Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü nedir, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 826 Güncelleme: 1 yıl önce 1 yıl önce

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü nedir?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi, balık ve diğer su ürünlerinin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi gibi konuları kapsayan bir ön lisans programıdır. Bu bölümde öğrenciler, su ürünleri endüstrisindeki teknolojik gelişmeleri, balık sağlığı, deniz ekolojisi, gıda hijyeni ve güvenliği, işleme yöntemleri ve paketleme teknikleri hakkında bilgi sahibi olurlar.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi mezunu ne iş yapar?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi mezunları, balık işleme tesislerinde, deniz ürünleri işleme ve paketleme fabrikalarında, gıda üretiminde, deniz ürünleri ihracatı yapan şirketlerde, su ürünleri analiz laboratuvarlarında, deniz ürünleri işleme makineleri ve ekipmanları üreten firmalarda, kamu kurumları ve üniversitelerde çalışabilirler. Ayrıca, kendi işletmelerini kurarak da girişimci olarak faaliyet gösterebilirler.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü dersleri nelerdir?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Su Ürünleri Mikrobiyolojisi
  • Su Ürünleri Depolama Teknolojisi
  • Su Ürünleri Kalite Kontrolü
  • Su Ürünleri İşleme Teknolojisi
  • Su Ürünleri Paketleme ve Ambalajlama
  • Su Ürünleri Pazarlama
  • Su Ürünleri Ekolojisi
  • Su Ürünleri Yetiştiriciliği
  • Su Ürünleri İşletme Yönetimi
  • Su Ürünleri Besleme ve Besin Değerleri

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü TYT ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 2 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 120 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi TYT bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

DGS Taban Puanları ve Geçiş Bölümleri

TYT bölümleri için DGS taban puanlarını ve geçiş bölümlerini incele!

İçeriğe Git

TYT puanı ile alan bölümler

Sizler için TYT ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer TYT mesleklerini veya TYT bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş