Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Aşkın Sırrını Keşfedin: En İyi Arkadaşlık Uygulamaları

Aşkın Sırrını Keşfedin: En İyi Arkadaşlık Uygulamaları

Arkadaşlık uygulamaları arasında seçim yapmak zor mu? En iyi arkadaşlık uygulamalarını keşfetmek için yazıya göz atın! Tinder, Bumble ve daha fazlası burada.

Socialing 3023 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

1. Tinder

Tinder, bu flört uygulamaları arasında en bilinen tanışma uygulamaları arasındadır. Hatta bu yazıya google üzerinden gelmişseniz tinder benzeri uygulamalar kelimesini bile aratmış olma ihtimaliniz var. En eski ve en bilinen yani. Konumunuza ve cinsiyetinize göre arkadaş bulabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda dünya çapında da sohbet arkadaşı bulabileceğiniz bir arkadaşlık uygulamasıdır. Sadece iyi bir profile ve eşleşmeye ihtiyacınız olacaktır. Gerisi size kalmış...

2. Bumble

Bumbule, kısacası hanımefendilere ayrıcalık veren bir flört uygulaması. En iyi arkadaşlık uygulamaları arasında olan Bumble, kadınların ilk adımı atması gereken bir uygulamadır. Tinder'dan ayrıldığı birkaç nokta ile öne çıkıyor. Bumble, kullanıcıların yaş, cinsiyet, konum ve ilgi alanlarına göre diğer kullanıcıların profillerini görüntülemelerine olanak tanır.

Kadınlar bir eşleşme sonrasında 24 saat içinde bir mesaj göndermezse, eşleşme kaybolur. Farklı bir özelliği ise yanlışlıkla sola kaydırdığınız bir kisiyi geri alma butonu sayesinde tekrar değerlendirebilmeniz olacaktır. Ayrıca Bumble BFF ile arkadaş edinebilir, iş bağlantılarına odaklanan Bumble Bizz ile networkünüzü genişletebilirsiniz.

3. Hinge

Hinge ile eşleceğiniz kişi hayatınızın aşkı olabilir. Bu uygulama, kullanıcılara potansiyel eşleşmeleri bulmak için Facebook arkadaş listeleri, Facebook etkinlikleri ve Instagram hesapları gibi sosyal medya platformlarından yararlanır. Hinge'in bir diğer özelliği, kullanıcıların diğer kullanıcıların profillerinde belirli bir yüzdesiyle eşleşme şanslarını gösteren "Eşleşme Beğenisi" özelliğidir. Bu, bir kullanıcının ne kadar uygun olduğunu göstermek için bir veri analizi aracıdır. Proflinize fotoğraf ve videolar da ekleyebilir, şansınızı arttırabilirsiniz.

4. OkCupid

OkCupid, sizin ilgi alanınıza ve yaşam tarzınıza uygun kişileri karşınıza çıkartmaktadır. Dünya çapındaki en popüler arkadaşlık uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz OkCupid, size sorular sorarak ilgi alanlarına göre eşleştirme gerçekleştirmektedir. Kalp göndermek için uygulama içi satın almadan yararlanabilirsiniz.

5. Zoosk

Mobil uygulama geliştirme dünyası, arkadaş bulma uygulamaları ile daha bir renkli hale gelmektedir. Zoosk, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Bu uygulama, kullanıcıların kişisel tercihlerine göre eşleşmeler bulmalarına yardımcı olur ve insanların flört etme, buluşma ve potansiyel olarak uzun süreli ilişkiler kurma olasılıklarını artırır.

Zoosk, akıllı bir eşleştirme sistemi kullanarak, kullanıcılara kişilik, ilgi alanları ve yaşam tarzlarına dayalı olarak uygun eşleşmeler önerir. Bu eşleşmeler, Zoosk'un kendi özel davranışsal eşleştirme teknolojisi kullanılarak seçilir.

6. Match

En iyi tanışma uygulamaları arasında olan ancak çok bilinmeyen sohbet uygulamaları arasında olan Match, kullanıcıların birbirleriyle uyumlu olabilecekleri potansiyel eşleşmeleri bulmak için bir dizi özellik sunar. Kullanıcılar, profil oluşturma aşamasında kendileri hakkında detaylı bilgi verebilirler. Bu bilgiler, ilgi alanları, hobiler, yaşam tarzı tercihleri, değerleri ve diğer kişisel bilgileri içerebilir. Ayrıca, kişiler belirli özeelikleri arayarak kendi tercihlerine uygun kişileri daha hızlı bir şekilde bulabilirler.

7. Plenty of Fish

Plenty of Fish (POF), Kanadalı bir arkadaşlık uygulamasıdır. Dünya genelinde yaklaşık 150 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır. Tinder benzeri uygulamalar arasında olan bu sohbet uygulaması ücretsiz bir uygulama olduğu için, bazı kullanıcılar sahte olabilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılara mesaj göndererek flört edebilir ve yeni insanlarla tanışabilirler.

8. eHarmony

Flört uygulamaları arasında az bilinen eHarmony, ABD merkezli bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların kişilik testlerine dayalı olarak uyumlu eşleşmeler bulmalarına yardımcı olur. Kısacası daha fazla özelliği uyumlu olan kişiyi bulmanın kolay yolu diyebiliriz. Flört uygulamaları arasındaki en önemli özellik bizce, bize daha yakın olan kişilikte birini bulabilmektir. Bu yüzden bize benzer özellikte kişiler, uzun süreli ilişki olasılığını arttıracaktır.

9. Coffee Meets Bagel

Coffee Meets Bagel, tanışma uygulamaları arasında kadınların güvenliğine odaklanan en iyi mobil uygulamalardan birisidir. Coffee Meets Bagel, her gün kullanıcılara bir beğenme veya beğenmeme önerisi sunar. Coffee Meets Bagel, güvenlik ve gizlilik konularına özel önem verir. Kullanıcılar, uygulamada sadece adlarının baş harfini kullanır ve tam adlarını veya diğer kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda değillerdir.

10. Happn

Happn, kullanıcıların konumlarını kullanarak diğer kullanıcılarla karşılaşmalarını kaydeder ve daha sonra kullanıcıların profilleri birbirleriyle eşleştirilir. Eğer her iki kullanıcı da birbirlerini beğenirse, bir "crush" oluşur ve birbirleriyle mesajlaşabilirler. Uygulama ayrıca kullanıcılara, kişilerin nerede ve ne zaman karşılaştığını gösteren bir harita özelliği de sunar. Tam olarak doğru kişiyi bulmanın önemli olduğunu belirten bu tanışma uygulaması ile sadece yakınınızdaki kişilerle eşleşebilirsiniz.

11. Connected2.me

Connected2.me, bir sohbet ve arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların anonim olarak sohbet etmelerine ve yeni arkadaşlar edinmelerine olanak tanır. Kullanıcılar, bir takma ad kullanarak giriş yaparlar ve uygulamanın içindeki bir dizi özelleştirilebilir seçenek aracılığıyla profillerini oluşturabilirler. Diğer kullanıcılar, profilleri aracılığıyla kullanıcılara mesaj gönderebilirler ve kullanıcılar da anonim olarak diğer kullanıcılara yanıt verebilirler.

12. Lovoo

Lovoo, Avrupa'da ve Latin Amerika'da yaygın olarak kullanılan arkadaş bulma uygulamaları arasındadır. Profil, kullanıcının fotoğrafı, yaşadığı yer, ilgi alanları ve kişisel tercihleri gibi bilgiler içerir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar arasında arama yapabilir, profil filtreleri kullanarak arama sonuçlarını daraltabilir ve potansiyel eşleşmeleri keşfedebilirler. Uygulama, beğendiğiniz kişilere göre kullanıcı bulmayı kolaylaştırır.

13. Clover

Clover, bir arkadaşlık uygulamasıdır ve iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir. Uygulamanın özelliği, kullanıcıların diğer arkadaşlık uygulamalarında bulunmayan özelliklerle profillerini özelleştirebilmesidir. Kullanıcılar, özellikle tercih ettikleri bir kişiyle eşleşmek için profillerinde 20 soru ve/veya etkinlik seçenekleri seçebilirler. Bu özellik, diğer kullanıcıların beğendiği etkinlikler ve sorulara göre eşleşmeler sağlamalarını kolaylaştırır. Kullanıcıların etkinlikleri planlamalarına, rezervasyon yapmalarına ve ödemelerini yapmalarına yardımcı olmak için yerleşik bir etkinlik yöneticisi ve planlama aracı da sunar.

14. The League

The League, bir arkadaşlık uygulamasıdır ve kullanıcıları arasında özellikle kariyer odaklı insanlar bulunur. Uygulama, yüksek eğitimli ve kariyer odaklı kullanıcılar için tasarlanmıştır ve kullanıcılar arasında seçici bir davranış sergilenir. üyelik için bir başvuru süreci vardır. Başvuru süreci, kullanıcıların mesleki geçmişlerini, eğitim durumlarını ve diğer bilgilerini göstermelerini gerektirir. Uygulama, yalnızca belirli bir standartı karşılayan kullanıcıların üye olmasına izin verir. Linkedin gibi bir uygulamanın flört uygulaması versiyonu gibi düşünebilirsiniz.

15. Ship

Ship, bir arkadaşlık uygulamasıdır ve özellikle arkadaş grubu arasında bir eşleştirme yapmayı amaçlar. Uygulama, bir grup arkadaşın birlikte kullanarak diğer gruplarla eşleşmelerini sağlar ve böylece sosyal çevrenizdeki insanlarla flört etmenizi kolaylaştırır. Uygulama, kullanıcılara özel flört önerileri sunar ve aynı zamanda her gün yeni flört fikirleri sunan bir "Daily Match" özelliği de bulunur. Ship, hem iOS hem de Android için mevcuttur ve ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak, uygulama içi satın alma seçenekleri de bulunur ve bu seçeneklerle daha fazla özellik ve işlevselliğe erişebilirsiniz.

En İyi Para Kazandıran Oyunlar

Birçok insan oyun oynamayı çok sever. Oyun oynamayı seven kişiler para kazanma yolları arıyorsa işte bu yazı onlar için. En iyi para kazandıran oyunlar aşağıda.

İçeriğe Git

16. Azar

Görüntülü konuşma uygulamaları arasında olan Azar, dünya çapında kullanılan popüler bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Kullanıcılar, rastgele olarak seçilen insanlarla video aracılığıyla sohbet edebilirler. Azar, kullanıcıların arama tercihlerine göre farklı ülkelerdeki insanlarla tanışmalarına izin verir. Bu sayede, kullanıcılar farklı kültürlerden insanlarla tanışabilir ve farklı dillerde konuşma pratiği yapabilirler. Premium abonelikle daha fazla filtreleme seçeneği, reklamsız deneyim ve daha hızlı eşleştirme gibi özellikler elde edebilirsiniz.

En popüler arkadaşlık uygulamaları nelerdir?

Sizler için en iyi arkadaşlık uygulamalarını bulabilmek için IOS ve Play Store'u baya bir kurcaladık. İşte en popüler arkadaşlık uygulamaları:

 • Tinder
 • Bumble
 • Hinge
 • OkCupid
 • Zoosk
 • Match
 • Plenty of Fish
 • eHarmony
 • Coffee Meets Bagel
 • Happn
 • Connected2.me
 • Lovoo
 • Clover
 • The Leagu
 • Ship
 • Azar

Flört uygulamaları ücretli mi?

Flört uygulamaları hakkında en çok sorulan sorulardan biri de ücretsiz arkadaşlık uygulamaları nelerdir, oluyor. Gelnelde arkadaş bulma uygulamaları ücretsiz olarak indirilebilen uygulamalardır. Ancak daha fazla etkileşime sahip olabilmek, daha fazla sağa kaydırmak veya daha fazla kişiye gösterilmek için uygulama içi satın almalar gerekebilir. Örneğin beğendiğiniz bir kişi eğer sizi beğenmediyse onunla mesajlaşabilmeniz imkansızdır. Ancak bazı mobil uygulamalar ile pro sürümlerini alabilir, direk olarak mesaj atabilirsiniz.

Öğrenciler için Kredi Kartları

Bazen nakit paramız yetmeyebilir. Her içeriğimizi öğrencinin yararına düşündüğümüz için öğrenciler için kredi kartları veren en uygun bankaları listeledik.

İçeriğe Git

Türkiye'de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları nelerdir?

Türkiye'de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları Bumble, Tinder, OkCupid, Azar, Badoo ve Connected2.me'dir. Ayrıca, dünyada en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları listemizi inceleyerek alternatifleri öğrenebilirsiniz.

İçeriği Paylaş