Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

NFT sitelerinde en pahalı satılan NFT örneklerine bu yazımızda yer verdik. NFT nasıl yapılır, NFT neden pahalı ve fiyatları nelerdir gibi soruları cevapladık.

Nedir 2538 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Dünya çapında tanınan sanatçılar tarafından tasarlanan NFT’ler özgünlüklerini doğrulamak ve alıcıların mülkiyetlerinin onaylanmasına izin vermek için blockchain’e kaydedilmektedir.

The Merge – 91,8 Milyon Dolar

91,8 milyon dolara satılan bu NFT örneğini Nifty Gateway tarafından tasarlanmıştır. Yaşayan bir sanatçının yapmış olduğu en büyük sanat eseri olarak adlandırılan bu NFT’nin satışı 2-4 aralık tarihleri arasında yapılmıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Everydays: The First 5000 Days – 69,3 Milyon Dolar

Winekmann’ın Everydays serisi için yapmış olduğu 5000 resimden oluşan bir kolaj olan bu tasarım 69,3 milyon dolara satılmıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Clock – 52,7 Milyon Dolar

Dijital sanatçı olan Pak ve Wikileks ile gündeme gelmiş olan Julian Assange tarafından tasarlanmış olan bir eserdir. Bu eser 52,7 milyon dolara satılmıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Human One – 28,9 Milyon Dolar

Beeple heykeli ve NFT’si 28,9 milyon dolara İsviçreli bir müzayedeci tarafından satılmıştır. En pahalı NFT örnekleri arasında yer almıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

CryptoPunk 5822 – 23,7 Milyon Dolar

Ethereum blok zincirinde ilk NFT koleksiyonu olarak bilinmekte olan CryptoPunk’tan CryptoPunk 5822 isimli eser 23,7 milyon dolarak satılmıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

İlk Tweet’in Değeri – 2.9 Milyon Dolar

Twitter kurucusu olan Jack Dorsey’in ilk paylaşımını NFT olarak satışa çıkarması durumunda İranlı kripto girişimcisi Sina Estavi bu eseri 2.9 milyon dolara satın almıştır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Replicator – 4,1 Milyon Dolar

Küçük loş bir odada fotokopi makinasını gösteren bu eser 4.1 milyon dolara alıcısını bulmuştur. Replicator Michah Dowbak’a aittir.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Stay Free’nin Değeri – 5,4 Milyon Dolar

En pahalı NFT’ler arasında yer alan Stay Free’nin değeri 5.4 milyon dolara alıcısını bulmuştur. Bu eser Edward Sowden’e aittir.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

World Wide Web Kaynak Kodu – 5,4 Milyon Dolar

World Wide Wrb Kaynak Kodları NFT şeklinde açık arttırmada satışa sunulmuştur. 5.4 milyon dolara satılan bu eseri en pahalı NFT’ler arasında yer almaktadır.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

Crossroad – 6,6 Milyon Dolar

Crossroad videosu sanatın yeni dijital dünya ile buluşmasında bir adım olarak bilinen blok zincirini tarafından doğrulandı. Bu NFT 6,6 milyon dolara satıldı.

NFT Sitelerindeki En Pahalı NFT Örnekleri

NFT Nasıl Yapılır Örnek?

NFT yapmak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu yeni konseptte NFT oluşturup satmayı düşünüyorsanız şu adımları takip etmelisiniz;

En Pahalı NFT Ne Kadara Satıldı?

The Merge, 91.8 milyon dolara satılarak en pahalı NFT olarak rekor kırmıştır. Bu NFT’nin satışı 2-4 aralık tarihleri arasında yapılmıştır. Yaşayan bir sanatçının yapmış olduğu en büyük sanat eseri olarak adlandırılan bu NFT en pahalı NFT olarak tarihe geçmiştir.

En Kolay NFT Nerede Satılır?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’ın kendine ait bir NFT pazarı bulunmaktadır ve nft satış siteleri arasında en iyi sıralamadadır. Binance NFT platformunda sanat, spor, koleksiyon, eğlence ve oyun da dahil olmak üzere bir çok farklı çeşitlerde kategorilerde takas edilemeyecek tokenleri satmanız için olanak tanınmaktadır. Bu sayede NFT’ler çok kolay bir şekilde satılabilmektedir.

Ne tür NFT satılır?

NFT (Non-Fungible Token) genellikle sanat eserleri, dijital koleksiyonlar, oyun parçaları, müzik parçaları, belgeler, fotoğraflar ve daha birçok şey için kullanılır. NFT'ler, dijital dünyada eşsiz ve değiştirilemeyen özelliklere sahip olan nesneler için kullanılır. NFT'ler, dijital dünyada gerçekleşen satın alma işlemlerinde kullanılır. Örneğin, bir sanat eserinin aslının satın alınması gibi. Bu sayede, sanat eserinin sahibi olan kişi, eserin gerçek sahibi olduğunu kanıtlayabilir. Aynı zamanda, NFT'ler aracılığıyla oyunlar veya diğer dijital oyunlar için özel parçalar veya eşyalar satın alabilirsiniz.

NFT’yi nasıl satın alabilirim?

NFT'leri satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Bu adımlar genel olarak NFT satın alma işlemidir. Ancak her borsa ve NFT platformu kendine özgü kuralları ve süreçleri olabileceği için, satın almadan önce borsanın kurallarını ve süreçlerini dikkatli bir şekilde incelemeniz önerilir.

İçeriği Paylaş