Logo - Üniversiteni Tanıt Logo - Üniversiteni Tanıt

Üniversiteni Tanıt, öğrencilere kaliteli içerikler sunarak faydalı bilgiler sağlar.

Üniversiteni Tanıt Youtube Kanalına Abone Ol

Öğrenciler için faydalı içeriklerimizden haberdar olmak için abone ol

Kanala Git

©2023 Üniversiteni Tanıt

E-Mail Gönder
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Mühendislik Filmleri

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Mühendislik Filmleri

Bu makalede en iyi mühendislik filmlerinden bahsedeceğiz. Hangi bölüm mühendisliğini okursanız okuyun size mühendis hanım/mühendis bey şeklinde hitap ederler.

İzlenceler 4001 Güncelleme: 2 yıl önce 2 yıl önce

Mühendislik bir disiplindir. Mühendislik temalı filmlerde de görüldüğü gibi çok çalışmak ve plana uymak başarıya ulaştırmaktadır. Haydi, o zaman biraz mühendislerin izlemesi gereken filmlerden bahsedelim.

3 İdiots (3 Aptal) - 2009

Bu hint filmi makine mühendislerine yönelik bir film gibi gözükse de tüm mühendislerin izlemesi gereken filmler arasında yer almaktadır. Mühendis olduğunuz andan itibaren sizden pratik çözümler istenecektir. Bu filmde pratik bir öğrencinin eğitim sistemiyle yaşadığı sorunları ele alıyor.

IMDB: 8.4
Rotten Tomatoes: %100

Devrim Arabaları - 2008

Darbe döneminde cumhurbaşkanı yerli ve milli bir araba üretmemizi ister. Mühendisler işe koyulur ülkemiz şartlarında bu arabanın nasıl üretildiği ve başına nasıl bir talihsizlik geldiği anlatılıyor.

IMDB: 8.0
Rotten Tomatoes: -

Geleceğe Dönüş (Back To The Future) - 1985

Bu eğlenceli bilim kurgu filmi tüm mühendislerin izlemesi gereken filmler arasındadır. Günümüzdeki çoğu icat geçmiş dönemin bilim kurgu ürünüdür. Bundan beş yıl önce uçan arabalardan söz edemezdik, şimdi yavaş yavaş uçan arabalar görüyoruz. Peki, bu filmin çekildiği dönem yani 1999’larda uçan arabalardan söz edebilir miydik?

IMDB: 8.5
Rotten Tomatoes: %96

Enigma 2001

Günümüzde kullandığımız bilgisayarların temeli hangi prensip ile çalışıyor. En iyi mühendislik filmleri arasında yer alan bu film de bilgisayarın en saf halini göreceksiniz. Elektronik ile ilgili filmler dikkatinizi çekiyorsa mutlaka hayran kalacaksınız.

IMDB: 6.4
Rotten Tomatoes: %72

Dark Waters (Karanlık Sular) - 2019

Karanlık sular filminde mühendislik etiğiyle ilgili pek çok şey öğreneceksiniz. Bu mühendislik filmi, aslında hukuk savaşı veren kişilerin mücadelesi gibi görünse de aslında teflon (PTFE) ürününün çevreyi nasıl kirlettiğini anlatıyor.

IMDB: 7.6
Rotten Tomatoes: %89

Ex Machina - 2014

Sakin sakin ilerleyen bu mühendislik filmi, yazılımla uğraşan her mühendis için gelsin. Turing testinin ne olduğunu merak ediyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz. Bu film de bilgisayar mühendisliği filmleri arasında öne çıkıyor.

IMDB: 7.7
Rotten Tomatoes: %92

Deepwater Horizon - 2016

Meksika körfezindeki petrol sızıntısı kazasının nasıl meydana geldiğini anlatan bu filmin, size şu açıdan yararı olacak; mühendis olduğunuzda sizden yapmamanız gereken veya yapılmaması gereken şeyler istenecek.

IMDB: 7.1
Rotten Tomatoes: %83

Gattaca - 1997

Eğer genetik mühendisliğiyle ilgili bir bölümde okuyorsanız muhtemelen bu filmi zaten izlemeniz lazımdı. İzlemediyseniz nasıl olur da bu bölümde okumaya kara verdiniz. Hala tercih yapacak adaylar arasındaysanız ve genetik mühendisliği okumak istiyorsanız bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDB: 7.8
Rotten Tomatoes: %83

Modern zamanlar - 1936

Charlie Chaplin’in bu filmi endüstri mühendislerinin izlemesi gereken filmler arasındadır. Seri üretim fabrikalarda uygulanmaya başladıktan sonra kapitalist sistem sizden sürekli daha fazlasını ister. Bu mühendislik filminde her şeyin sonunda her şeyi boş verip hayatta mutlu olmanız gerektiğini anlayacaksınız.

IMDB: 8.5
Rotten Tomatoes: %98

Rose Adasının Tuhaf Hikayesi - 2020

Dik başlı bir makine mühendisi dünyaya nasıl meydan okuyor. Gerçekte yaşanmış olaylardan yola çıkarak anlatılmış olan bu bilimle ilgili film de sınırlarınızı nasıl kendinizin belirlediği anlatılıyor.

IMDB: 7
Rotten Tomatoes: %78

Üniversiteni Tanıt
Üniversiteni Tanıt
Yazar: Üniversiteni Tanıt Ekibi
İçeriği Paylaş