Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
En İyi Online Photoshop Editörleri ve Fotoğraf Düzenleyiciler

En İyi Online Photoshop Editörleri ve Fotoğraf Düzenleyiciler

Bugünü hobi günü olarak ayırdık. Grafik tasarımlar ilgilenenler için en iyi online photoshop editörleri ve fotoğraf düzenleyiciler listesi hazırladık.

Socialing 1080 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Güzel ve estetik bir görsel herkesin dikkatini çeker. Bunun içinde günden güne yeni uygulamalar geliştirilmeye devam ediyor. Bu uygulamalar sayesinde düzenlemek istediğiniz editing photos ile beraber farklılıklar oluşturabilir; aynı zamanda kendinizi ya da bir başkasını daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Adeta sihirli bir değnek gibi olan uygulamalardan birisi olan photoshop uygulamaları her zaman sizlere yardımcı olur.

GIMP

Farklı graphic desing deneyimi yaşatacak olan GIMP uygulaması açık kaynak kodlu bir yazılım içermektedir. Daha önceleri sadece Linux programı üzerinden çalışan GIMP uygulaması daha sonra Windows ve Mac sürümleri üzerinden çapraz platformlarda kullanılabilen bir program olmaya başlamıştır.

Adobe Photoshop Express

En iyi photo editör uygulamalarından birisi olan Adobe Photoshop uygulamasının ücretsiz sürümü olarak kullanılan Adobe Photoshop Express uygulaması ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Bir diğer güzel yanı da indirme falan gerekmeksizin sadece web tabanlı olarak kullanmaya sağlamasıdır. Burada ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması hakkında bilgi almak istediğiniz zaman adobe uygulamasını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Photoshop'un temel özellikleri başta olmak üzere daha birçok özelliğini içeren bu uygulama Photoshop’un birkaç özelliğine sahip olsa onun kadar etkili değildir. Ama yine de bir iki işlem yapmak için kullanılabilir.

Paint. NET

Günümüzde Windows sürümlerinde çokça kullanılan Paint programının bir alternatifi olarak bilinse de web tabanlı olması ve içerdiği düzenleme araçları sayesinde bu uygulamadan ayrılan birçok yönü bulunur. Bu program çok geniş eklenti desteği sunmakla beraber aynı zamanda katmanlı çalışma imkanı da sunmaktadır.

Cinepaint

Birçok farklı cihazda resim düzenleme uygulaması arıyorsanız Cinepaint en iyi alternatiflerden birisi olacaktır. Farklı birçok eklenti ile beraber daha çok ufak bir video stüdyosu içinde tasarlanmış video ve resim düzenleme programıdır. Hem MAC OS X hem de Windows sürümleri kullanılmaktadır.

ChocoFlop

MAC kullanıcıları için geliştirilen ChocoFlop uygulaması da en iyi resim düzenleme uygulamalarından birisidir. Bu uygulama baştan sona kadar Mac kullanıcıları için tasarlanmış ve Mac sistemine göre optimize edilmiş fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisidir. Aynı zamanda bu programla birlikte Phoshop alanında birçok işlemi yapabilirsiniz.

Pixen

Mac kullanıcıları için farklı bir arayüze sahip bir diğer program ise Pixen uygulamasıdır. Özellikle animasyon alanına düşkün kişiler için ücretsiz bir uygulama arayanlara özel Pixen uygulaması birebir uygulamalardan birisidir. Bu uygulama üzerinden animasyon karakterleri çizebilir bunları dilediğiniz zaman geliştirebilirsiniz. Farklı ve çeşitli animasyon çizimlerini aynı zamanda video haline getirerek insanlara da sunabilirsiniz.

Pixia

Eskiden Japonlara özel olarak tasarlanmış bir programken zaman içinde birçok işletim sistemine göre düzenlenmeye başlamıştır. Günümüzde İngilizce versiyonları da bulunan programın Japonca tasarlanmış halinde anime ve manga için çizimler yapılıyordu. İngilizce versiyonunda ise bunların yanında aynı zamanda farklı eklentiler sayesinde artık resim düzenleme uygulaması gibi seçeneklerde mevcut hale getirilmiştir.

PhotoPlus

Ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarından bir diğeri de PhotoPlus uygulaması olup burada dijital fotoğraflar ve resimlere profesyonel düzeyde düzenleme yapmanızı sağlamaktadır.

Pixlr

Burada saydığımız uygulamalar arasında belki de en bilinen programlardan birisi de Pixlr uygulamasıdır. Farklı birçok seçeneği içinde barındıran bu programda resimler düzenleyebilir, aynı zamanda kendiniz yeni bir resim oluşturabilirsiniz. Bu uygulama web tabanlı bir yapı üzerinde çalışmaktadır. Web tabanlı olsa da sanki bilgisayara kurmuş olduğunuz bir program kadar hızlı ve net bir cevap vermektedir.

Splashup

Photoshop tarzı bir diğer uygulamada Splashup programı olup web tabanlı olarak çalışabileceğiniz free online photo editör bir uygulamadır. Son derece editing tools gibi güçlü araçlara sahip olan bu programda aynı zamanda yaptığınız resimleri de arkadaşlarınızla dilediğiniz zaman paylaşabileceksiniz.

Öğrencilerinin Çalışabileceği Part Time İşler

Türkiye’de on binlerce öğrenci eğitim giderlerini karşılayabilmenin yanında ailesine yük olmamak için part time işlerde çalışmak zorunda kalıyor.

İçeriğe Git

Canva

Phoshop uygulaması alternatifleri olunca Canva uygulamasını listeye eklememek olmaz hem android hem de Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen Canva uygulaması da ücretsiz ve ücretli eklentileri sayesinde kullanışlı uygulamalardan birisidir.

Snappa

Bulut tabanlı bir fotoğraf düzenleme programı olan Snappa uygulaması geliştirmek istediğiniz sosyal medya ilanları, pazarlama alanında faaliyet gösterenler için broşür ve benzeri ürünleri tasarlamayı sağlamaktadır. Bu alanda da genel olarak resim ve tasarıma ihtiyaç duyan profesyonellerin gereksinimlerini en iyi şekilde gidermektedir.

Öğrenciler için Kredi Kartları

Bazen nakit paramız yetmeyebilir. Her içeriğimizi öğrencinin yararına düşündüğümüz için öğrenciler için kredi kartları veren en uygun bankaları listeledik.

İçeriğe Git

Luminar Neo

Hem ücretli hem de ücretsiz eklentiler sunan bir diğer uygulamada Luminar NEO uygulamasıdır. İçerisinde bulunan birden fazla eklenti sayesinde hiçbir sorun yaşamadan resim ve benzeri görselleri en iyi şekilde düzenleyebilirsiniz. Daha üst düzey eklentiler sağlamak için 10$ civarında bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Capture One Pro

Kullanıcılarına farklı seçenekler sunan bir diğer Photoshop editör programı ise Capture One Pro uygulamasıdır. Bu program profesyonel bir şekilde photo effects ve aynı zamanda renk düzeltme için ideal bir programdır.

ON1 Photo RAW

Fotoğraf düzenleyicide oldukça güçlü araçlar yer almakla beraber aynı zamanda da kullanıcıların fotoğrafta yer alan hasarları gidermelerine, renk düzeltme ve rötuşlama işlemleri yapmalarını sağlamaktadır.

Yürüyerek Para Kazanın

Adım atarak para kazanmak günümüzde daha kolay hale geldi. Hem spor yapın hemde para kazanın. Size Yürüyerek para kazanma uygulamalarını anlatacağız.

İçeriğe Git

Pixlr Editör Nedir?

Pixlr editör ücretsiz ve ücretli seçenekler sunan bir photos online eklentisi olup web tabanlı olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Birçok işletim sisteminde kullanılan bu uygulama yıllardır Photoshop benzeri düzenlemeler sunar.

Phopea ücretli mi?

Fotoğraf geliştirmenize aynı zamanda özgün filtreler ve efektler sayesinde bir fotoğraf tasarlamanıza yardımcı olan uygulamalardan birisi olan Photopea uygulaması web tabanlıdır. Bunun yanı sıra bu uygulamada işlem yapmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek kalmaz.

Online Photoshop Editörleri ne işe yarar?

Online Photoshop editörleri ve fotoğraf düzenleyiciler, kullanıcıların fotoğraflarını düzenlemelerine, kesmelerine, arka planı kaldırmalarına, fotoğraf filtreleri ve efektler uygulamalarına, kırmızı göz problemini çözmeye, yeniden boyutlandırmalarına, renk ayarlarını değiştirmelerine ve daha birçok işlem yapmalarına olanak tanıyan web tabanlı araçlardır. Bu araçlar, kullanıcılara Photoshop veya diğer profesyonel fotoğraf düzenleyici yazılımlarının tüm özelliklerini sunmazlar ancak temel düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olabilirler.

Bu araçlar (photo editör) ayrıca genellikle kullanıcıların fotoğraflarını bulut depolama hizmetlerinde saklamalarına da izin verir, böylece fotoğraflarına herhangi bir cihazdan erişebilirler. Ayrıca bu araçlar genellikle ücretsiz veya düşük maliyetlidirler, böylece kullanıcılar profesyonel bir düzenleme yazılımı satın almak yerine ihtiyaçları olan araçları ücretsiz veya daha uygun fiyatlarla kullanabilirler.

Dependent on so extremely delivered by.

İçeriği Paylaş