Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nedir 11884 0 2 ay önce
Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK yurdunda kalıyorsanız bazı zamanlar arkadaşlarınızda kalabilir, ailenizi görmeye gitmek isteyebilirsiniz. Peki, KYK izin alma işlemi nasıl yapılır?

KYK yurdunda kalan öğrencilerin için resmi tatiller, hafta sonu tatilleri ve akademik tatiller haricinde 30 gün süre izin hakkı bulunuyor. İzin almanız için de izin talebi oluşturmanız ve bu talebin onaylanması gerekiyor.

Yurt izin talebi nasıl yapılır?

Şimdi başlıyoruz. KYK Genciz Biz yurt izni almak için öncelikle Gencizbiz.gsb.gov.tr adresine giriyoruz. Burada bizi neşeli ve renkli bir ekran karşılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen bu site E-Devlet ile senkronize bir şekilde çalışıyor.

Sayfanın altında bulunan Yurt İşlemleri butonuna bastığınızda sizden E-Devlet ile giriş yapmanızı bekliyor. Giriş yaptıktan sonra ise İzin Talebi Oluştur butonuna tıklatarak izin alabilirsiniz. KYK wifi giriş nasıl yapılır makalemizi de okuyabilirsiniz.

Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK izinleri için doldurmanız gereken formlar neler?

Sistem üzerinden izin almak istediğinizde izin başlangıç tarihi, izin bitiş tarihi, izninizde bulunacağınız adres ve telefon bilgisi bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

KYK izin hakkı kaç gün?

KYK izin hakkı kaç gün diye soruyorsanız bu süre 30 gün olarak belirlenmiştir. Yurt işlemleri sekmesi altında kaç gün izin hakkınızın kaldığını da görebiliyorsunuz. Bu süre bir eğitim öğretim yılında toplam 30 gün için geçerlidir. Diğer resmi tatiller için izin almanıza gerek yoktur.

Genciz Biz uygulamasında neler var?

Genciz biz uygulaması tam bir öğrenci dostu bir app. Gençlik kampları etkinlikleri, yurt borç ödeme işlemleri, burs başvuruları ve yakında açılacak olan bilet sekmesinden ihtiyacınız olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kyk izin alma saatleri

KYK izin alma saatleri KYK izin sistemi yani Genciz Biz sitesinden saat 22:00’a kadar alınabilmektedir.

Sizler için Genciz Biz KYK izin alma işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını verdik. İzinlerinizi güzel geçirmeniz dileği ile. Google üzerinden E-Devlet KYK yurt izin alma yazarak da Genciz Biz sitesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca kaldığınız Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurdunda da yetkili kişilerden yardım talep edebilirsiniz.


Paylaş!

Puanla!
Skor: 5 ( 1 )

Toplam Yorum: 0
Yorum Bırak
Gönder