Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Harry Potter Karakterleri Listesi ve Özellikleri

Harry Potter Karakterleri Listesi ve Özellikleri

Harry Potter oyuncuları film boyunca sergiledikleri performansları ile aklımıza kazınmıştır. Biz de sizler için Harry Potter karakterleri listesini hazırladık.

İzlenceler 64883 Güncelleme: 7 ay önce 1 yıl önce

Büyülü dünyanın kapılarını aralamak, Hogwarts koridorlarında dolaşmak ve sihirli maceralara atılmak, her yaştan okuyucunun kalbinde özel bir yer edinmiştir. Harry Potter serisi, J.K. Rowling'in eşsiz kaleminden çıkan bu büyülü dünyanın kapılarını araladı ve okurları sihirli bir yolculuğa çıkardı. Ancak, bu büyüleyici serinin gerçek güzellikleri, içinde barındırdığı unutulmaz karakterlerdedir.

Her biri benzersiz yeteneklere, kişiliklere ve tabii ki öykülere sahip olan bu karakterler, sadece bir kitap serisinde değil, aynı zamanda video oyunlarında da hayat buluyor. Harry Potter oyunlarının özellikleri ve resimleri, bize bu büyülü dünyanın bir parçası olma fırsatı veriyor. Siz de bu yazıda, Hogwarts'ın büyülü koridorlarında dolaşırken karşımıza çıkan karakterlerin büyüleyici dünyasına dahil olacak ve onların özelliklerini, sırlarını keşfedeceksiniz. Hazır mısınız, sihirli kalemimizi alıp, sayfalarda kaybolmaya?

1. Harry Potter

Film serisinin baş karakteri olan Harry’nin Avada Kedavra lanetinden kurtulan tek kişi olması ile hikaye başlamaktadır. James Potter ve Lily Evans çiftinin tek çocuğu olan Harry bu lanetin ardından Dursley ailesi tarafından büyütülmüştür. Harry, tam bir gryffindor öğrencisi olarak doğmuştur.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Harry Potter

2. Ron Weasley

Ronald Weasley değer verdiği şeyler uğruna tüm gücünü ortaya koyabilecek olan bir karakter olarak film serisinde karşımıza çıkmaktadır. Harry Potter’ın en yakın arkadaşı olan Ron Weasley beş erkek bir kız kardeşe sahiptir. Eğlenceli kişiliğiyle tüm filmlerde yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Ron Weasley

3. Hermione Granger

Hermione Granger zeki ve akademik başarısı yüksek olan bir öğrencidir. Aynı zamanda sınıfın birincisi olan Hermione zekası ve olaylara bakış açısı ile Harry Potter’a çok fazla yardımcı olmuştur. Hermione muggle doğumlu bir cadıdır. Muggle büyücü olmayan insanlardır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Hermione Granger

4. Draco Malfoy

Zengin ve saygın bir ailenin çocuğu olan Draco Malfoy’un tek çocuk olması sebebiyle fazla şımarık olması, züppe davranışları, karanlık işlere olan ilgisi ve safkanlılık takıntısı olması sebebiyle Harry Potter ve yakın arkadaşları ile hiçbir şekilde yakınlık kuramamıştır. Filmi izlerken sürekli sizi sinir edecektir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Draco Malfoy

5. Lord Voldemort

Tom Marvolo Riddle’ın özellikleri arasında sinsi, zeki ve çalışkan olmasının yanı sıra ölümü zayıflık olarak görmesi ve asıl gücün ölümsüzlük olduğuna inanması gelmektedir. Sırlarını kimse ile paylaşmayan Tom kendi sihrinin dışında başka bir gücün olmadığına inanmaktadır. Karanlık büyüye olan ilgisi ve büyücüler arasında safkanlılık takıntısı onu Lord Voldemord’a dönüştürmüştür.

(Spoiler) Harry Potter’ı öldüreceği sırada Lily Potter’ın araya girmesiyle büyü seker ve Lord Voldemordun ruhunun bir parçası o sırada yaşayan tek canlı olan Harry’nin içine sığınır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Lord Voldemort

6. Neville Longbottom

Ailesi Bellatrix Lestrange tarafından Creatus laneti ile işkence edilerek öldürülmüştür. Griyffindor öğrencisi olan Neville Longbottom Herboloji (otsu bitki bilimi) dersinde başarılı olmasına karşın çoğu zaman beceriksiz ve düzensiz olması nedeniyle vasat bir öğrenci olarak görülmektedir. Ancak çok zor zamanlarda yetenekleriyle Harry Potter’a yardım edecektir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Neville Longbottom

7. Albus Dumbledore

Tam adı Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore’dur. Albus Dumbledore, zeki, araştırmayı seven, duyguların esiri olmayan çok güçlü bir büyücüdür. Dumbledore gençlik yıllarında güce fazla önem verir ancak daha sonrasında mantıklı davranarak gücünü iyi yönde kullanan bir lider olmuştur. Harry Potter’ın akıl hocasıdır. Mürver Asa’nın sahibidir. 2022 yılında yayınlanan Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları filmini izlemenizi öneririz.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Albus Dumbledore

8. Minerva McGonagall

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulu müdür yardımcısı, Griyffindor Binası Müdürü ve Biçim değiştirme öğretmeni olarak çalışmaktadır. Harry Potter ve arkadaşlarının yaptıkları muzipliklerin cezasını verir:)

Harry Potter Karakterleri Listesi - Minerva McGonagall

9. Severus Snape

Hogwarts’a geldiği ilk gün kara büyü hakkında öğretmenlerinden daha fazla bilgiye sahip olması nedeniyle çok istediği Slytherin’e seçilmiştir. Aynı zamanda Severus Snape eski ölüm yiyendir. Snape’in Harry Potter’a kötü davranmasının bir sebebi vardır ama büyük spoiler olacağı için sabırla seriyi izlemenizi öneririz.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Severus Snape

10. Sirius Black

Sirius Black Harry Potter’ın vaftiz babasıdır. Ölüm yiyen Bellatrix Lestrange’ın kuzenidir. Tüm Black ailesi gibi ismini takım yıldızlar ve galaksilerden almıştır. İlk olarak Azkaban Tutsağı filminde karşımıza çıkmaktadır. Harry’ye olan sevgisi takdire şayandır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Sirius Black

11. Hagrid

Harry Potter’ın büyüdükten sonra tanıştığı ilk büyücü Hagrid’tir. Hagrid’in aynı zamanda Dumbledore ile ayrı bir yakınlığı olduğu görülmektedir. Öğrencilik yıllarında okuldan atılmıştır. Hogwards’ta bekçilik ve hayvanlarla ilgili olan dersler verir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Hagrid

12. Bellatrix Lestrange

Ölüm yiyenleri arasında olan Bellatrix Lestrange aynı zamanda Sirius Black ile kuzendir. Kötü kalpli büyücülerden olan Bellatrix zamanında Longbottom ailesini katletmiştir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Bellatrix Lestrange

13. Remus Lupin

İlk olarak Azkaban Tutsağı filminde yer alan bir karakterdir. Küçükken Fenrir Greyback tarafından ısırılarak kurt adam olmuştur. Harry üçüncü sınıftayken karanlık sanatlara karşı savunma öğretmenliğini yapmıştır. Harry’ye Patronus büyüsünü Lupin öğretmiştir. Black Ailesine mensup Nymphadora Tonks ile evlidir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Remus Lupin

14. Ginny Waesley

(Spoiler) Ron Waesley’in tek kız kardeşi olan Ginny Waesley aynı zamanda Harry’in aşkı haline gelmiştir. Serinin sonunda Ginny ve Harry evlenmektedirler.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Ginny Waesley

İnceleyin: Öğrenciler İçin En İyi Yabancı Sitcom Dizileri

15. Lucius Malfoy

Draco Malfoy’un babasıdır. Lucius Malfoy, Hogwarts’ta eğitim görmüştür. Lord Voldemort’un en sadık ve en korkak hizmetkarlarındandır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Lucius Malfoy

Üniversiteni Kısaca Anlat!

Üniversiten hakkında yorum yap, okulunun artıları ve eksilerinden bahset.

İçeriğe Git

16. Alastor Moody

Tüm zamanların en çok tanınan Seherbazı olarak görülen safkan bir büyücü olarak tanımlanmaktadır. Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın en önemli üyelerindendir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Alastor Moody

17. Mızmız Myrtle

Muggle doğumludur. Sırlar Odası’ndaki Basilisk’in gözlerine bakması nedeniyle ölmüştür. Ravenclaw öğrencisidir ve aynı zamanda Harry’e büyük hayranlık beslemektedir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Mızmız Myrtle

18. Argus Filch

Hogwarts’ın hademesidir. Tüm seri boyunca ismi geçmektedir. Öğrencilerin hiçbiri Argus Filch’i sevmemektedir.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Argus Filch

En Çok İzlenen Blutv Dizileri

En sevilen Blutv dizilerini sizler için derledik.

İçeriğe Git

İnceleyin: Sizi Elon Musk'a Dönüştürecek En İyi Motivasyon Filmleri

19. Gilderoy Lockhart

Ravencalw öğrencisi olan daha sonrasında tehlikeli yaratıklar hakkında birçok kitap yazarak ünlü olan melez bir büyücüdür. Cadı bir anne ve muggle babası vardır. Hafıza silme büyüsünde uzmandır.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Gilderoy Lockhart

20. Rita Skeeter

Büyü dünyasının gazetecisidir. Gelecek postasında yazardır ve yayınlanmış pek çok kitabı vardır. Sansasyonel haberler peşinde koşar.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Rita Skeeter

21. Dobby

Ev cini olan Dobby, Harry’nin hayranıdır. Yardım etmek isterken işleri berbat eden Dobby sevgisini göstermek için sürekli olarak yardımcı olacak işler yapmaya çalışsa bile Harry’i zor duruma düşürmekte üzerine yoktur.

Harry Potter Karakterleri Listesi - Dobby

Harry Potter'ın kız arkadaşının adı ne?

Ginny Weasley'dir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na giden Ginny, diğer aile üyeleri gibi Gryffindor'a katılır. Harry ile aralarındaki ilişki serinin ilerleyen bölümlerinde derinleşir ve sonunda evlenirler.

Draco Malfoy kiminle evlendi?

Draco Malfoy, son kitapta hayatının aşkıyla birleşti. Eşi Astoria Greengrass'dir. Draco Malfoy karakteri, Harry Potter film serisinde tümüyle Thomas Andrew Felton tarafından başarıyla canlandırılmıştır.

Bellatrix ve Sirius Black kuzen mi?

Bellatrix, Sirius Black'in (ana karakter Harry Potter'ın manevi babası) ve Regulus Black'ın ilk kuzeni olarak bilinir. Ayrıca, Nymphadora Tonks ve Draco Malfoy'un teyzesidir.

İçeriği Paylaş