Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Japonca Mütercim Ve Tercümanlık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Japonca Mütercim Ve Tercümanlık Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü nedir, Japonca Mütercim ve Tercümanlık iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 646 Güncelleme: 9 ay önce 9 ay önce

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü nedir?

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü, öğrencilere Japonca dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerileri kazandırmayı amaçlayan bir lisans programıdır. Bu program aynı zamanda Japonca dilinde edebiyat, tarih, kültür, işletme ve turizm alanlarında derinlemesine bir anlayış geliştirmeye de odaklanır.

Japonca Mütercim ve Tercümanlık mezunu ne iş yapar?

Japonca Mütercim ve Tercümanlık mezunları, Japonca dilinde yazılı veya sözlü çeviri yapabilen nitelikli tercümanlar ve mütercimler olarak çalışabilirler. Ayrıca, Japon şirketleri ve yatırımcılarla çalışan, turizm sektöründe çalışan veya Japon kültürü ve ticareti hakkında bilgi sahibi olan farklı alanlarda görev yapabilirler. Ayrıca, Japonca öğretmenliği veya Japonca öğrenme materyalleri hazırlama gibi eğitim alanında da çalışma imkanları mevcuttur.

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Japonca Mütercim ve Tercümanlık taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü dersleri nelerdir?

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Japonca Dilbilgisi I
  • Japonca Okuma-Yazma I
  • Japon Kültürü ve Tarihi
  • Japonca Dilbilgisi II
  • Japonca Okuma-Yazma II
  • Japonca Konuşma- Anlama I
  • Japonca Yazma- Konuşma I
  • Japonca Konuşma- Anlama II
  • Japonca Yazma- Konuşma II
  • Japon Edebiyatı ve Sanatı

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Japonca Mütercim ve Tercümanlık bölümü DİL ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi Dil bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Dil puanı ile alan bölümler

Sizler için Dil puanı ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer dil mesleklerini veya dil bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş