Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

universitenitanit@gmail.com
Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir? 5
Eğitim 1373 0 5 ay önce 5 ay önce

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir?

Sınavsız ikinci üniversite okumayı hiç düşünmüş müydünüz? Düşündüyseniz ikinci üniversiteye kimler başvurabilir hemen inceleyelim. Peki ya düşünmediyseniz...

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir?

Sınavsız ikinci üniversite, bir üniversitede öğrenim gören veya mezun olan öğrencilerin sınava girmeden ikinci üniversite programlarına kayıt yapabilir, bu bölümlerde okuyabilirler.

İkinci Üniversiteye Kimler Başvurabilir?

Hali hazırda bir üniversitede eğitim alıyorsanız ikinci üniversite bölümlerinde de eğitim alabilirsiniz. Ancak lisans öğrencileri veya mezunları lisans ve ön lisans programlarına, ön lisans programı öğrencileri veya mezunları ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.

İkinci Üniversite Okumanın Sizlere Faydası Ne Olur?

Üniversiteye girişte zaten bir eğitim alıyorsunuz. Bu eğitimi farklı alanlarda veya ilgili alanlarda kaliteli eğitimlerle taçlandırabilirsiniz. Lisans programlarından mezun olanların çoğu öğrenci CV’ye birkaç az süreli staj ve bir tane üniversite yazıyor. Eğer sosyal sorumluluk, gönüllü çalışma, part time çalışma gibi aktiviteleri ekleyip farklı bir bölümden de mezun olursanız iş başvurularında ön sıralarda olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları Koşulları

İkinci üniversite kayıt şartları aşağıdaki gibidir.

İkinci Üniversite Okumanıza İmkan Tanıyan Üniversiteler ve Bölümleri

Sınavsız ikinci üniversite bölümlerini sizler için listeledik. İkinci üniversite okumanıza imkan tanıyan üniversiteler Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversiteleridir. Lisans programlarına ve ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite Bölümleri

Sınavsız ikinci üniversite bölümleri ve üniversitelerine aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Atatürk Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir? Atatürk Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri (AÖF Anadolu) aşağıdaki gibidir.

Not: “*” işarete sahip bölümler zorunlu staj uygulamasının bulunduğu bölümlerdir. “**” işarete sahip bölümler özel koşullu programlardır. Özel koşulları incelemek için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. “***” işarete sahip bölümlerin öğretim dili Arapçadır. “****” işarete sahip bölümlerin öğretim dili ise İngilizcedir.

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir? - AÖF

İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

İstanbul Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir? - AUZEF

Ankara Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Ankara Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir? - ANKUZEF

İkinci Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları 22 Ağustos ile 17 Ekim 2022 tarihleri arasında, Atatürk Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları 20 Ağustos ile 2 Ekim arasında, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kayıtları (AUZEF) 1 Ağustos ile 16 Eylül 2022 tarihleri arasında ve Ankara Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları (ANKUZEF) 15 Ağustos ile 15 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır.

Sınavsız İkinci Üniversite Kayıt Bilgileri

Ankara Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Web Sayfası’na, İstanbul Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Web Sayfası’na, Atatürk Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Web Sayfası’na, Anadolu Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Web Sayfası’na bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yükseköğretim kurumlarının öğretim programındaki şartlara ve daha fazla detaylı bilgilere üniversitelerin sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt Tavsiyeleri

Mezun olanlar ya da hali hazırda örgün programlarda halen eğitim gören öğrencilere mutlaka ikinci bir üniversite okumalarını tavsiye ediyoruz. Sizlerin bakış açısını değiştireceği gibi mesleğinizde veya farklı alanlarda gelişmenizi sağlayacaktır. Açıköğretim programlarından ilginizi çeken herhangi bir programa kayıt yaptırabilirsiniz.

İçeriği Paylaş
İçeriği Puanla
9 (2)
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.