Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En Güçlü Anime Karakterlerini Söylüyoruz

En Güçlü Anime Karakterlerini Söylüyoruz

Anime severleri buraya alalım. Hep izlemek istediğiniz veya artık hayatınızın bir parçası olan en güçlü anime karakterlerini söylüyoruz.

İzlenceler 38132 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Çocukluktan gençliğe giden yolda, zamanınız hem bilgisayar karşısında hem de televizyon karşısında geçmektedir. Fakat kendinizi hem edebiyat hem de çizgi roman kitapları arasında bulmanız pek de şaşılacak bir durum değildir. Özellikle de anime karakterlere meraklı iseniz, yolunuz mutlaka o kitaplara düşecektir.

Yagami Light – Death Note

Death Note çizgi roman serisinin baş karakteri olan Yagami Light, anime karakterleri arasında en zeki olan karakterdir. Gerek adalete olan inancı, gerek ise de inadı ile bilinmektedir. Fakat bunların haricinde ise; zekası ve çekiciliği ile dikkat çekmektedir.

Yato – Noragami

Noragami adı geçen edebiyat serisi içerisinde, Yato olarak bilinen karakter tamamen kendi tapınağını inşa etmek istemektedir. Oldukça güçlü ve kendi dünyasını yaratmak isteyen bu karakter, yine anime dünyası içerisinde adından sık sık söz ettirmektedir.

Simon – Gurren Lagann

Gurren Lagann’da gördüğümüz Simon karakteri, küçüklükten itibaren oldukça özgüvensiz bir şekilde yetiştirilmiştir. Karakter olarak babasını örnek olan Simon, aynı zamanda kendi dünyasında yaşarken oldukça korkak bir karakter içerisindeydi.

Dante Sparda – Devil May Cry

Anime karakterleri listesinde karşımıza çıkan bir diğer karakter ise; Devil May Cry çizgisinde yer alan ve Dante Sparda olarak bilinir. Oldukça büyük bir güce sahip olan Sparda, aynı zamanda görüntü açısından da fazlasıyla etkileyici ve çocuklarının benzeridir.

Mob - Mob Psycho 100

Bir manga serisi olarak karşımıza çıkan Mob Psycho 100, Mob baş karakteri oldukça farklı güce sahip olmasına rağmen, herkes tarafından yargılanmaktadır. Dolayısıyla tüm güçlerini de bu sebepten dolayı içinde saklar.

Eren Yeager – Attack On Titan

Eren Yeager, Attack On Titan mangası içerisinde güçlü olduğu kadar hırslı bir karaktere sahiptir. Zamanın birinde annesini öldüren titanların düşmanıdır. Özgürlüğüne düşkün olan Yeager’ın en önemli özelliği içindeki nefreti olacaktır.

Goku – Dragon Ball

Dragon Ball mangasının ana karakteri olan Goku, içerisinde büyük bir gücü taşır. Hem dövüş sanatları konusunda hem de içerisindeki güç ile, küçük yaşlarından itibaren hayata farklı bir bakış açısı ile bakmıştır.

Kurosaki İcgiho – Bleach

En güçlü animeler arasında yer alan Kurosaki, güçlerini oldukça farklı alanlarda kullanacaktır. Kendi içerisinde oluşan bu gücü tamamen bir tesadüf sonucunda ortaya çıkmıştır. Bunu o kadar iyi kullanacaktır ki, Bleach içerisindeki herkes şaşıracaktır.

Tetsuo Shima – Akira

Bir başka manga serisinden olan Akira animesinde yer alan Tetsuo Shima, sahip olduğu özellikler ile bilinmektedir. Ana karakteri güçlü olan animeler arasında yer alan bu karakter, fizyokinetik enerjisi sayesinde, diğer insanlar tarafından da fark edilmektedir.

Zeno – Dragon Ball Super

En sevilen anime karakterleri arasında yer alan Dragon Ball Super animesinde yer alan Zeno, aynı zamanda yaşam hakkında büyük bir kayıtsızlığa sahip olmaktadır. Birçok farklı gezegeni yok etmiş olsa bile bu durum, görüntü açısından hala oldukça sevimli durduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

Kyubey – Madoka Magica

Tamamen şirin bir anime karakter olan Kyubey, Madoka Magica animesinin sevimli karakteri olarak öne çıkar. Anime karakterlerini incelerken, aslında nadir bulunan kız karakterlerden olduğunu görebiliriz. Hem sihirlidir hem de cadılara karşı da savaş vermektedir.

Saitama – One Punch Man

One Punch Man içerisinde yer alan Saitama, sonsuz bir yetenek döngüsü, yenilmezlik, yılmaz bir irade bütünü ile birlikte var olmaktadır. Anime dünyasının en iyi karakterleri arasında yer almaktadır.

Alucard - Hellsing Ultimate

Son zamanlarda herkes tarafından bilinen Hellsing Ultimate animesi, Alucard karakteri sayesinde izlenmektedir. Psikopat anime karakteri arasında yer alsa bile, İngiltere’yi doğaüstü güçlerden korumak için omuz omuza savaş verir. Güçlü karakterleri sayesinde izlenmeye değer olacaktır.

Naruto Uzumaki – Naruto

Naruto, animesinde yer alan Naruto Uzumaki aslında diğer köylüler tarafından pek sevilmemektedir. Yetim olmasından kaynaklanan bir dışlamaya maruz kalmış ama görüntü açısından da oldukça dikkat çekicidir. Bağlarını koruyan ve her iyiliği çeken bir yapıdadır. Dünyanın en güçlü karakteri arasında yer alması nedeni ile hem manga hem de anime dünyasında bu tarz karakterler vardır.

Kaneki Ken – Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul dizisinde yer alan Kaneki Ken karakteri, yaşadığı olaylar sonucunda büyük bir değişiklik gösterdi. Eskiden başarılı bir karakterdi fakat artık tek amacı ait olduğu yeri korumak oldu. Tüm bu animelerin haricinde, One Punch Man ve One Piece de güçlü karakterlerin barındığı animelerdir.

İçeriği Paylaş