Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Çizgi Film Karakterleri - Ahh Ahh

Çizgi Film Karakterleri - Ahh Ahh

Sizler için bugün çok eğlenceli bir konumuz varrr. En ünlü ve en eski çizgi film karakterlerini listeledik. İçeriğimizi incelerken anılarınız depreşecek.

Socialing 2540 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Tom ve Jerry

Eski çizgi film karakterleri arasında olmasına rağmen günümüzde hala yayınlamakta olan Tom ve Jerry, bildiğiniz üzere tam anlamıyla bir kedi fare kovalamacasını konu ediniyor. Küçükken hep Jerry’nin tarafını tutarken, büyüdükçe aslında Tom için de üzülmeye başlıyor ve Jerry’nin aslında sinir bozucu bir fare olduğunu fark ediyoruz.

Bugs Bunny

Elinde havucuyla saftirik Elmer’a “naber cınım” diyen sevimli tavşanımızı herkes tanır. Avlanması imkansız olan bu Bugs bunny, zekiliği ve komikliğiyle uzun yıllar televizyon dünyasında kendine yer bulmuştur.

Red Kit

Unutulmaz çizgi film karakterlerinin başında Red Kit gelir. Çocukların western dünyasıyla tanışmasını sağlayan Red kit, atı düldül ile birlikte Dalton kardeşlere göz açtırmıyor.

Scooby Doo

Bize aslında en korkulması gereken canavarların insanlar olduğunu anlatmaya çalışan Scooby Doo ve Shaggy ile diğer insan dostları, korku dolu maceraları başarıyla atlatıyor.

Fred Çakmaktaş

Çocukları tarih öncesi çağlarla tanıştıran taş devri çizgi filminin başkahramanı olan Fred Çakmaktaş, yakın dostu Barney ile birlikte aile boyu eğlenceli maceralara sürükleniyor.Temel Reis

Hepimizi ıspanağın gücüne inandıran ve çocuklara sebzeyi sevdirmeyi başarabilen Temel Reis, hayatının aşkı Safinaz için Kabasakal ile amansız bir mücadelenin içindedir.

Pembe Panter

Hiçbir diyalog içermemesine rağmen unutulmaz çizgi film karakterleri arasına girmeyi başaran Pembe Panter, başından geçen maceraları en güzel şekliyle anlatabiliyor.

Mickey Mouse

Çizgi film dünyasının en eski aşıkları olan Minnie ve Mickey Mouse, Disney çizgi film karakterleri arasında unutulmazlara adını yazdırmayı başarmıştır.

Garfield

Muhtemelen çizgi film dünyasının en tembel karakteri olan kedi Garfield, sinemaya da uyarlanan az sayıda çizgi filmden birisi olmuştur.

Road Runner

Çocukken efsanevi bir hayvan sandığımız Road Runner, gerçek bir canlı türüdür. Gerçekten de hızlı koşabilen bu hayvan Amerika’nın güney kesimlerinde yaşamaktadır.Tsubasa

10 Numaralı formasıyla Kaptan Tsubasa ve takım arkadaşlarının maçlarını unutmak mümkün değil. Kaleci Wakabayashi ve diğer arkadaşların tüm efsane sahneleri herkesin gözünde canlanır.

Richie Rich

Çizgi film dünyasının zengin çocuğu olan Richie Rich ve dostlarının yaşadığı eğlenceli maceralar anlatılmaktadır.

Ayı Yogi

Nuh’un gemisinden esinlenerek hayata geçirilen Ayı Yogi ve diğer hayvan dostları da en sevilen çizgi film karakterleri arasına girmeyi başarmıştır.

Ninja Kaplumbağalar

Geçirdikleri mutasyon sonucu süper güçlerle tanışan Ninja Kaplumbağalar, tarihin en iyi 4 ressamının ismini taşımaktadır: Raphael, Michelangelo, Donatello, Leonardo (da Vinci).

Winnie the Pooh

En güzel çizgi film karakterleri bir arada toplanıyor. Sevginin, arkadaşlığın ve fedakarlıkların işlendiği çizgi filmde sevimli hayvan dostlarımızın hem eğlenceli hem duygusal maceralarına tanıklık ediyoruz.Müfettiş Gadget

Şapkasından türlü aletler çıkarma gibi bir güce sahip olan Gadget boy, aynı zamanda bir müfettiştir.

Daffy Duck

Aynı Bugs Bunny gibi Looney Tunes tarafından yaratılan Daffy Duck, sevimli ve şaşkın bir ördek olarak en komik çizgi film karakterleri arasında gösterilebilir.

Şirin Baba

Şirinler köyünün muhtarı ya da reisi olarak tanıtılabilen Şirin Baba, köyde en sözü geçen yaşlı üyemizdir. Şirinlerin bütün sorunlarıyla yakından ilgilenir ve Gargamel ile Azman’a karşı olan mücadelelerinde liderlik görevini üstlenir.

Tweety & Sylvester

Bir başka kovalamaca çizgi filminde, Tweety adlı bir sarı bir kuşun ve Sylvester adındaki peltek bir kedinin maceralarına tanık oluyoruz. Tweety’nin erkek bir kuş olduğunu biliyor muydunuz?

Casper

Sevimli hayalet olarak tanıtılan Casper, çocukların hayaletlerden korkmamasını sağlayan bir çizgi film karakteri olarak tarihe geçmiştir.

George Jetgil

Uçan arabalar, hizmetçi robotlar ve 2020’li yıllarda hala hayalini kurduğumuz inanılmaz teknolojilere sahip olan Jetgiller ailesinin reisi George Jetgil’in doğum tarihinin 2022 olarak belirtildiğini biliyor muydunuz?

Powerpuff Girls

İlk yaratılışı 90’ların sonuna denk gelen ancak yeni çizgi film karakterleri olarak yeni bölümleri çekilmeye devam edilen Powerpuff girls, kötülere karşı mücadele ediyor. Blossom Bubbles ve Buttercup adlı minik kızlarımız sahip olduğu süper güçlerle her şeyin üstesinden gelmeyi başarıyor.

Sizler için eski çizgi film karakterlerini, Disney çizgi film karakterleri isimlerini ve tabiri caizse en güzel çizgi film karakterlerini listeledik. Unutmayın; çicgi filmler çocuklar için değildir sadece.

çizgi filmler çocuklar

Çizgi film karakterleri isimleri nelerdir?

En unutulmaz çizgi film karakterleri listesi aşağıdaki gibidir:

Disney'in kaç tane çizgi filmi var?

Disney klasikleri olarak adlandırılan stüdyonun çizgi filmleri ilk olarak 1937 yılında Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler çıktı. Bundan sonraki süreçte ise Disney 59 animasyon çizgi filmin de sahibidir.

Çizgi film ne demek?

Çizgi film, iki veya üç boyutlu olarak bilgisayar ortamında tasarlanmış görsel bir sanattır. Çizilen resimlerin arka arkaya eklenmesi ve oynatılarak resime canlı bir animasyon katılarak piyasaya çıkmıştır. Günümüzde ise dijital programlar sayesinde grafik tasarımcılar tarafından oluşturulmaktadır.

İçeriği Paylaş