Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
İngilizce Öğrenmek İçin Mutlaka Takip Etmeniz Gereken İnstagram Hesapları

İngilizce Öğrenmek İçin Mutlaka Takip Etmeniz Gereken İnstagram Hesapları

İngilizce öğrenmek bilindiği üzere başlıca sorunlarımızdan biri. Eğer sosyal medyada aktifseniz İngilizcenizi geliştirmek kolay hale gelebilir.

Eğitim 16006 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Sosyal medyanın nadir de olsa az sayıdaki nimetlerinden faydalanabiliriz. Her konuda faydası dokunabilecek öğretici Instagram hesaplarından yararlanarak farklı formatlardaki sayfaları takip edip, bu sayfalardan kendimizi geliştirebiliriz. Sizlere en iyi İngilizce öğreten Instagram sayfalarını aşağıya bırakıyoruz. Bol bol takip edin.

1. @englishwcilemakar - Speaking Geliştirin

Çilem, sizlerin ingilizce öğrenebilmesi için harika içerikler oluşturuyor. Tatlı ve sempatikliğinden dolayı kısa sürede büyük bir takipçi sayısına ulaşan Çilemi mutlaka takip etmelisiniz. Çilem'in hesabı İngilizce öğreten Türk Instagram sayfaları arasındaki favorimiz.

İngilizce seviye testi ile seviyeni ücretsiz öğren, İngilizce sertifikanı CV'ine hemen ekle! Uluslararası alanda kabul gören İngilizce seviyeleri A1, A2, B1, B2, C1, C2 olarak belirlenmiştir. Toptalent.co'nun sunduğu Ücretsiz İngilizce Seviye Belirleme Testini çözerek İngilizce seviyeni hemen öğrenebilirsin. İngilizce sertifikası alarak CV'ine hemen ekleyebilirsin!

2. @english.fluency.coach

@english.fluency.coach hesabı kolay bir şekilde İngilizce öğreten Instagram sayfalarından biri. Genellikle telaffuzunuzu geliştirebileceğiniz kelimeler üzerine odaklanan bu sayfada aynı zamanda online eğitimler de almanız mümkün oluyor.

3. @english_with.natalie

@english_with.natalie hesabında deyimlerin ve günlük hayatta sıkça kullanılan sözcük öbeklerinin ne anlama geldiğini ve telaffuzlarını öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmek zor biliyoruz ancak konuşma kulübüne katılarak dilinizi pekiştirebilirsiniz.

4. @denizle_ingilizce

Bu sayfada basit ve anlaşılır videoları izleyerek listeninginizi geliştirebilir, postları inceleyerek kelime dağarcığınızı güçlendirebilirsiniz.

5. @irem.the.teacher

İrem öğretmen ile kısa cümlelerin telafunuzu öğrenebilir, İngilizce gramerindeki spesifik bilgileri edinebilirsiniz. Aynı zamanda kısa kısa sunulan eğlenceli quizlere de katılmanız mümkün.

6. @cake.english

Yabancı Instagram siteleri arasında İngilizce öğreten en iyi sayfalardan biri olan @cake.english, renkli ve eğlenceli soru ve kelime postları sunarak İngilizcenizi geliştirmenizi sağlıyor. Küçük küçük testler ve kısa konuşma diyalogları ile bir anda Instagram sayfasına bağımlı hale geliyorsunuz. Böylece İngilizce öğrenmek kolay ve eğlenceli hale geliyor.

7. @bbclearningenglish

Çoğumuz bu hesabı aslında biliyoruz. İngilizce seviyeniz belli bir noktadaysa bbc learning english kanallarını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda spotify üzerinden ve youtube videolarını izleyerek telaffuzunuzu geliştirebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

8. @englisharound

Öğretmen Gabriela ile intermediate ve advanced seviye listeninginizi geliştirebilirsiniz. Farklı şekillerde teknik İngilizce, dizi İngilizcesi veya kelime öğrenme odaklı kısa diyalogları inceleyebilir, İngilizcenizi ilerletebilirsiniz.

Jamie Oliver'ın Mutfak Sırları

Eğlenceli bir dilde ve lezzet dolu anekdotlarıyla tanınan ünlü şef Jamie Oliver, sadece mükemmel yemekleriyle değil, aynı zamanda Instagram hesabıyla da dikkat çekiyor. Londra'da birçok başarılı restoranın sahibi olan Oliver, hesabında sadece yemek tarifleri değil, aynı zamanda İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere ilham veren tüyolar da sunuyor.

Sherlock'la İngilizce Keyfi

Bu hesap, 60 saniyelik videolarda ne kadar güzel ifadelerin yer aldığını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Sherlock'un zekası ve olayları çözerken kullandığı dil, İngilizce becerilerinizi geliştirmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bir taşla iki kuş vurarak hem İngilizce pratik yapacak hem de kahramanımız Sherlock'un maceralarına ortak olacaksınız.

İçeriği Paylaş