Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Son Yılların En İyi Gerilim Filmleri

Son Yılların En İyi Gerilim Filmleri

En iyi gerilim filmleri, konuları ve oyuncu performanslarıyla mükemmel bir seyir oluşturuyor. En güncel ve sürükleyici filmleri sizler için derledik.

İzlenceler 3109 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

1. Split (2016)

Son zamanların en iyi psikolojik gerilim filmleri arasında olan Split, 2016 senesinden beri en fazla izlenen gerilim filmlerinden oldu. Film içerisinde kişilik bölünmesi yaşayan bir adam ve üç kız kardeşi konu alıyor. Yaklaşık olarak 23 kişiliği olan adam bu kızları kaçırıyor ve bu süreçte kızlar akıl almaz durumla karşı karşıya kalıyorlar.

IMDB: 7.3
Rotten Tomatoes: %77

2. Get Out (2017)

Irkçılığı konu almış olan Get Out filminde, bir siyahi erkeğin beyaz kız arkadaşına bir hafta sonu ziyareti ile beraber olaylar başlıyor. Gerilim korku filmleri arasında bulunan filmin başrolü Chris, sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu düşünüyor ve bir süre ailesinin mülkünde siyahi olan kişilerin kaybolduğunu öğreniyor.

IMDB: 7.7
Rotten Tomatoes: %98

3. Gerald’s Game (2017)

Film başrolü olan Gerald, güzel bir hafta sonu geçirmek ve eşi ile aşk hayatını canlandırmak için bir göl evine gider. Huzurlu günlerinin arasında farklı bir şeyler denemek isteyen çiftin hayatı birdenbire kabusa dönüşür. Bir kaza sonucu Gerald öldüğünde Jessie elleri yatağa kelepçeli halde kalır.

IMDB: 6.5
Rotten Tomatoes: %91

4. A Quiet Place (2018)

Son dönemin en popüler filmlerinden olan A Quiet Place, dünyanın sese duyarlı yaratıkların istila ettiği konuyu işler. En iyi gerilim filmleri arasında bulunan filmin dünyasında insanların yaşaması ve hayatta kalması için sessiz olmaları gerekmektedir.

IMDB: 7.5
Rotten Tomatoes: %96

5. Wrath of Man (2021)

Wrath of Man filmi, Jason Statham ve Guy Ritchie gibi ünlü isimlerin oynadığı bir film. En son gerilim filmleri arasında bulunan filmin konusu çocuğunun katilini bulmak için nakit para taşımacılığı yapan bir firmada güvenlik olarak işe başlayan bir adamı konu alıyor.

IMDB: 7.2
Rotten Tomatoes: %66

6. Midsommar (2019)

Midsommar filmi, bir çiftin tatil için İsveç’e gitmelerini ve orada bir pagan kültürünün avı haline geldiklerini konu alıyor. Midsommar festivaline katılmak isteyen Christian ve Dani bu festivalde dehşet olaylarla karşılaşırlar.

IMDB: 7.1
Rotten Tomatoes: %100

7. Parasite (2019)

Parasite filmi, gerilim türündeki en iyi filmlerden biridir. Tüm zamanların en iyi gerilim filmleri arasında Güney Kore sinemasından uyarlanan Parasite, fakir bir ailenin, zengin bir ailenin evinde çalışmaya başlamasıyla başlar. Bu iki aile birbirleriyle çatışmaya başlar.

IMDB: 8.6
Rotten Tomatoes: %98

8. The Invisible Man (2020)

En son gerilim filmleri arasında bulunan filmin konusu başrol karakteri Cecilia akıllı ve zengin biriyle evlidir, fakat evliliği yolunda gitmez ve Cecilia ortadan kaybolur. Bir süre sonra kocası ölür ve servetini Cecilia’ya bırakır. Bu durum Cecilia’nın oraya çıkması için bir tuzak mı yoksa birileri onu mu takip ediyor konusu ile Cecilia akıl sağlığını kaybetmeye başlayacaktır.

IMDB: 7.1
Rotten Tomatoes: %91

9. Karanlık Sırlar (A Tale of Two Sisters - 2003)

Aileleri ölen iki kız kardeş üvey annelerinin evine yerleşir. Üvey anneleri ile kızların arası iyi değildir ve ikiz kız kardeşle üvey annelerinin araları gittikçe daha kötüleşir. Üvey kızların babası birçok tuhaf olayları görür ve herkesin hafızasından silmesi gereken bir olay meydana gelir.

IMDB: 7.2
Rotten Tomatoes: %85

10. Oyun (The Game)

The Game, tüm hayatını kontrol etmek isteyen bir başrol karakterin hayatını konu alır. En iyi gerilim filmleri arasında bulunan filmde zeki ve çalışkan olan Nicholas, başarılı bir iş adamıdır ve başroldür. Bir gün kardeşi ona alışılmışın dışında bir doğum günü hediyesi verir ve Nicholas için bir ölüm kalım savaşı başlar.

IMDB: 7.7

Üniversiteni Tanıt
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş