Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Tarım Ticareti Ve İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Tarım Ticareti Ve İşletmeciliği Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir?

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü nedir, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği iş olanakları nelerdir, mezunları ne iş yapar sorularını cevapladık.

Üniversite Bölümleri 580 Güncelleme: 11 ay önce 11 ay önce

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü nedir?

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği, tarım sektöründeki ürünlerin ticari ve işletme yönlerinin yönetimi, pazarlama, finans, üretim, lojistik, yönetim ve tedarik zinciri gibi konularda eğitim veren bir lisans programıdır.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği mezunu ne iş yapar?

Bu bölümde öğrencilere, tarımsal üretim, ürünlerin değerlendirilmesi, stoklama, dağıtım, pazarlama, uluslararası ticaret, tarımsal politika ve yönetim konularında eğitim verilir. Ayrıca, öğrenciler, işletme yönetimi, maliyet analizi, pazar araştırması, satış stratejileri ve tarım ekonomisi konularında da eğitim alırlar.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversiteler hangileridir?

YÖK Atlas üzerinden alınan son yılın verilerine göre Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünde en iyi üniversitelere aşağıda bulunan başarı sıralamaları bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Üniversiteni Tanıt, üniversite derecelendirme kuruluşları, YÖK ve ÖSYM tarafından halka açık bir şekilde yayınlanan verileri öğrenciler için derlemektedir. En iyi üniversiteler ve istatistiklerini incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puanları ve başarı sıralamaları

En hızlı iş bulan ön lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 ön lisans bölümünü sizler için derledik.

En hızlı iş bulan lisans bölümleri

2021 Yılında TÜİK'in açıkladığı yükseköğretim istihdam göstergelerinde yer alan en hızlı iş bulan 5 lisans bölümünü sizler için derledik.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü dersleri nelerdir?

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünde eğitim alacak öğrenciler için başlıca dersleri listeledik. Üniversitelerin web sitesini ziyaret ederek tüm dersleri ve ders içeriklerini inceleyebilirsiniz. 10 tane Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü dersi aşağıdaki gibidir:

  • Tarım Ekonomisi
  • Tarım İşletmeciliği
  • Tarım Politikaları ve Destekler
  • Çiftçi Örgütleri ve Kooperatifler
  • Pazarlama Yönetimi
  • Ticaret Hukuku
  • Uluslararası Ticaret ve Lojistik
  • İşletme Yönetimi
  • Muhasebe ve Finans Yönetimi
  • İstatistik ve Araştırma Yöntemleri

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü eğitim süresi kaç yıldır?

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü EA ile öğrenci alan meslekler arasında olmakla beraber öğrenim süresi 4 yıldır. Bu bölümü tamamlamak için Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesine göre 240 AKTS'yi doldurmaları gerekmektedir. Üniversite veya bölüm tercihi yaparken en iyi eşit ağırlık bölümleri listesi yapmayı da unutmayın.

Eşit Ağırlık puanı ile alan bölümler

Sizler için EA ile alan bölümleri ve bazı popüler meslekleri listeledik. Üniversite bölümünüzü araştırırken diğer eşit ağırlık mesleklerini veya eşit ağırlık bölümlerini de incelemeyi unutmayın.

Üniversite Bölümleri ve Meslek Rehberi

Sizler için tüm üniversite bölümleri ve meslek rehberi hazırladık. 2 yıllık ön lisans programlarını ve 4 yıllık bölümleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçeriğe Git


İçeriği Paylaş