Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Üniversiteliler için Kripto Para Rehberi

Üniversiteliler için Kripto Para Rehberi

Peki bir üniversiteli kripto paralar ile nasıl tanışır ve ilk kripto para yatırımını nasıl yapmalıdır? Gelin bu sorunun cevabını beraber verelim.

Nedir 837 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Geleceğin para birimi olarak gösterilen kripto paralar, her geçen gün hayatımıza daha fazla giriyor. Bugün çeşitli şirketler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) gibi kripto paraları ödeme aracı olarak kabul ederken dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi kripto para yatırımı yapıyor. Kripto paralar ve blok zincir teknolojisi, akademik alanda da tartışılıyor. Üniversitelerde kripto paralara dair çalışmalar yapılıyor, bölümler açılıyor.

Peki bir üniversiteli kripto paralar ile nasıl tanışır ve ilk kripto para yatırımını nasıl yapmalıdır? Gelin bu sorunun cevabını beraber verelim.

Kripto Paralar ile İlk Karşılaşma

Artık kripto paralar hayatımızın doğal bir parçası. 18 yaşın üstündeki herkes kripto para borsaları üzerinden kripto para alım satımı yapabiliyor. Genç blok zincir ve kripto para meraklıları, üniversitelerinde kripto para kulüpleri de kuruyor. Bugün birçok üniversitenin kripto para ve blok zincir kulüpleri bulunuyor. Öğrenci kulüpleri, kripto paralarla ilk kez karşılaşan birçok üniversiteli için bu teknolojiyi öğrenebilecekleri yerler olarak dikkat çekiyor.

Geleceğin Yatırım Aracı Kripto Paralar

Kripto paraların, özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi piyasa değeri büyük kripto para birimlerinin yatırım aracı olarak önemi günden güne artıyor. Birçok uzman, ilerleyen dönemde kripto para birimlerin temel yatırım araçları arasına gireceğini düşünüyor.

Bununla beraber, çoğu kişi kripto paralara en başta şüpheyle yaklaşabiliyor. Ancak Türkiye’de güvenle kripto para alım satımı yapabileceğiniz kripto para borsaları bulunuyor. Üstelik bunlardan bazıları öğrencilerin düşük bütçelerle kripto para piyasasını öğrenebilmeleri için önemli avantajlar sunuyor. Örneğin, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo, çok düşük miktarlarla işlem yapmanıza izin veriyor ve üniversitelilerden işlem komisyonu almıyor.

Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapılır?

Bugün kripto piyasasında on binlerce altcoin bulunuyor. Bu kadar fazla kripto para biriminin bulunması kafa karıştırıcı olsa da doğru yatırımı yapmanızı sağlayacak birkaç ipucu verebiliriz.

Öncelikle, yatırım yapmadan önce mutlaka ilgili kripto para birimine dair araştırma yapmalısınız. Token arzı nasıl gerçekleşecek? Proje gerçekten yararlı mı? Bu gibi soruların cevabını ilgili kripto para biriminin whitepaper’ını okuyarak öğrenebilirsiniz. Hangi kripto paraya yatırım yapacağınıza karar verdikten sonra bilmeniz gereken bir şey daha var: Asla tüm paranızı tek varlığa yatırmayın! Farklı kripto para birimlerinden oluşan bir kripto para sepeti oluşturun. Böylece olası fiyat düşüşlerinde büyük zararlara uğramazsınız.

Yine de doğru yatırımı yapmak konusunda kendinize güvenmiyorsanız sepet token satın alabilirsiniz. Türkiye’de Bitlo üzerinden satın alabileceğiniz sepet token’lar, birden fazla kripto para birimini içeren tekil varlıklardır. Sepet token’ların içerdiği kripto paralar, uzmanlar tarafından dikkatle belirlenmiştir. Bu nedenle sepet token yatırımı yapmak son derece güvenlidir. Sepet token satın alarak tek bir token üzerinden birden fazla kripto para birimine sahip olmuş olursunuz.

Kripto Paralar Yasal mı?

Kripto para dünyasına yeni giriyorsanız kripto paraların yasal olup olmadığına dair şüpheniz olabilir. Türkiye’de kripto para alıp satmak tamamen yasaldır. Ancak henüz kripto paralar regüle edilmemiştir. Yakın zamanda bir kripto para regülasyonunun meclise sunulması ve yasalaşması bekleniyor.

Komisyon Ödemeden Kripto Para Satın Almak

Kripto para al sat da en büyük maliyetlerden biri borsalara ödemeniz gereken işlem komisyonlarıdır. Bu maliyetler, özellikle bütçesi kısıtlı üniversitelileri kripto para dünyasından uzaklaştırabiliyor. Yaptığı kampanyalarla dikkat çeken yerli kripto borsası Bitlo, bu sorunu aşmak için bir kampanya başlattı.

Kampanya linki üzerinden Bitlo’ya üye olan 18 - 24 yaş arası öğrenciler, 30 TL değerinde Bitcoin (BTC) kazanıyor ve kripto para al sat işlemlerini hiç komisyon ödemeden gerçekleştirebiliyor!

Kampanya detaylarını incelemek için tıklayın.

Bitlo Hakkında

Türkiye’nin en eski kripto borsalarından olan Bitlo, 2017’de Mustafa Alpay ve Hakan Baş tarafından kuruldu. 2018’de üye alımına ve alım satım işlemlerine açılan Bitlo’da bugün 80’in üzerinde kripto para listeleniyor.

Bitlo, aynı zamanda 2021 Şikayetvar A.C.E Ödülleri Kusursuz Müşteri Deneyimini Yaşatan Kripto Varlık Platformu kategorisinde Diamond ödül sahibidir.

İçeriği Paylaş