Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

universitenitanit@gmail.com
Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları 8
Eğitim 3380 0 1 yıl önce 1 yıl önce

Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları

Üniversite öğrencilerine iş hayatında faydalı olacak sertifika programları ile özgeçmişinize nitelikler ekleyin. Bu nitelikleri pekiştirerek tecrübe edinin.

Üniversite öğrencilerine iş hayatında faydalı olacak sertifika programları ile özgeçmişinize nitelikler ekleyin. Bu nitelikleri pekiştirerek tecrübe edinin. Online kurslara olan ilgi gittikçe artmaktadır. Evde kalan üniversite öğrencileri, kariyer hedeflerini daha sağlam bir hale getirmek için internet üzerinden eğitimlere katılmaktadır. Campus Online, Udemy ve Linkedln gibi özel platformlar haricinde Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi gibi kurumlarda online sertifika vermektedir.

Ücretsiz sertifika veren siteler ile dijital pazarlama eğitimlerinden sosyal medya yöntemlerine kadar birçok alan üzerinde eğitim alabilmek mümkündür. Teknoloji temelli olan eğitim programlarının haricinde işaret dili, müzik, yoga ve psikoloji gibi alanlarda da kurslar alınabilmektedir.

Üniversitelerin sunmuş olduğu sertifika programları


Üniversitelere bağlı bulunan sürekli eğitim merkezleri, internet üzerinden online kursları sık sık düzenlemektedir. Özel sertifika programlarına oranla daha yüksek fiyatlar içeren bu kurslar, tamamlandıktan sonra üniversite onaylı sertifika sahibi olunmaktadır. Alınan sertifikaların üniversite tarafından onaylı olması, bunların tercih edilme oranını epey artırmıştır.
Sertifika veren bazı üniversiteler aşağıda listelenmiştir.

Ankara Üniversitesi: Ankara Üniversitesi, e-Kampüs: Öğrenme Yönetim Sistemi sayesinde online eğitim vermektedir.

Anadolu Üniversitesi: Anadolu Üniversitesi tarafından sunulan E-Sertifika programı çerçevesinde olan eğitimler, aylık olarak açılmaktadır. Web Tasarım, teknoloji, film yapımı, yönetim ve dijitalleşme gibi kategorilerde eğitimler sonucunda elde edilen sertifika ücretleri 250 TL ila 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sabancı Üniversitesi: Sabancı Üniversitesi de sertifika programı sunan ve tanınmış üniversiteler arasında yer almaktadır. Yönetim, teknoloji, dijitalleşme ve finans kategorilerinde eğitimler veren sertifika programları, aylık olarak açılmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi: İTÜ, sürekli eğitim merkezi programı adı altında, aylık olarak sertifikalar vermektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Sertifikalı eğitim programı sanan öncü üniversitelerden birisi olan Yıldız Teknik Üniversite, aylık olarak eğitimlerini vermektedir. Eğitim ücretleri ise 400 ila 1000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi: ODTÜ tarafından sunulan Bilgeİş platformu doşında sürekli eğitim merkezi adı altında bir platformu daha bulundurmaktadır. ODTÜ SEM üzerinden bilişim, işletme, kişisel gelişim, yabancı dil ve hukuk kategorilerinde eğitimler verilmektedir. Eğitim ücretleri 800 TL ila 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ücretsiz Sertifika Veren Siteler


Az sayıda site, bütün eğitimleri online olarak sunarak ücretsiz sertifika vermektedir. Sitelerin bütün çoğunluğu ücretli online eğitimler verirken, bir yandan ise dönemsel olarak bunları ücretsiz düzenlemektedir. Pandemi süresinde birçok online platformlarda ciddi kampanyalar düzenlenmiştir. Aşağıda yer alan listede tamamıyla ücretsiz eğitim veren ya da bazı eğitimleri ücretsiz olan siteler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Online eğitim sertifika programları ile kişisel gelişimine ara verme. Online eğitim sonunda kolayca e-sertifika alabilirsin. Sertifikanı pdf indirdikten sonra CV'ine ekleyerek CV'ini güçlendirebilirsin. Toptalent Business School'da en iyi sertifika programları var. Online eğitim sertifika programlarına göz atmak için tıkla!

Google Dijital Atölye


Google tarafından sunulmuş olan Dijital Atölye, “Dijital Pazarlamanın Temelleri” ismindeki kursunu ücretsiz olarak sunmaktadır. 26 modülden oluşturulan bu başlangıç düzeyindeki eğitim, 40 saat kadar sürebilmektedir. Şüphesiz ki en iyi online sertifika programları arasında bulunan ve Google lisanslı sertifikası ile üniversite öğrencileri tarafından en çok ilgi duyulan eğitimler arasına girmektedir. Türkçe olarak da sunulan bu eğitimlere Google aracılığıyla ücretsiz bir şekilde katılabilirsiniz. Eğitimde yer alan bazı modüller şunlardan oluşur:

Aramayla Keşfedilin

Yerelde Fark Edilin

Sosyal Medyada Fark Edilin

Mobil Olanakları Kullanın

Online Mağazanızı Kurun

Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları

İstanbul İşletme Enstitüsü


2012 yılında kurulmuş olan İİENSTİTÜ, öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmayı ve becerilerini geliştirmeyi amaçlayan online eğitimler sunmaktadır. 2020 yılında 1,5 milyondan fazla kişiye eğitim vermiş olan İstanbul İşletme Enstitüsü üzerinde hem ücretli hem de ücretsiz kurslar bulunmaktadır. Sitede yer alan ücretli eğitimlerin fiyatları ise 19 TL ile 600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Üniversite öğrencilerinin mutlaka CV’de olması gereken sertifikaları edinmelerini tavsiye ediyoruz. Ücretsiz sertifika alabileceğiniz bazı eğitimler aşağıda yer almaktadır.

Senaryo Yazarlığı

Blog Yazarlığı

Instagram’da Etkili Satış Yapma Teknikleri

Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları

ODTÜ Bilgeİş


17 Aralık 2015 tarihi itibariyle hayata geçirilmiş olan Bilgeİş, ODTÜ tarafından Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği destekli bir projedir. Bu projede yer alan amaç, herkese 100 adet online eğitimi sağlamaktır. 2017 yılında bu işe başlayan Bilgeİş birçok kullanıcıya ulaşmayı amaçlamaktadır. Sitede yer alan bazı eğitimler aşağıda yer almaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İş İçin Sosyal Medya

InDesign ile Broşür Tasarlamak

Adobe Photoshop Temelleri

Turkcell Akademi


Turkcell tarafından hayata geçirilen Turkcell Akademi, online olarak eğitim veren platformlardan birisidir. Turkcell Grup ekibinin kurumsal üniversitesi olan bu platform, 2014 yılında hayata geçirilmiştir. Site üzerinde az sayıda sertifikalı kurs imkanı da bulunmaktadır. En çok işe yarayan sertifikalar şu şekildedir:

Kullanıcıdan Doğan Yenilikçilik

Eğitime Giriş Rehberi

Pazarlama Sertifika Programı

Üniversite Öğrencilerine İş Hayatında Kapı Açacak Sertifika Programları

EdX


Dünyada en çok ziyaret edilen online eğitim platformlarından biriside edX sitesidir. Sitenin ana dilinde İngilizce sunulmasına rağmen birçok Türkçe eğitim de yer almaktadır. Siteye kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra ücretsiz bir şekilde sertifika eğitimi almak mümkündür. En iyi online ücretsiz sertifika programları arasında bulunan EdX’de, tamamlanan her sertifika için kod alınmakta ve dijital sertifika için 49$ ücret ödenmek zorundadır. Türkçe eğitimler içerisinde şunlar yer alır:

Girişimcilik 102: Müşteriniz İçin Ne Yapabilirsiniz?

Girişimciliğe Yolculuk.

Girişimcilik 101: Müşterinizi Tanıyın.

İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
9 (2)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.