Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Halkla İlişkiler Bölümü Nedir? Halkla İlişkiler İş Olanakları Nelerdir?

Halkla İlişkiler Bölümü Nedir? Halkla İlişkiler İş Olanakları Nelerdir?

Halkla İlişkiler bölümü nedir, Halkla İlişkiler iş olanakları nelerdir, Halkla İlişkiler mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 1248 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Halkla İlişkiler bölümü nedir?

Halkla ilişkiler, bir kurum veya organizasyon ile halk arasındaki iletişimi yöneten ve kurumsal imajın oluşturulmasına, korunmasına ve geliştirilmesine yardımcı olan bir disiplindir. Halkla ilişkiler bölümü, öğrencilere bu alanda gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlar.

Halkla İlişkiler mezunu ne iş yapar?

Halkla ilişkiler bölümü mezunları, özel sektör, kamu sektörü ve sivil toplum kuruluşları gibi çeşitli alanlarda iş bulabilirler. Halkla ilişkiler ajansları, müşterilerinin kurumsal kimliklerini yönetir ve hedef kitleleriyle doğru şekilde iletişim kurmalarını sağlar. Halkla ilişkiler bölümü mezunları, ajanslarda iletişim stratejileri geliştirme, medya ilişkileri yönetme, etkinlik organizasyonları gibi görevlerde çalışabilirler. Halkla ilişkiler mezunları, medya kuruluşlarında da iş bulabilirler. Bu alanda, haber ajansları, gazeteler, dergiler, televizyon kanalları ve diğer medya kuruluşları için haber yayınlayarak veya halkla ilişkiler çalışmalarını yürüterek görev alabilirler.

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Halkla İlişkiler bölümü dersleri nelerdir?

Halkla İlişkiler bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Halkla İlişkiler bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Halkla İlişkilere Giriş
  • Halkla İlişkiler ve Reklam
  • Halkla İlişkiler ve İletişim
  • Kriz Yönetimi
  • Halkla İlişkiler ve Marka Yönetimi
  • Medya İlişkileri
  • Halkla İlişkilerde Araştırma Yöntemleri
  • Halkla İlişkiler Etkinlikleri
  • Halkla İlişkilerde Sosyal Medya Yönetimi
  • Halkla İlişkiler Kampanyaları

Halkla İlişkiler bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Halkla İlişkiler bölümü SÖZ ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi sözel bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Sözel puanı ile alan bölümler

Sizler için SÖZ ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer sözel mesleklerini veya sözel bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş