İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç

Eğitim 2707 0 1 yıl önce
İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç

İngilizce öğrenmek, hepimizin bildiği gibi büyük bir sorun. Ancak sizin için bu soruna çare bulacak mükemmel araçları bir araya getirdik. İngilizce öğrenme teknikleri açısından size birçok alternatif yaratan ve okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi farklı yaklaşımlarla geliştirmenizi sağlayacak bu uygulamaları gelin beraber inceleyelim.

1. BBC Learning English

British Broadcasting Corporation yani BBC olarak bildiğimiz yayın kuruluşu öğrenme aşamasındaki kişilere büyük kolaylık sağlıyor. Genellikle intermediate seviye, upper intermediate seviye ve advanced seviyeye hitap eden uygulamada, haberler, videolar ve podcastlar ile kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

BBC Learning English

2. EngVid: Learn English

İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için günlük konuşma diline önem veren ve bunu videolarla destekleyen çok faydalı bir uygulama. Çok sayıda İngilizce öğretmeninin bulunduğu sitede, kendinize en iyi gelen öğretmeni seçip bu öğretmenin seviyenize uygun derslerini ücretsiz izleyebilirsiniz. En iyi İngilizce öğrenme uygulamalarından biri olan Engvid aynı zamanda en çok tercih edilen sitelerden biri.

Engvid

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç


İngilizce seviye testi ile seviyeni ücretsiz öğren, İngilizce sertifikanı CV'ine hemen ekle! Uluslararası alanda kabul gören İngilizce seviyeleri A1, A2, B1, B2, C1, C2 olarak belirlenmiştir. Toptalent.co'nun sunduğu Ücretsiz İngilizce Seviye Belirleme Testini çözerek İngilizce seviyeni hemen öğrenebilirsin. İngilizce sertifikası alarak CV'ine hemen ekleyebilirsin!

3. Humans Of New York

Humans Of New New York ile blog okuyarak İngilizce öğrenmek ister misiniz? Humans Of New York, kullanıcılarına New York’ta yaşayan insanların anılarını, hayat hikayelerini, seyahat yazılarını paylaştıkları bir blog sitesi. İngilizce öğrenme teknikleri açısından okuyarak öğrenme yöntemi şüphesiz ki ilk sırada. Bu sitede hem okuyarak yabancı dil öğrenebilir hem de New York’ta yaşayan insanların kültürlerini, hayat hikayelerini ve tecrübelerini öğrenerek bakış açınızı genişletebilirsiniz.

Humans Of New York

4. Language Learning With Youtube

Language Learning With Youtube, Youtube’u adeta yabancı dil öğrenme platformuna dönüştürüyor. Bir Chrome eklentisi olan bu uygulama ile sadece İngilizce değil birçok dili de hem kelimelerin telaffuzlarını dinleyerek hem de altyazılarını ekleyerek kullanabilirsiniz.

Language Learning With Youtube

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç


5. Language Lerning With Netflix

Yine bir Chrome eklentisi olan Language Learning With Netflix, izlediğiniz her içeriğe birçok yabancı dil seçeneği ekleyebileceğiniz gibi hem de izlediğiniz içeriği durdurup kelimelerinizi translate edebilirsiniz.

Language Lerning With Netflix

6. Voscreen

Voscreen, en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarından bir tanesi. Voscreen’de müzikleri, filmleri, çizgi filmleri veya belgeselleri kısa kısa videolar şeklinde izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik İngilizce öğrenme teknikleri açısından eğlenerek ve keyif alarak öğrenmeniz daha verimli bir sonuç yaratacaktır.

Voscreen

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç


7. English Grammer

English Grammer, en iyi online eğitim sitelerinden biri. Özellikle dilbilgisi konusuna ağırlık veren web sitesinde, yazma becerilerinizi geliştirebileceğiniz anlatımlar, çok sayıda quiz çözerek pekiştirebileceğiniz konular ve en temelden başlayarak kendinizi geliştirebileceğiniz derslerin konu anlatımlarını izlemeniz mümkün.

English Grammer

8. Talk English

Eğer anlıyorum ama konuşamıyorum diyorsanız bu site tam size göre. Sitede her seviyeye göre konuşma ve dinleme dersleri mevcut. Hatta deyimler, iş İngilizcesi veya grammer hakkında spesifik konular ile de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Talk English

İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Araç


9. Clever Bot

Clever Bot ile writinginizi geliştirebilirsiniz. Sanki karşınızda biri varmış gibi yazışabileceğiniz bir bot sizi bekliyor olacak. En iyi İngilizce öğrenme uygulamalarından biri olan Clever Bot ile yazarak kendinizi düşünmeye zorlayabilirsiniz.

Clever Bot

10. Lyrics Training

İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Lyrics Training ile müzik dinleyerek öğrenmek, en çok önerilen yöntemlerden biridir. Müzik dinleyerek belirgin kalıpları veya deyimleri daha kolay hafızanıza kazıyabilirsiniz.

Lyrics Training


Paylaş!

Puanla!
Skor: 5 ( 1 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder