Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Üniversite Öğrencileri İçin En İyi 5 Android Uygulaması

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi 5 Android Uygulaması

Bu yazımızda, üniversite öğrencilerinin Android cihazlarında kullanabilecekleri en iyi 5 uygulamayı sizlerle paylaşacağız.

Teknoloji 937 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Eğer bir üniversite öğrenciyseniz bu uygulamaları mutlaka telefonunuza indirmelisiniz. Listemizde yer alan her uygulama Google play mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir.

Quizlet

Listemizin ilk sırasında Quizlet uygulaması var. Uygulama Android kullanıcılarından 10 milyondan fazla indirme ve ortalama 4.7 değerlendirme puanı almış. Quizlet, öğrencilerin sınavlara hazırlanmalarına ve derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olan bir öğrenme platformudur. Bu uygulama, öğrencilerin kartlar oluşturarak öğrenme süreçlerini kolaylaştırmalarına olanak tanır. Öğrenciler soruları bir kartın ön yüzüne ve cevapları ise diğer yüzüne yazabilir. Quizlet, bu kartların interaktif olarak tasarlanmasını sağlayarak öğrencilerin daha eğlenceli bir öğrenme deneyimi yaşamasına yardımcı olur. Ayrıca öğrencilerin istedikleri konular hakkında önceden oluşturulmuş milyonlarca kart setlerini kullanmalarına da olanak tanır. Sınavlardan önce bu uygulamayı indirerek konu tekrarlarınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Evernote

Listemizin ikinci sırasında 100 milyondan fazla indirmeye ve 4.6 puana sahip Evernote uygulaması bulunuyor. Evernote öğrencilerin notlarını, fikirlerini ve diğer dijital kaynakları kolayca saklamalarına olanak tanıyan bir uygulamadır. Bu uygulama öğrencilerin sınıfta veya evde çalışırken belirli notları, fikirleri ve web sayfalarını kaydetmelerine yardımcı olur. Öğrenciler kaydettikleri notları farklı kategorilere ayırarak düzenleyebilirler. Ayrıca Evernote uygulaması öğrencilerin çalışmalarını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olmak için hatırlatıcılar ve notlar arasında bağlantılar oluşturmalarına olanak tanır. Uygulamayı Google takvim ile senkronize ederek daha verimli kullanabilirsiniz. Evernote notlarına her yerden erişmek isteyen tüm öğrencilerin telefonunda bulunmalı.

Khan Academy

Üniversite öğrencileri için en iyi uygulamalar listemize Khan Academy ile devam ediyoruz. 10 milyondan fazla indirmesi bulunan bu uygulama kullanıcılardan 4.6 değerlendirme puanı almış. Kısaca özetlemek gerekirse Khan Academy, öğrencilerin matematik, bilim, ekonomi ve diğer yüzlerce konuda eğitimlerine yardımcı olan bir video eğitim platformudur. Bu uygulama, öğrencilerin video dersleri izlemelerine, interaktif egzersizler yapmalarına ve öğretmenlerinden geri bildirim alarak öğrenmelerine olanak tanır. Ayrıca uygulama öğrencilerin çalışma hızlarını ve öğrendikleri materyalleri takip etmelerini sağlar. Uygulama içerisinde yer alan derslerin tamamı ücretsizdir. Eğitim videolarını internet bağlantınız varken indirip daha sonra çevrimdışı izleyebilirsiniz. Derslerinizi tekrar etmek ve yeni konular öğrenmek için bu uygulamayı hemen indirmelisiniz.

Microsoft Lens

10 milyondan fazla kez indirilmiş ve 4.9 gibi muazzam bir değerlendirme puanına sahip Lens uygulaması ile listemize devam ediyoruz. Microsoft Lens kâğıt belgeler, beyaz tahtalar, siyah tahtalar ve faturalar gibi belgeleri dijitalleştirmek için kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Lens uygulaması belgeleri tarar, fotoğraflarını çeker ve belgeyi otomatik olarak düzenler. Böylece belgelerinizi herhangi bir cihazda veya bulutta depolayabilirsiniz. Microsoft Lens, belgeyi taradıktan sonra belgenin metnini otomatik olarak ayırt eder ve arkaplanı kaldırır. Bu sayede belgenin daha okunaklı bir hal almasını sağlar. Ayrıca uygulama belgeleri farklı formatlarda kaydetmenize de olanak tanır. Sonuç olarak Lens not yığını içinde kaybolan üniversite öğrencileri için harika bir uygulamadır. Defterde yer alan notları bu uygulama ile dijitale yedekledikten sonra istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Forest

Listemizin son sırasında Seekrtech tarafından geliştirilen Forest uygulaması var. Forest, dijital dünyadan kaçarak konsantrasyon ve üretkenliği artırmak için kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların sanal bir "orman" yetiştirmelerine olanak tanır. Forest uygulaması özellikle dikkat eksikliği ve üretkenlik sorunu yaşayanlar için oldukça kullanışlıdır. Konsantrasyonunuzu artırmak için telefonunuzu bir süreliğine kullanmayı bırakarak bir ağaç yetiştirmek oldukça motive edici bir özelliktir. Sıradan zamanlayıcı uygulamalar sizin için yeterli değilse odaklanma sürenizi artırmak için Forest uygulamasını deneyebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için en iyi 5 android uygulama listemizin sonuna geldik. Sizin telefonunuzda kullandığınız eğitime en faydalı uygulama hangisi? Yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://androidrehber.com/

En İyi Para Kazandıran Oyunlar

Birçok insan oyun oynamayı çok sever. Oyun oynamayı seven kişiler para kazanma yolları arıyorsa işte bu yazı onlar için. En iyi para kazandıran oyunlar aşağıda.

İçeriğe Git
İçeriği Paylaş