Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri

Teknolojik değişimlerin son hızda yaşandığı dünyamızda geleceği teknoloji ile şekillendirmek oldukça değerli oluyor. Eğitim teknolojileri de bunlardan ilki.

Eğitim GOOGLE Abone Ol 1626 0 2 yıl önce 2 yıl önce

İnsanların eğitim konusunda yeni imkanlara kapı aralaması adına her geçen gün yeni bir icat ortaya çıkıyor. Siz de eğitimi teknoloji ile şekillendirmek isteyen biriyseniz aşağıda sıraladığımız bütün teknolojilere bir göz atmalısınız. Kim bilir gelecekte siz de bu teknolojilerle yaşamınızı şekillendirebilirsiniz!

Arttırılmış Gerçeklik - AR

Eğitim teknolojileri konusunda sizi bekleyen en değerli seçeneğin Arttırılmış Gerçeklik (AR) olacağından söz etmek gerekir. İnsanların eğitim ve yeni şeyler öğrenme konusunda somut unsurlar üzerinden hareket etmesi öğrenme kolaylığını tetikler. Arttırılmış gerçeklik de soyut olanı somutlaştırmada oldukça değerlidir. Özellikle çok tehlikeli bir deneyim AR ile gerçekleştiren öğrencilerin deney sonucunu canlı canlı görebilmesi risk almadan deney imkanına kapı aralar.

2021 yılında dahi AR sayesinde pek çok deneyimin mümkün olduğu düşünüldüğünde gelecekte eğitim teknolojisi ile alakalı en özel çözüm Arttırılmış Gerçeklik olacaktır.

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Yapay Zekâ – AI

Robotların yaşamımızı ele geçireceği ve dünyanın bir robot istilasına maruz kalacağı düşüncesi son 15-20 yılda herkesin aklında. Peki, Yapay Zekâ gerçekten de insan yaşamını ele geçirecek bir teknoloji mi?

İnsanlığı derinden etkileyecek bir teknoloji olan Yapay Zekanın en etkili olacağı yer eğitim teknolojileri olacaktır. Tıpkı Arttırılmış Gerçeklik gibi gerçek hayatta riskli ya da imkanların kısıtlı olması nedeniyle mümkün olmayan deneyimler Yapay Zekâ ile mümkündür. Robot, akıllı cihazlar ve diğer pek çok konuda etkili olan bu teknoloji öğrenme kolaylığı konusunda dikkat çeken çözümlere kapı aralar. Eğitimde verimlilik ve daha iyi performans için AI teknolojisini mutlaka eğitime entegre etmek gerekir.

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Oyunlaştırma – Gamification

Reklam ve pazarlama stratejilerinde oldukça başarılı bir seçenek olan Oyunlaştırma, öğrenme stratejilerinin de en değerli yöntemi olmaya adaydır. Oyunlaştırma sayesinde eğitimde öğrenme kolaylığı sağlanması muhtemeldir. Özellikle küçük yaştaki öğrencilerin kavrama konusunda yaşadıkları sorunları gidermeleri adına bu alternatifi değerlendirmek oldukça özeldir.


Gamification olarak da bilinen bu stratejide en avantajlı noktanın zamandan tasarruf etme olacağını ifade edebiliriz. Özellikle eğitimde zamanı iyi değerlendiremeyen ve bu nedenle de bilgiyi karşı tarafa aktaramayan eğitmenler için oyunlaştırma hayat kurtarıcı bir seçenek oluyor.

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Sosyal Medya ve Öğrenme

Öğrenme konusunda Sosyal Medya ayrıcalıklarından yararlanmak ve kusursuz çözümlere ulaşmanın mümkün olacağını hiç düşünmüş müydünüz? İnsanların Sosyal Medya platformlarında çok zaman geçirmesi eğitim teknolojileri için çok büyük bir fırsata kapı aralıyor. Sosyal Medya sayesinde hem öğrenme mümkün olacak hem de bu platformlarda geçen zamanın verimli olması sağlanacak!

İlk okuduğunuzda size çok çılgınca bir fikir gibi gelebilir ama bu gerçekten de başarılı olacak bir yöntem! Sosyal Medya’da eğitim imkanlarından faydalanmak için sizi bekleyen bu eğitim teknolojisine bir göz atmanızı öneriyoruz.

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Video Destekli Eğitim

Video destekli eğitim ile sizi bekleyen çok özel eğitim seçeneklerinden yararlanmak mı istiyorsunuz? Bu konuda en özel seçeneklerden bir tanesinin video destekli eğitim olacağını ifade edebiliriz. Video destekli eğitimin görsel öğrenme yönü daha güçlü öğrenciler için daha başarılı sonuçlar doğuracağından söz edebiliriz.

Video destekli eğitimin son dönemde çok yoğun bir şekilde kullanılıyor olması geleceği şekillendirecek en değerli çözümlerden! Siz de eğitimde kalite standartlarını zirveye çıkarmak istiyorsanız bu seçeneği mutlaka değerlendirmelisiniz.

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Online Eğitim

COVID-19 pandemisi ile eğitimin dijitalleşmesi eğitim teknolojileri konusundaki en büyük değişime kapı araladı. Özellikle online dersler sayesinde öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim için tercih ettiği online derslerin eğitimdeki en büyük devrim olacağını ifade edebiliriz. Zaman yönetimi, kaliteli dersler ve diğer pek çok konuda eğitmen ve öğrencilerin ayrıcalıklar elde etmesi online eğitim ile mümkün!

Geleceğin En İyi Eğitim Teknolojileri


Geleceğinizi değiştirecek bir eğitim teknolojisini şimdiden keşfetme arzunuzu karşılamak adına mutlaka size sunduğumuz önerilere bir göz atmalısınız. Eğitim teknolojilerinin eğitimde kapı aralayacağı değişimler sayesinde öğrenme klasik anlamının ötesine geçebilecek!İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 1
arjantincaddesi avatar

arjantincaddesi

1 yıl önce

üniversiteye başlayın ama çok şaaaapmayın:))

Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.