Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi Chrome Eklentileri

Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi Chrome Eklentileri

İnterneti her gün sıklıkla kullanıyoruz. Peki, Chrome Web Mağazası ne işe yarar biliyor muyuz? Bilmiyorsanız en iyi Chrome eklentilerini sizler için bulduk.

Teknoloji 6934 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Chrome eklentiler nasıl açılır?


Android Chrome uzantılar nerede?


En iyi Google Chrome eklentileri nelerdir?

Şüphesiz ki hepimizi bir internet tarayıcısı kullanıyoruz. Peki bu internet tarayıcılarının özellikleri hakkında ne kadar bilgiye sahibiz. Sizlere en kullanışlı uzantıları ve en çok kullanılan Google Chrome eklentilerini listeleyeceğiz.

Evernote Web Clipper - Kullanışlı bir not defteri

Evernote uygulamasını not tutanlar bilecektir. Evernote, Cep telefonumuz için kullanışlı bir not defteri sunan bir eklentidir. Evernote Web Clipper eklentisi sayesinde internet sitelerini kullanıcı dostu bir hale getirmektedir. Sayfalardaki alıntılar, resimler, linkler veya aklınıza ne geliyorsa not almanıza olanak sağlayan en popüler eklentiler arasında yerini almaktadır.

En İyi Chrome Eklentileri

Dictionarist - Popüler bir İngilizce Sözlük

Dictionarist eklentisi, Google Translate benzeri bir eklentidir. Ancak daha iyi bir avantajı vardır. Web sayfaları üzerinden seçtiğiniz bir kelimenin İngilizce açıklamasıyla beraber sizlere sunmaktadır. Google eklentileri arasında en kullanışlı uzantılardan birisidir.

Dark Reader - Gece modu ile gözlerinizi dinlendirin

Dark Reader eklentisi, internet sayfalarınızı karanlığa dönüştürüyor. Siz de gözünüzü yoran beyaz web sitelerinden sıkıldıysanız Dark Reader Google eklentisi tam size göre. Ayrıca renk uyumsuzluğu yaşatan sitelerde de parlaklık veya kontrastı ayarlayarak istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Toucan - İstediğiniz dilde çeviri yapın

Tuocan, Dictionarist ve Google Translate gibi en faydalı Chrome eklentileri arasındadır. Bir web sitesi üzerinde seçtiğiniz kelimeyi veya cümleyi, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca veya Almancaya çevirebilme yeteneğidir.

En İyi Chrome Eklentileri

Colorblind - Renkleri ayarlayın

Colorblind eklentisi, renk körlüğüne sahip kişiler için tasarlanmış bir eklentidir. Renk körlüğü bulunan kişiler renk seçeneklerine göre tercih edebilirler. Colorblind aklentisiniz Chrome Web Mağazası'ndan indirebilirsiniz.

TinEye - Görsel arayın

Tineye eklentisi aslında Chrome içerisinde bulunan Google görsel aramalarında kullanılan fotoğraf ile arama seçeneğine benziyor. Bu eklenti sayesinde elinizde bulunan bir görsel ile arama yaparak o görsele benzer resimler bulmanızı mümkün kılıyor. Bir blog yöneticisiyseniz oldukça kullanışlı bir görsel arama eklentisidir.

Start.me - Sekmeleri düzenleyin

Start.me eklentisi özellikle aynı sayfalarda gezinen kullanıcılar için bir yer imi hizmeti sunuyor. Açtığınız yeni bir sekme de dilediğiniz sayfaları ekleyebilir, RSS kaynaklarını takip edebilirsiniz. Ayrıca takvim, saat veya yapılacaklar listesi widgetları da sizlere büyük kolaylık sağlayacak.

En İyi Chrome Eklentileri

Save To Pocket - Sayfaları kadedin

Adından da anlaşılacağı üzere web sayfalarını kaydetmenizi ve daha sonra çevrim dışı olsanız bile bu sayfaları okuyabilmenizi sağlayan bir eklentidir. Hepimiz daha sonra okuruz diyerek kaydettiğimiz sayfaları belki de bu eklenti sayesinde okuyabileceğiz.

Grammarly - Düzgün cümle kurun

Akademik Chrome eklentileri arasında gösterebileceğimiz Grammarly eklentisi, İngilizce metinlerin gramer açısından kontrolünü ve düzenlenmesini sağlıyor. Sadece akademik amaçlı değil, blog metinleri, İngilizce mail yazıları vs. gibi alanlar içinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

OneTab - Tüm sekmeleri bir yerde toplayın

Onetab mükemmel bir sorununuza çare bulacak. Google Chrome kullanırken hepimiz bazen gereğinden fazla sekmenin içinde kayboluyor ya da gereksiz sekmeler açarak Chrome’un yavaşlamasını sağlıyoruz. Bu eklenti sayesinde tüm kullanılmayan sekmeleri bir yerde toplayarak Google Chrome’u daha etkin bir şekilde kullanmanız sağlanıyor. Tüm sayfalarınızı teker teker veya aynı anda geri yükleyebilir olacaksınız.

En İyi Chrome Eklentileri

Adblocker - Reklamları engelleyin

Web sitelerinde reklam görmekten sıkıldıysanız, Adblocker eklentisi tam size göre. Bu eklentiyi Chrome web mağazasından indirerek reklamları engellemeniz mümkün. Ayrıca İOS ve Android uygulaması da olan bu eklenti oldukça işinize yarayacaktır.

Google Translate - Çeviri yapın

Google Translate eklentisi ile web sayfalarını istediğiniz dillere çevirme fırsatınız var. En iyi Chrome eklentileri arasında olan bu eklentiyi şiddetle tavsiye ediyoruz.

ZenMate VPN - İp’nizi değiştirin

Eğer erişimi kısıtlanmış veya engellenmiş web sitelerine giriş yapma istiyorsanız Zenmate eklentisi VPN ile bu mümkün oluyor. Kendi ip adresinizden farklı bir ip adresi sahip olmanıza ve erişimi engellenen web sayfalarına giriş yapmaya yetkiniz bulunuyor.

En İyi Chrome Eklentileri

The Great Suspender - Sekmeler hızınızı etkilemesin

The Great Suspender eklentisi Onetab eklentisi gibi çalışmaktadır. Çok fazla Chrome sekmesi açtıysanız ve bu sekmeler hızınızı yavaşlattıysa mutlaka kullanmanız gereken Chrome eklentileri listenize eklemelisiniz.

Mail Checker Plus - Gmail hesabınızı yönetin

Gmail ile bağlantı halinde olan Mail Checker Plus eklentisi, Gmail girişi yapmadan sayfanın sağ üst köşesinden maillerinize ulaşabilme imkanı tanımaktadır. Gmail gelen kutusuna hızlıca ulaşabilmek için bu eklentiyi Chrome Web Mağazasından indirebilirsiniz.

Print Friendly & PDF - Web sayfalarının ekran görüntüsünü alın

Print Friendly & PDF, öğrenciler için tam bir biçilmiş kaftan. Web sayfaları üzerinde düzenlemeler yaparak adeta sayfanın ekran görüntüsünü elde etmiş gibi PDF hali ile indirebilirsiniz.

En İyi Chrome Eklentileri

Chrome uzantıları ücretli mi?

Google Chrome eklentileri ücretsizdir. Ancak eklentileri yayınlayan yayıncılar eklentiyi verimli kullanmak isterseniz belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak tam anlamıyla verim alabileceğiniz ücretsiz eklentiler de mevcuttur.

Chrome antivirüs eklentisi nasıl aktif edilir?

Google Chrome eklentileri arasında antivirüs uzantıları da bulundurmaktadır. Web tarayıcılarında internet sitesi üzerinde gezinirken güvenlik önlemleri alabileceğiniz eklentileri aktif hale getirebilirsiniz. En çok kullanılan Google Chrome eklentisi olan antivirüs uzantıları işinize çok yarayacak.

En İyi Chrome Eklentileri

Google momentum nedir?

Google momentum nedir? Google Chrome momentum nasıl kullanılır? Hemen en basit şekilde anlatıyoruz.

Momentum, en çok tercih edilen Google Chrome eklentileri arasındadır. Google momentum eklentisi sayesinde sekmelerinizi, arka plan görüntülerinizi veya iş planlarınızı tasarlayarak web tarayıcısını daha kullanışlı bir hale getiriyor. Aynı zamanda denge modu sayesinde molalarınızın zamanı geldiğinde sizi uyarabiliyor.

İçeriği Paylaş