilir. Dolayısıyla ne anlattığına hâkim olduğunuz bir kitabı okumak, sizin bildikleriniz ışığında bilmediklerinizi de kolayca kavrayabileceğiniz anlamına gelmektedir. İngilizce kitapları okurken başta zorlanacağınızı unutmayın!

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Little Prince

2. The Very Hungry Caterpillar

The Very Hungry Caterpillar, A1 seviyesinde sıkça okunan kitaplar arasında yer almaktadır. Basit dili ve üslubu sayesinde bu kitap aracılığıyla İngilizce olan cümleleri bile kolayca anlamanıza imkân sağlamaktadır. Çok uzun olmayan yapısı ve oldukça basit akıcılığı ile sizi yormayacaktır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Very Hungry Caterpillar

3. African Safari Adventures

Bu kitap, sizin İngilizce kelime dağarcığınızı oldukça geliştirebilecek türde bir kitaptır. Bu sayede, ilk bakışta anlamakta zorlandığınız kelimelerin anlamlarını öğrendikten sonra hikâyeyi kolayca anlayabilirsiniz. Okuması oldukça zevkli olan bu kitabı okurken sizler de kendinizi olayın akışına rahatça kaptırabileceksiniz. African Safari Adventures kitabını tercih edebilirsiniz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - African Safari Adventures

4. The Three Musketeers

Bu kitap da tıpkı diğer A1 seviye İngilizce kitapları gibi sizin İngilizce anlam dünyanızı zenginleştirmek için hazırlanmıştır. O nedenle okunmasında büyük fayda vardır. İlk olarak bildiğiniz hikayeleri okuma eğilimi gösterseniz de zamanla bilmediğiniz hikayelere doğru ilerlemek isteyebilir ve bu şekilde okumaktan daha büyük keyif alabilirsiniz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Three Musketeers

5. The Wizard of Oz

Bu hikâye aslında birçok insan için bilindik bir hikâyeye sahiptir. Oz Büyücüleri olarak kendi dilinizde rastladığınız bu hikâye, sizler için daha da kısaltılarak bu kitapta anlatılmıştır. Eğer hikayeyi de çok seviyorsanız bu kitabı okumak sizi ayrı bir bakış açısına götürmesi noktasında etkili olacaktır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Wizard of Oz

A2 Seviye İngilizce Kitaplar

A2 seviyesi, ilk seviyeye göre daha anlama odaklı ve daha uzun cümlelerin yer aldığı, A1 e oranla biraz daha zor yapıda olan hikayeleri içermektedir.

6. Othello

Othello, İngiliz edebiyatının klasikleri arasında yer almaktadır. Bir tiyatro oyunu olması nedeniyle okuması daha kolay ve oldukça da keyifli olacaktır. A2 seviyesine göre düzenlenerek oluşturulan bu kitabı okumak, sizin bu seviyede gelişmenizde büyük katkı sağlayacaktır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Othello

7. Martin Luther King

Bu kitap da A2 seviye İngilizce kitapları arasında sıkça tercih edilenler arasındadır. Sürükleyici özelliğini kendi dilinizde olmasa bile fark edip bir solukta okumak isteyeceğiniz bu kitap sizlere hem farklı cümle yapılarını öğretecek hem de kelime hazinenizi geliştirecektir. İngilizce öğrenmenin kolay yollarını buldunuz gibi, hadi iyisiniz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Martin Luther King

8. Tom Sawyer

Tom Sawyer, çok eski bir hikayedir. Buna rağmen her dönemde insanlar ilgiyle okumaktadır. Bilinen bir hikâyeyi okumak sizi her zaman daha kolay geliştirecektir. Bu nedenle Tom Sawyer, bu seviyede en sevdiğiniz kitaplar arasında yer alabilir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Tom Sawyer

9. Peter Pan

Peter Pan da sevilen eski kült hikayelerdendir. Bu seviyede anlamayı oldukça kolaylaştıracak bir yapıda olması nedeniyle kesinlikle tercih edilmesi gereken kitapların başında gelmektedir. Öyküyü kendi başınıza kolayca çözümleyebileceğiniz yapıda olması sizleri bu seviyede geliştirmesi açısından önemlidir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Peter Pan

10. David Copperfield

Bu hikâye sıkça bilinmese de okuması oldukça keyiflidir. Sizler belki biraz zorlanabilirsiniz fakat kitap bittikten sonra neredeyse A2 seviye İngilizceyi tamamlayacak kadar bilgi ve birikime sahip olacaksınız. O nedenle sıkılmadan, sabırla kelimeleri çözerek bu hikâyeyi okumanızı tavsiye ederiz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - David Copperfield

B1 Seviye İngilizce Kitaplar

B1 – B2 Seviye İngilizce kitap okumak artık sizin İngilizceye dair cümleleri ve paragrafları daha rahat okumanızı sağlayacaktır. Çoğu kelimeye ce cümle yapısına önceki seviyede hâkim olmanız nedeniyle artık olay örgülerini çok daha rahat anlayabileceğiniz kitaplara yönlenmeniz gerekmektedir. Elbette bu seviyede de sizleri zorlayacak yapılar olacaktır. Fakat ilk seviyelerden sonra yavaş yavaş öğrenme, burada hız kazanacaktır.

11. Ready Player One

Bu kitap, seviyenin ilk okunması gereken kitapları arasında yer alır. Tam bir geçiş kitabı olması nedeniyle tercih ettiğiniz bu kitap sizi zorlamadan kolay bir akışta ilerlemenizi destekleyecektir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Ready Player One

12. Divergent

Divergent, çok bilinmese de keyifli ve akıcı bir üsluba sahiptir. Bilmediğiniz öyküleri de yavaş yavaş anlamaya başladığınız bu seviye için oldukça uygun bir yapıya sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Divergent

13. The Seventh Son

Bu kitap, artık B1’yi kavramaya başladığınız dönemlerde sizlerin bir çırpıda kolayca anlayabileceği bir kitaptır. Anlaşılabilmesi için daha basite indirgenmiş yapısı ve kelime öbekleri sizleri dili kavrama konusunda fazlaca geliştirecektir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Seventh Son

14. The Hunchback of Notre Dame

Bu kitap da kült edebi eserlerden bir tanesidir. Kısaltılarak hazırlanmış bu seviyede, olayların akışı oldukça seri bir şekilde aktarılmış ve sizin dili öğrenmeniz noktasında size yardımcı olacak bir hale getirilmiştir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Hunchback of Notre Dame

15. Brave New World

Bu kitap, artık B1 seviyesini çok rahat anlayabildiğiniz ve neredeyse eksiklerinizi tamamıyla bitirdiğiniz noktada sizlerin kolayca anlayabileceği bir kitap türüdür. Bu nedenle bir üst seviyeye geçilmeden önce kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Brave New World

B2 Seviye İngilizce Kitaplar

B2 seviyesine gelebildiyseniz sizleri tebrik etmek isteriz. Çünkü başarmaya çok az kaldı.

16. Frankestein

B2 seviyesi, günlük konuşma dilini iyice idrak edebildiğiniz bir noktadır. Bu noktada Frankestein kitabı sizin seviyenizi bildiğinizi anladığınız, akıcı kitaplar arasında yer alması bakımından önemlidir.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Frankestein

17. The Hobbit

The Hobbit, bilinen bir hikâyenin İngilizce B2 seviyesidir. Hikayeyi hiç bilmeden bile rahatça okuyarak dil bilginizi geliştirmenize yardımcı olacak bir kitap olması bakımından sizlerin tercih etmeniz gereken bir kitap özelliği taşımaktadır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Hobbit

18. The Old Man and the Sea

Bu hikaye, severek kendi dilinizde okuyormuşçasına akıcı bir biçimde okuyacağınız bir kitaptır. B2 seviyesinin olmazsa olmazlarından olan bu kitabı, kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - The Old Man and the Sea

19. Harry Potter

Harry Potter, ortaya çıktığı ilk günden beri severek okunan bir seridir. Bu serinin B2 seviyesine indirgenerek hazırlandığı bu kitapta yeni kelimeler ve yeni kalıplar öğrenerek kendinizi bir üst seviyeye çıkarabilmeniz mümkündür.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - Harry Potter

20. A Tale of Two Cities

İki Şehrin Hikayesi, bilinen bir hikayedir. Oldukça keyifli olmasının yanı sıra dili geliştirmesi bakımından da oldukça fayda sağlayacak bir kitaptır.

Sıfırdan İleri Seviyeye İngilizce Kitap Önerileri - A Tale of Two Cities

İngilizce kitap satın almak, sizin dil öğrenmenizde en faydalı adımlardan biri olacaktır. Kitabı okuma noktasında zorlansanız bile okumaya devam ederseniz zamanla çok daha rahat okuma yaptığınızı görebilirsiniz. Bu kitapları okumayı alışkanlık haline getirmek sizin yararınıza olacaktır. Kitaplar hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen daha fazla araştırma yapmaya yönleniniz.

İçeriği Paylaş