Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK yurdunda kalıyorsanız bazı zamanlar arkadaşlarınızda kalabilir, ailenizi görmeye gitmek isteyebilirsiniz. Peki, KYK izin alma işlemi nasıl yapılır?

Nedir GOOGLE Abone Ol 19742 0 1 yıl önce 1 yıl önce

KYK yurdunda kalan öğrencilerin için resmi tatiller, hafta sonu tatilleri ve akademik tatiller haricinde 30 gün süre izin hakkı bulunuyor. İzin almanız için de izin talebi oluşturmanız ve bu talebin onaylanması gerekiyor.

Yurt izin talebi nasıl yapılır?

Şimdi başlıyoruz. KYK Genciz Biz yurt izni almak için öncelikle Gencizbiz.gsb.gov.tr adresine giriyoruz. Burada bizi neşeli ve renkli bir ekran karşılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen bu site E-Devlet ile senkronize bir şekilde çalışıyor.

Sayfanın altında bulunan Yurt İşlemleri butonuna bastığınızda sizden E-Devlet ile giriş yapmanızı bekliyor. Giriş yaptıktan sonra ise İzin Talebi Oluştur butonuna tıklatarak izin alabilirsiniz. KYK wifi giriş nasıl yapılır makalemizi de okuyabilirsiniz.

Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK izinleri için doldurmanız gereken formlar neler?

Sistem üzerinden izin almak istediğinizde izin başlangıç tarihi, izin bitiş tarihi, izninizde bulunacağınız adres ve telefon bilgisi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

KYK izin hakkı kaç gün?

KYK izin hakkı kaç gün diye soruyorsanız bu süre 30 gün olarak belirlenmiştir. Yurt işlemleri sekmesi altında kaç gün izin hakkınızın kaldığını da görebiliyorsunuz. Bu süre bir eğitim öğretim yılında toplam 30 gün için geçerlidir. Diğer resmi tatiller için izin almanıza gerek yoktur.

Özel izinli günler izin hakkından sayılır mı?

Eğer staj, eğtim, kurs veya benzeri faaliyetleriniz söz konusu olduğunda belgelendirdiğiniz takdirde izin hakkınızdan sayılmayacaktır. Bu günler boyunca özel izinli sayılacaksınız.

Gencizbiz KYK izin işleminiz aileye haber veriliyor mu?

Üniversiteye girdiğğiniz taktirde tüm sorumluluğunuz size aittir. Genciz biz izin alma işleminiz ailenize bildirilmeyecektir. Ancak olağanüstü durumlarda (yurda gelmeme, ulaşılamama) aileniz ile iletişime geçilecektir.

KYK izin alma talebi ne zaman onaylanır?

İzin alma talebinizi gönderdikten sonra 1 iş günü içerisinde yetkililer tarafından onaylanması beklenmektedir. Ancak mesai saatleri dışında veya hafta sonları bu işlemin onaylanma ihtimali zordur.

Genciz Biz uygulamasında neler var?

Genciz biz uygulaması tam bir öğrenci dostu bir app. Gençlik kampları etkinlikleri, yurt borç ödeme işlemleri, burs başvuruları ve yakında açılacak olan bilet sekmesinden ihtiyacınız olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kyk izin alma saatleri

KYK izin alma saatleri KYK izin sistemi yani Genciz Biz sitesinden saat 22:00’a kadar alınabilmektedir.

Gencizbiz uygulamasına nasıl giriş yapabilirim?

Genciz uygulamasına giriş yapma işlemi çok basittir. E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Sizler için Genciz Biz KYK izin alma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını verdik. İzinlerinizi güzel geçirmeniz dileği ile. Google üzerinden E-Devlet KYK yurt izin alma yazarak da Genciz Biz sitesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca kaldığınız Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurdunda da yetkili kişilerden yardım talep edebilirsiniz.

Sizlere bugün kyk yurt izni nasıl alınır, anlattık. E-Devlet üzerinden giriş yaparak izin talebinizi oluşturabilir, diğer faydalardan yararlanabilirsiniz.

İçeriği Paylaş
Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
*İçeriğe yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir.