Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Bu makalede JRR Tolkien’in ölümsüz eseri, Yüzüklerin Efendisi dizisi neyi anlatacak, Yüzüklerin efendisi dizisinin konusu ne ve dahasını sizin için derledik.

İzlenceler 3390 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Yüzüklerin Efendisi yeni dizisi (LOTR The Rings of Power) ne zaman çıkacak? Dizinin ilk görselleri yayınlandı, dizinin fragmanlarında ne anlatılıyor haydi başlayalım.

Yüzüklerin Efendisi dizisi Eylül ayında izleyicilerle buluşacak

Yüzüklerin Efendisi dizisi, Amazon platformunda yayınlanacak dizininin seyircilerle buluşma tarihi 2 Eylül 2022 olarak afişlerde yer alıyor. Birinci sezonu 8 bölümden oluşacak olan dizinin 5 sezon olması bekleniyor. Biz de Eylül 2022’yi heyecanla bekliyoruz. Dizi, 6 filmden Oluşan Yüzüklerin Efendisi film serisinin binlerce yıl öncesini anlatacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Zaten yüzüklerin efendisi ve Hobbit’i izlemişim, hikâyeyi biliyorum diyorsanız süpersiniz. Neden bu mükemmel serininin dizisini izlemeyeyim ki dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdiden pek çok olumsuz yorum olmasına rağmen filmin fanları yine de heyecanla bekliyor. Ancak bu yorumların aksine biz tam anlamıyla pozitif düşünüyoruz.

Yüzüklerin Efendisi dizisi hangi çağda geçiyor? Sizlere Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında bilgiler vermek isteriz

Bildiğiniz üzere The Lord of the Rings ve The Hobbit filmleri dördüncü çağda geçiyor. Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi ise İkinci Çağ döneminde geçmektedir. Güç yüzüklerinin yaratılması, Sauron'un yükselişi ve Númenor'un düşme hikayesini anlatıyor.

Güç Yüzükleri birinci bölümde elflerin lindon’da toplantı yaptığına dair bir fotoğraf yayınlandı. Yüzüklerin efendisi dizisinin birinci bölümünün ismi Shadow of the Past olacak.

“Dünya değişiyor. Bunu suda hissediyorum, toprakta hissediyorum, havasını kokluyorum. Bir zamanlar var olanlar kayboldu. Hatırlayanlardan yaşayan yok artık. Her şey büyük yüzüklerin yapılmasıyla başladı. Üç yüzük elflere verildi. Yedi yüzük cüce efendilere verildi. Dokuz yüzük insanlara verildi. Son olarak hüküm dağında Sauron tarafından dövülen yüzük Hepsine hükmedecek tek yüzüktü.”

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Lady Galadriel’in söylediği bu sözü hatırlamayan yoktur değil mi? Yüzük Kardeşliği filminin açılış sahnesinde Lady Galadriel yüzüklerin nasıl yapıldığını anlatıyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri'nin Fotoğrafları Paylaşıldı

Bu fotoğraflar içerisinde Lady Galadriel ve Elrond’da var. Lady Galadriel’i İsveç Doğumlu Galler’li oyuncu Morfydd Clark canlandırıyor. Elrond’u ise Robert Aramayo canlandırıyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Dizinin ilk fragmanının yayınlanmasının ardından, dizinin odak noktasının Lady Galadriel olacağı düşünülüyor. Fragmanda geçen bir sahnede Elflerle Orklara savaş sahnesini gördük.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri fragmanı Yayınlandı

Fragman ilk olarak Numenor ormanıyla açılış yapıyor. Ne olduğunu anlayamadığımız iki geyik kafası gibi bir şey var, ardından hobbite benzeyen bir kişi var. Lady Galadriel’i bir dağa tırmanış yapıyor. Son yüksek Elf Kralı Gil Galad’ı görüyoruz. Elrond’u görüyoruz, bir kişiyi ateşli bir yerden kurtarmak için uğraşıyor. Ne yazık ki fragmanda Sauron’u göremedik. Umarız dizide görürüz.

Yeni fragmanda savaş sahneleri de mevcut. Yüzük kardeşliğinden önce ve güç yüklerinin yapılışından öncesini anlatan dizinin fragmanını izlediğimizde tüylerimiz diken diken oluyor.

Dizisinin ilk fragmanının yayınlanmasının ardından bazı eleştirilerin hedefi oldu. Bu eleştirilerden bazıları;

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri'nin Oyuncuları

Amazon Numenor'un da olduğu birkaç harita yayınladı

Dizi ayrıca bugüne kadar yapılan bütün diziler arasında en yüksek bütçeli yani en pahalı dizi unvanını alacak. LOTR Dizisinin ilk sezon için yaklaşık 1 milyar dolar harcandığı bildirildi.

Bir kısmı Amazon Studios’ta çekilen Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime platformunda yayınlanacak. Amazon Prime’a üye olmak için ilk 30 gün ücretsiz sonrasında aylık 7,90 tl ödeme yapmak gerekiyor.

Orta dünyada geçen yüzüklerin efendisi The Rings of Power dizisinden ilk görseller paylaşıldı. Resmi olarak Amazon prime tarafından yayınlanan ilk görseller aşağıdaki gibidir.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri

Morfydd Clark Kimdir?

İsveç doğumlu Gallerli oyuncu 17 Mart 1989 (33 yaşında) yılında doğmuştur. Oyunculuk hayatına tiyatrolar ile başladı. Güzel oyuncu Galler Ulusal Gençlik Tiyatrosu'na kabul edildikten sonra Blodeuwedd oyununda başrol oynadı.

Rol aldığı diğer yapımlardan bazıları: Dracula mini dizisi Mina karakteri. Saint Maud Filmi Maud karakteri. The Call Up Filmi Shelly karakteri…

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri, 2 Eylül'den itibaren Amazon Prime Video'da yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi: Güç Yüzükleri
İçeriği Paylaş